Rezonans magnetyczny odcinka szyjnego kręgosłupa

Synonimy: badanie RM kręgosłupa szyjnego, badanie odcinka szyjnego kręgosłupa rezonansem magnetycznym, obrazowanie odcinka szyjnego kręgosłupa metodą rezonansu magnetycznego więcej »

Filtruj wyniki

DLA KLINIK: Oferujesz rezonans magnetyczny odcinka szyjnego kręgosłupa? Dołącz do nas! »

Rezonans magnetyczny odcinka szyjnego kręgosłupa - informacje

Kadra w Centrum Medyczne Gamma sp. z o.o. Kadra w Centrum Medyczne Gamma sp. z o.o.

Rezonans magnetyczny to badanie nieinwazyjne, wykorzystujące właściwości magnetyczne atomów, z których składa się ludzkie ciało, do stworzenia spójnego obrazu. Niekiedy, aby uzyskać wiarygodniejsze, wyraźniejsze wyniki, trzeba dodatkowo podać pacjentowi dożylnie środek cieniujący, zwany kontrastem. Badanie to nie wymaga znieczulania, jednak dzieciom podaje się zwykle środki uspokajające. Przeciwwskazaniami do wykonania procedury może być klaustrofobia oraz metalowe elementy, umieszczone w organizmie pacjenta (na przykład zastawki serca). Rezonans magnetyczny kręgosłupa szyjnego pozwala na dokładne obejrzenie jego konstrukcji oraz sprawdzenie stanu kręgów oraz krążków międzykręgowych. Oprócz odcinka szyjnego można też zbadać odcinek piersiowy oraz lędźwiowy. Procedurę taką zawsze przeprowadza lekarz radiolog.

Rezonans magnetyczny kręgosłupa szyjnego w Polsce – gdzie go wykonać?

Na rezonans magnetyczny kręgosłupa można się udać do Łodzi, do Centrum Medycznego Medyceusz - wielospecjalistycznego ośrodka, który w swojej ofercie ma badania z zakresu diagnostyki obrazowej. Lekarze przeprowadzają tam rezonans magnetyczny nie tylko kręgosłupa, ale także kończyny dolnej, twarzoczaszki i zatok obocznych nosa. Wszystkie procedury mogą zostać wykonane z podaniem bądź bez podania kontrastu, a pacjenci placówki mogą także poddać się badaniom z zakresu tomografii komputerowej, densytometrii, teleradiologii, USG oraz RTG.

Rezonans magnetyczny odcinka szyjnego kręgosłupa oferuje we Wrocławiu Centrum Medyczne Affidea. Specjaliści przeprowadzają tam rezonans magnetyczny wszystkich odcinków kręgosłupa, a także serca, głowy i jamy brzusznej. W ofercie znajduje się ponadto rezonans magnetyczny piersi, kończyn i stawów oraz badania z zakresu tomografii komputerowej.

W Suchej Beskidzkiej znajduje się Pracownia Rezonansu Magnetycznego, do której mogą się udać osoby z problemami kręgosłupa na badanie metodą rezonansu magnetycznego. W placówce do wszystkich badań wykorzystywany jest aparat wysokopolowy Siemens Magnetom Essenza 1.5T, pozwalający na prowadzenie rozszerzonych badań jamy brzusznej oraz miednicy małej. W ramach diagnostyki kręgosłupa pacjenci poddać się  mogą rezonansowi magnetycznemu odcinka szyjnego, odcinka piersiowego czy odcinka lędźwiowego bądź badaniu wszystkich odcinków naraz.

Rezonans magnetyczny odcinka szyjnego kręgosłupa w Polsce i Nowej Zelandii – porównanie cen

Sala operacyjna w Centrum Medyczne Gamma sp. z o.o. Sala operacyjna w Centrum Medyczne Gamma sp. z o.o.

W Christchurch Radiology Group za badanie metodą rezonansu magnetycznego szyjnego odcinka kręgosłupa pacjenci muszą zapłacić co najmniej 1 310 $ NZD (mniej więcej 3 600 zł). W Łodzi natomiast cena za taką samą procedurę diagnostyczną, wykonaną wraz z podaniem kontrastu, wynosi 300 zł.

Rezonans magnetyczny odcinka szyjnego kręgosłupa - ceny w różnych miastach

 • Warszawa od 350 zł do 600 zł
 • Poznań od 590 zł do 690 zł
 • Gdynia od 400 zł do 550 zł
 • Szczecin od 399 zł
 • Gorzów Wielkopolski od 340 zł
 • Otwock od 550 zł
 • Legnica od 399 zł
 • Augustów od 400 zł do 550 zł
 • Choroszcz od 400 zł do 550 zł
 • Szczecinek od 380 zł
 • Głogów Małopolski od 450 zł
Pokaż więcej »

Dodaj komentarz

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2017 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2017 Tourmedica.pl Sp. z o.o.