Rezonans magnetyczny odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa

Synonimy: badanie RM kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego (L-S), badanie rezonansem magnetycznym kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego z kontrastem, badanie rezonansem magnetycznym kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego bez kontrastu więcej »

Filtruj wyniki

DLA KLINIK: Oferujesz rezonans magnetyczny odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa? Dołącz do nas! »

Rezonans magnetyczny odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa - informacje

Sala operacyjna w Szpital Specjalistyczny  Im. Świętej Rodziny Sala operacyjna w Szpital Specjalistyczny Im. Świętej Rodziny

Badanie rezonansem magnetycznym przeprowadzane jest m.in. w celu uwidocznienia ewentualnych zmian pourazowych, pooperacyjnych oraz zwyrodnieniowych kręgosłupa. Rezonans magnetyczny jest jedyną metodą, umożliwiającą szczegółowe zobrazowanie rdzenia kręgowego. Badanie MRI jest całkowicie bezbolesne i nieinwazyjne (nie powoduje żadnych negatywnych następstw). W celu dokładniejszej diagnostyki (w przypadku podejrzenia ewentualnych zmian nowotworowych) lekarz przed procedurą może zlecić podanie środka kontrastowego. Ewentualne zastosowanie środków cieniujących wiąże się z koniecznością dostarczenia aktualnego wyniku badania kreatyniny we krwi.

Rezonans magnetyczny odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa w Polsce

Na badanie RM kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego (L-S) w Siemianowicach Śląskich można się udać do Pracowni Diagnostyki Obrazowej Resonica. Procedura wykonywana jest za pomocą aparatu Magnetom C! firmy Simens, który, podobnie jak urządzenia wysokopolowe, posiada najbardziej zaawansowane rozwiązania techniczne. Dzięki specjalnemu systemowi zapewnia on możliwość m.in. badania dowolnych części ciała we wszystkich przekrojach i w przestrzeni trójwymiarowej 3D. Egzemplarz w placówce, jako jedyny w Europie, posiada opcję (cewkę XXL) badania pacjentów otyłych (do 200 kilogramów). W ośrodku (w przypadku badań MR kręgosłupa) wykonać można także rezonans magnetyczny kręgosłupa w odcinku szyjnym oraz piersiowym.

W Gorlicach rezonans magnetyczny odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa możliwy jest do przeprowadzenia w Pracowni Rezonansu Magnetycznego ALMED. Jest ona wyposażona w wysokiej klasy rezonans magnetyczny Signa HDxt, renomowanego producenta GE Healthcare o sile pola magnetycznego 1,5 Tesli. Urządzenie, dzięki wykorzystaniu do 16 kanałów zbierających dane, umożliwia skrócenie badania przy zachowaniu najwyższej jakości obrazowania. Dla zwiększenia komfortu pacjentów, w trakcie procedury mogą oni słuchać muzyki. Oferta placówki obejmuje również badanie MR odcinka szyjnego i piersiowego kręgosłupa.

W Warszawie w swojej ofercie badanie rezonansem magnetycznym kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego ma Medyczne Centrum Diagnostyczne Voxel, gdzie świadczony jest szeroki zakres usług z zakresu diagnostyki obrazowej. Placówka wyposażona jest w aparat MR firmy General Electric Healtcare. W ośrodku wykonać można również badanie MRI odcinka szyjnego i piersiowego kręgosłupa. Do Centrum udać się można również na badanie tomografem komputerowym odcinka lędźwiowo-krzyżowego, piersiowego i szyjnego kręgosłupa.

Cena badania rezonansem magnetycznym odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa w Polsce i za granicą

Sala operacyjna w MedPolonia Sala operacyjna w MedPolonia

W Polsce za badanie MRI odcinka lędźwiowo-krzyżowego zapłacić trzeba około 600 złotych. Za granicą cena takiego samego badania jest znacznie wyższa. W Centro Diagnóstico Juan XXIII w Madrycie wynosi ona 250 euro, czyli około 1 100 złotych.

Rezonans magnetyczny odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa - ceny w różnych miastach

  • Warszawa od 1 079 zł
  • Poznań od 610 zł
  • Gdynia od 400 zł do 550 zł
  • Legnica od 399 zł
  • Głogów Małopolski od 450 zł
  • Szczecinek od 380 zł
Pokaż więcej »

Dodaj komentarz

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2017 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2017 Tourmedica.pl Sp. z o.o.