Rezonans magnetyczny oczodołów

Synonimy: badanie RM oczodołów, badanie oczodołów rezonansem magnetycznym, obrazowanie oczodołów rezonansem magnetycznym więcej »

Filtruj wyniki

DLA KLINIK: Oferujesz rezonans magnetyczny oczodołów? Dołącz do nas! »

Rezonans magnetyczny oczodołów - informacje

Sala operacyjna w MedPolonia Sala operacyjna w MedPolonia

Na badanie oczodołów rezonansem magnetycznym pacjent może zostać skierowany w przypadku zaburzeń drogi wzrokowej, chorób demielinizacyjnych i zapaleń nerwów wzrokowych, a także niektórych postaci jaskry z niskim ciśnieniem. Ponadto badanie przeprowadza się z powodu zmian zapalnych oczodołu i zatok przynosowych, orbitopatii tarczycowej, przy guzach oczodołu oraz w przypadku podwyższonego ciśnienia śródczaszkowego. RM w diagnostyce oczodołów daje lekarzowi obraz dużego zróżnicowania tkankowego na wszystkich płaszczyznach, jak również jest uzupełnieniem ultrasonografii i tomografii komputerowej. Badanie rezonansem magnetycznym oczodołów, które przeprowadza specjalista radiolog, jest nieinwazyjne i nieszkodliwe. Można je wykonać z podaniem środka kontrastowego lub bez niego - w zależności od wskazań lekarza i kondycji pacjenta.

Badanie oczodołów rezonansem magnetycznym w polskich placówkach medycznych

Badaniu MR oczodołów można poddać się w Centrum Diagnostyki Obrazowej w Pracowni Tomografii Komputerowej w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 5 im. Św. Barbary w Sosnowcu. Pracownia wyposażona jest w rezonans magnetyczny najnowszej generacji HDxt 1.5T. Za jego pomocą można przeprowadzić nie tylko MR oczodołów z kontrastem i bez, ale także MR mózgowia, MR zatok bocznych nosa, MR twarzoczaszki czy piramid kości skroniowych.

Rezonans magnetyczny oczodołów przeprowadzany jest także na terenie Łodzi w Centrach Medycznych Medyceusz w mieszczącej się tam Pracowni Rezonansu Magnetycznego. Oprócz badania MRI oczodołów z kontrastem i bez kontrastu pacjent może zostać poddany także MRI wraz z badaniem funkcjonalnym mózgu, MRI głowy i przysadki oraz MRI głowy z kontrastem oraz z dyfuzją i perfuzją mózgu. Ponadto lekarz może wykonać także rezonans magnetyczny twarzoczaszki, szyi oraz zatok obocznych nosa.

Obrazowanie oczodołów za pomocą rezonansu magnetycznego oferowane jest również w Szczecinku przez znajdujący się tam Ośrodek Diagnostyki Obrazowej. Placówka ta posiada certyfikat wydany przez Pomorskie Centrum Certyfikacji dotyczący systemu Zarządzania Jakości z normą PN:EN ISO 9001:2009 w zakresie Ambulatoryjnej Specjalistycznej Diagnostyki Kosztochłonnej: rezonans magnetyczny, tomografia komputerowa (wydany w 2015 roku). Badania RM przeprowadzane są tutaj za pomocą rezonansu magnetycznego Siemens Magnetom Essenza Tim Dot 16k o polu magnetycznym 1,5 tesli (wyprodukowanym w 2014 roku) z osprzętem do dodatkowych badań diagnostycznych głowy - 16-kanałowej cewki głowowej.

Ceny badania diagnostycznego RM oczodołów w Polsce i za granicą

Sala operacyjna w Szpital Specjalistyczny Im. Świętej Rodziny Sala operacyjna w Szpital Specjalistyczny Im. Świętej Rodziny

Za obrazowanie oczodołów rezonansem magnetycznym w Polsce trzeba zapłacić kwotę 440 zł, natomiast w Wielkiej Brytanii trzeba wydać na takie badanie sumę 285 funtów (1 600 zł) w Strouden Park Medical Centre, znajdującym się w Bournemouth.

Rezonans magnetyczny oczodołów - ceny w różnych miastach

 • Warszawa od 430 zł do 650 zł
 • Gdynia od 450 zł do 650 zł
 • Szczecin od 399 zł do 450 zł
 • Poznań od 590 zł
 • Gorzów Wielkopolski od 400 zł
 • Otwock od 450 zł
 • Legnica od 399 zł
 • Głogów Małopolski od 450 zł
 • Choroszcz od 500 zł do 650 zł
 • Szczecinek od 450 zł
Pokaż więcej »

Dodaj komentarz

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2017 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2017 Tourmedica.pl Sp. z o.o.