Rezonans magnetyczny odcinka piersiowego kręgosłupa

Synonimy: badanie RM kręgosłupa piersiowego, badanie odcinka piersiowego kręgosłupa rezonansem magnetycznym, obrazowanie odcinka piersiowego kręgosłupa metodą rezonansu magnetycznego więcej »

Filtruj wyniki

DLA KLINIK: Oferujesz rezonans magnetyczny odcinka piersiowego kręgosłupa? Dołącz do nas! »

Rezonans magnetyczny odcinka piersiowego kręgosłupa - informacje

Sala operacyjna w Centrum Medyczne Gamma sp. z o.o. Sala operacyjna w Centrum Medyczne Gamma sp. z o.o.

Podstawą diagnostyki obrazowej  kręgosłupa jest zdjęcie rentgenowskie poszczególnych części, w których zlokalizowany jest ból bądź zaobserwowane zmiany. Trudne przypadki wymagają rozszerzenia diagnostyki przez wykonanie tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego. Precyzja tego ostatniego pozwala na uzyskanie obrazu przekroju o bardzo cienkich warstwach, uwidoczniając patologie tkanek miękkich i samego rdzenia kręgowego. Zastosowanie systemu komputerowego pozwala łączyć przekroje w jeden, pełny trójwymiarowy obraz badanego narządu.

Obrazowanie zmian i zespołów bólowych odcinków kręgosłupa metodą MR

Szczegółową diagnostykę chorób i urazów w obrębie kręgosłupa, rdzenia kręgowego oraz stawów i mięśni wykonamy w Centrach Medycznych Medyceusz–Bazarowa w Łodzi, a zakres badania MR obejmuje również kręgosłup – jeden odcinek – szyjny – piersiowy – lędźwiowy z kontrastem oraz bez.  Badanie trwa tu około 15-60 minut, podczas którego wymagane jest leżenie bez ruchu, co ma wpływ na jakość obrazu. W razie konieczności lepszego uwidocznienia zmian w narządach, stosuje się środek  kontrastowy – Preparat Gadovist. Badanie realizowane jest odpłatnie.

Jednym z wiodących usługodawców na rynku diagnostyki obrazowej z szeroką ofertą usług radiologicznych jest warszawski Lux Med Diagnostyka, którego głównym obszarem działalności jest wysokospecjalistyczna oferta badań obrazowych, w tym m. in.: rezonansu magnetycznego odcinka piersiowego kręgosłupa.

. Obrazowanie kręgosłupa szyjnego, piersiowego, lędźwiowego (jeden odcinek) umożliwia analizę zmian pourazowych tego odcinka, szczególnie gdy istnieje podejrzenie uszkodzenia rdzenia kręgowego. W przypadku podejrzenia zmian nowotworowych MR wykonuje się z dożylnym podaniem środka kontrastowego.

Kręgosłup I odcinek (szyjny lub piersiowy, lub lędźwiowy), kręgosłup II odcinki oraz cały kręgosłup III odcinki to oferta Arterieart – poznańskiej spółki lekarskiej współpracującej z NZOZ Szpital Puszczykowo oraz z Pleszewskim Centrum Medycznym. W ramach świadczonych usług, placówka specjalizuje się w diagnostyce oraz leczeniu chorób naczyniowych żył i tętnic, a zakres oferty realizowany jest w ramach NFZ oraz odpłatnie. Podstawą bezpłatnego  leczenia wewnątrznaczyniowego oraz podstawowej diagnostyki (USG, CT, MR, RTG) jest skierowanie od lekarza specjalisty.

Cena MRI odcinka piersiowego kręgosłupa w Ann Arbor (USA)

przychodnia przychodnia

W zakresie opieki zdrowotnej University of Michigan Health System, rezonans magnetyczny odcinka piersiowego bez kontrastu to koszt 2,928 $ (11,126 zł), z kontrastem natomiast zapłacimy 3,042 $ (11,559 zł). Oferta przewiduje 40% zniżkę. Nawet po rabacie są to kwoty dziesięciokrotnie wyższe od cen, jakie w obydwu przypadkach zapłacimy w kraju.

Rezonans magnetyczny odcinka piersiowego kręgosłupa - ceny w różnych miastach

 • Warszawa od 350 zł do 600 zł
 • Poznań od 590 zł do 690 zł
 • Gdynia od 400 zł do 550 zł
 • Szczecin od 399 zł
 • Gorzów Wielkopolski od 340 zł
 • Otwock od 550 zł
 • Legnica od 399 zł
 • Augustów od 400 zł do 550 zł
 • Choroszcz od 400 zł do 550 zł
 • Szczecinek od 380 zł
 • Głogów Małopolski od 450 zł
Pokaż więcej »

Dodaj komentarz

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2017 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2017 Tourmedica.pl Sp. z o.o.