Rezonans magnetyczny nerek Warszawa

Synonimy: badanie RM nerek, badanie nerek rezonansem magnetycznym, obrazowanie nerek metodą rezonansu magnetycznego więcej »

Filtruj wyniki

Rezonans magnetyczny nerek Warszawa - informacje

Gabinet zabiegowy w Radiologica Wawer Gabinet zabiegowy w Radiologica Wawer

Rezonans magnetyczny jest badaniem, w którym obrazy są uzyskiwane dzięki zastosowaniu pola magnetycznego. Dobrze widoczny jest układ nerwowy, mięśnie oraz narządy wewnętrzne. Rezonans magnetyczny jest stosowany do potwierdzenia choroby nerek, ponieważ uwidacznia zarówno nerki, jak i ich unaczynienie. Zaletą tego badania jest brak promieniowania jonizującego, któremu udowodniono szkodliwy wpływ na organizm człowieka. Rezonans jest przeciwwskazany u osób z wszczepionym rozrusznikiem serca, niektórymi typami sztucznych zastawek oraz implantów ślimakowych. Badania RM przeprowadza lekarz radiolog.

Gdzie w Warszawie można wykonać rezonans magnetyczny nerek?

W Centrum Medycyny Sportowej, które mieści się przy ul. Wawelskiej rezonans magnetyczny nerek jest wykonywany aparatem Ingenia 3,0T Philips. Zaletą tego urządzenia jest zastosowanie nowoczesnego oprogramowania, które pozwala na skrócenie czasu badania. Z myślą o osobach, które źle się czują w małych, zamkniętych pomieszczeniach, poszerzono otwór urządzenia oraz zamontowano światło, które daje złudzenie optyczne większej przestrzeni. System redukcji szumu ogranicza natężenie dźwięku odbieranego przez pacjenta o około 80%. Dodatkowym atutem rezonansu jest wysoka jakość uzyskanych skanów oraz wyższy stosunek wartości sygnału do szumu.

Przy alei Solidarności, na terenie Szpitala Praskiego można wykonać rezonans magnetyczny nerek w Pracowni Affidea. Do badań RM w placówce wykorzystywany jest aparat firmy General Electric, Optima 360, który generuje natężenie 1,5T i umożliwia wykonanie badań obrazowych jamy brzusznej i miednicy, układu kostno-stawowego oraz mięśnia sercowego. Wynik badania pozwala ocenić strukturę narządu jak i w części przypadków jego funkcję (np. badanie serca). Affidea jest firmą międzynarodową, która organizuje szkolenia dla swoich lekarzy. Przypadki trudne diagnostycznie mogą być konsultowane przez specjalistów pracujących w innych placówkach zarówno w kraju, jak i za granicą.

Obrazowanie nerek metodą rezonansu magnetycznego jest wykonywane również w Centrum Rezonansu Magnetycznego Rex Medica, przy ul. Wawelskiej. Do badania jest wykorzystywane urządzenie Siemens MAGNETOM Symphony TIM. Do głównych jego zalet można zaliczyć technologię Tim (Total Imaging Matrix), która umożliwia badanie dużych powierzchni ciała bez konieczności zmiany pozycji, w stosunkowo krótkim czasie. Aparat posiada korzystny stosunek sygnału do szumu oraz umożliwia redukcję artefaktów powstałych w wyniku ruchu pacjenta. Szczególnie dobrze widoczne są zmiany nowotworowe oraz przerzutowe, urazy, a także zmiany naczyniowe i zapalne.

Ile kosztuje rezonans magnetyczny nerek?

W Polsce za badanie nerek metodą rezonansu magnetycznego trzeba zapłacić 500 - 800 zł. Obrazowanie jednej okolicy rezonansem magnetycznym w BMI The Sloane Hospital kosztuje 813 £ (około 4 900 zł).

Rezonans magnetyczny nerek - ceny w Warszawie na tle innych miast

  • Warszawa od 550 zł do 750 zł
  • Choroszcz od 500 zł do 650 zł
Pokaż więcej »
Pacjenci szukali zabiegu rezonans magnetyczny nerek także w miastach pobliżu Warszawy, takich jak: Zielonka, Piaseczno, Józefów, Otwock, Grodzisk Mazowiecki lub Mińsk Mazowiecki.

Dodaj komentarz

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2019 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2019 Tourmedica.pl Sp. z o.o.