Rezonans magnetyczny odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa Warszawa

Synonimy: badanie RM kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego (L-S), badanie rezonansem magnetycznym kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego z kontrastem, badanie rezonansem magnetycznym kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego bez kontrastu więcej »

Filtruj wyniki

Rezonans magnetyczny odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa Warszawa - informacje

Gabinet zabiegowy w Radiologica Wawer Gabinet zabiegowy w Radiologica Wawer

Badanie obrazowe kręgosłupa L-S metodą rezonansu magnetycznego pozwala szczegółowo zwizualizować główne jego elementy w odcinku lędźwiowo-krzyżowym, szczególnie uwidaczniając patologię dyskową. Wszystkie zmiany pourazowe czy pooperacyjne, a także zwyrodnieniowe krążków międzykręgowych oraz struktur anatomicznych kręgosłupa (stawy międzykręgowe, trzony kręgów) z towarzyszącym im bólem w krzyżu to podstawowe wskazania do wykonania rezonansu magnetycznego kręgosłupa lędźwiowego. Badanie przeprowadza specjalista radiolog.

MR kręgosłupa w Warszawie – odcinek L-S (lędźwiowo-krzyżowy)

Badanie odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa metodą rezonansu magnetycznego ma w swojej ofercie pracownia diagnostyczna na terenie Wojewódzkiego Szpitala Zakaźnego - NZOZ Tomma Diagnostyka Obrazowa. Warszawska pracownia wyposażona została w cyfrowy rezonans magnetyczny o natężeniu pola 1.5 T Brivo MR355 Inspire, oferując szeroką diagnostykę MR w zakresie m.in.: badań neurologicznych, badania stawów, kręgosłupa (każdy odcinek) oraz narządów jamy brzusznej i badań naczyniowych z użyciem środka kontrastowego lub bez. Realizowane procedury są zakontraktowane umową z NFZ.

Z nieinwazyjnej diagnostyki obrazowej MR w pełnym zakresie w ramach Pracowni Rezonansu Magnetycznego można skorzystać również w Przychodni Multi Med. Jednostka, jako jedna z nielicznych w Polsce, dysponuje skanerem do badań osób otyłych oraz tych, które z uwagi na gabaryty nie mogą korzystać ze standardowych tomografów MR. Rezonans magnetyczny odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa 0,3 T i 1,5 T stanowi ofertę obok odcinka szyjnego, piersiowego oraz badań całego kręgosłupa. Badania wykonywane są z kontrastem lub bez, a dokumentację pacjent otrzymuje na płycie CD.

Badania RM odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa ma w swojej ofercie także lek. med. Monika Świerczyńska-Oleksiuk, specjalista z dziedziny radiologii i diagnostyki obrazowej, którą ukończyła w 2011 r. z ministerialnym wyróżnieniem. Dr Świerczyńska-Oleksiuk, obecnie w trakcie specjalizacji z medycyny nuklearnej, specjalizuje się w zakresie wszystkich technik radiologicznych: MR, TK, radiologii klasycznej oraz ultrasonografii. Swoje zainteresowania wiąże głównie z diagnostyką układu ruchu w zakresie m. in. zmian pourazowych czy zwyrodnieniowo-zapalnych.

Cena MR odcinka lędźwiowo-krzyżowego w Warszawie i w Columbus (USA)

Sprzęt medyczny w Radiologica Wilanów Sprzęt medyczny w Radiologica Wilanów

W OhioHealth można przeprowadzić badanie MR odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa z kontrastem lub bez w cenie 2 870 - 3 412 $ (10 900 - 12 965 zł). Choć w Warszawie rezonans magnetyczny nie należy do tanich badań, jego cena jest nieporównywalnie niższa i w zależności od ilości obrazowanych odcinków cennik kształtuje się na poziomie 500 - 1 350 zł.   

Rezonans magnetyczny odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa - ceny w Warszawie na tle innych miast

  • Warszawa od 830 zł
  • Kraków od 390 zł
  • Poznań od 550 zł
  • Gdynia od 400 zł do 550 zł
  • Szczecinek od 380 zł
  • Głogów Małopolski od 480 zł
Pokaż więcej »
Pacjenci szukali zabiegu rezonans magnetyczny odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa także w miastach pobliżu Warszawy, takich jak: Zielonka, Piaseczno, Józefów, Otwock, Grodzisk Mazowiecki lub Mińsk Mazowiecki.

Dodaj komentarz

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2019 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2019 Tourmedica.pl Sp. z o.o.