Rezonans magnetyczny odcinka lędźwiowego kręgosłupa

Synonimy: badanie RM kręgosłupa lędźwiowego, badanie odcinka lędźwiowego kręgosłupa rezonansem magnetycznym, obrazowanie odcinka lędźwiowego kręgosłupa metodą rezonansu magnetycznego więcej »

Filtruj wyniki

DLA KLINIK: Oferujesz rezonans magnetyczny odcinka lędźwiowego kręgosłupa? Dołącz do nas! »

Rezonans magnetyczny odcinka lędźwiowego kręgosłupa - informacje

Sprzęt medyczny w Radiologica Wilanów Sprzęt medyczny w Radiologica Wilanów

Badanie odcinka lędźwiowego kręgosłupa rezonansem magnetycznym jest nowoczesną metodą diagnostyki obrazowej, która umożliwia dokładne uwidocznienie wszystkich głównych elementów kręgosłupa, w szczególności odcinka L-S (lędźwiowo-krzyżowego). Jest to jedyne badanie, pozwalające na bezpośrednie zobrazowanie rdzenia kręgowego. Badanie umożliwia precyzyjne określenie wskazań do leczenia chirurgicznego.

Badanie odcinka lędźwiowego kręgosłupa rezonansem magnetycznym w Polsce 

W Konstancinie – Jeziorna rezonans magnetyczny odcinka lędźwiowego kręgosłupa wykonać można w Pracowni Rezonansu Magnetycznego. Placówka ma w swojej ofercie badania przeprowadzane otwartym systemem rezonansu magnetycznego AIRIS VENTO 0,3T firmy HITACHI, który dedykowany jest szczególnie dla pacjentów, cierpiących na klaustrofobię oraz nadwagę. Dzięki zastosowaniu dedykowanych cewek solenoid (np. do badania kręgosłupa) uzyskany obraz charakteryzuje się wysoką wartością diagnostyczną. Stosowany system jest bezpieczny dla pacjentów z obecnością w organizmie części metalowych, takich jak implanty ortopedyczne i stomatologiczne.

Badanie RM kręgosłupa lędźwiowego przeprowadzić można także w Pracowni Rezonansu Magnetycznego Zakładu Radiologii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Gdańsku. Badanie wykonywane jest aparatem Achieva TX, Philips o indukcji pola magnetycznego 3 Tesle. Urządzenie wykorzystuje najsilniejsze pole magnetyczne obecnie stosowane w diagnostyce obrazowej, dzięki czemu uzyskany obraz charakteryzuje się wysoką rozdzielczością. Skaner umożliwia także wykonanie sekwencji o charakterze obrazowania czynnościowego (np. badania dyfuzyjne, badania perfuzyjne oraz badania włókien nerwowych).

Obrazowanie odcinka lędźwiowego kręgosłupa metodą rezonansu magnetycznego w swojej ofercie posiada również Pracownia Rezonansu Magnetycznego Rezo-medica w Płocku. Placówka wyposażona jest w nowoczesny aparat MR – MAGNETOM Symphony z technologią Tim System, służącą do diagnostyki całego ciała. Specjalne techniki redukcji artefaktów oraz nowoczesne techniki obrazowania równoległego zapewniają krótki czas badania i wysoką jakość obrazu. Dzięki użyciu dedykowanych przez firmę Siemens cewek, urządzenie pozwala na obrazowanie zmian zapalnych, pourazowych i naczyniowych oraz ognisk nowotworach. W pracowni wykonać można także MR odcinka piersiowego kręgosłupa.

Cena badania RM kręgosłupa lędźwiowego w Polsce i za granicą

Sala operacyjna w Szpital Specjalistyczny Im. Świętej Rodziny Sala operacyjna w Szpital Specjalistyczny Im. Świętej Rodziny

W Polsce za rezonans magnetyczny odcinka lędźwiowego kręgosłupa zapłacić trzeba około 330 złotych. Za granicą ta sama usługa jest znacznie droższa. W Centro Diagnóstico Juan XXIII jej cena wynosi 195 euro, czyli około 800 złotych.

Rezonans magnetyczny odcinka lędźwiowego kręgosłupa - ceny w różnych miastach

 • Warszawa od 350 zł do 600 zł
 • Poznań od 590 zł do 690 zł
 • Gdynia od 400 zł do 550 zł
 • Szczecin od 399 zł
 • Gorzów Wielkopolski od 340 zł
 • Otwock od 600 zł
 • Legnica od 399 zł
 • Augustów od 400 zł do 550 zł
 • Choroszcz od 400 zł do 550 zł
 • Szczecinek od 380 zł
 • Głogów Małopolski od 450 zł
Pokaż więcej »

Dodaj komentarz

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2017 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2017 Tourmedica.pl Sp. z o.o.