Rezonans magnetyczny odcinka szyjnego kręgosłupa Warszawa

badanie RM kręgosłupa szyjnego, badanie odcinka szyjnego kręgosłupa rezonansem magnetycznym, obrazowanie odcinka szyjnego kręgosłupa metodą rezonansu magnetycznego więcej »

Rezonans magnetyczny odcinka szyjnego kręgosłupa Warszawa - informacje

Kadra w Centrum Medyczne Gamma sp. z o.o. Kadra w Centrum Medyczne Gamma sp. z o.o.

Obrazowanie odcinka szyjnego kręgosłupa metodą rezonansu magnetycznego jest jedną z najważniejszych form diagnostyki zmian w jego obrębie. Za pomocą badania RM można wykryć np. chorobę zwyrodnieniową we wczesnej fazie. Rezonans magnetyczny odcinka szyjnego kręgosłupa przeprowadza się również w celu diagnostyki urazów kręgosłupa. Pacjent w trackie badania powinien pozostać w bezruchu (w przeciwnym wypadku może dojść do zniekształcenia obrazu i braku możliwości wystawienia poprawnej oceny diagnostycznej). Najczęściej pacjent otrzymuje wynik w formie cyfrowej na płycie CD oraz w formie opisu lekarskiego, a badanie przeprowadza lekarz radiolog.

Badanie rezonansem magnetycznym odcinka szyjnego kręgosłupa w Warszawie

Na obrazowanie odcinka szyjnego kręgosłupa metodą rezonansu magnetycznego udać się można do Centrum Medycznego Alfa-Lek. Pracowania rezonansu magnetycznego wyposażona jest zarówno w aparat wysokopolowy o polu 1,5 Tesli (budowa zamknięta), jak i aparat niskopolowy o polu 0,35 Tesli (budowa otwarta). Badanie MR kręgosłupa szyjnego przeprowadzone może być w placówce aparatem 0,35 T oraz aparatem 1,5 T. Oferta placówki obejmuje również rezonans magnetyczny odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa (wykonywany aparatem niskopolowym i wysokopolowym) oraz odcinka piersiowego (wykonywany zarówno aparatem o polu 0,35 T, jak i 1,5 T).

Rezonans magnetyczny odcinka szyjnego kręgosłupa można przeprowadzić także w Pracowni Rezonansu Magnetycznego Multi Med w Warszawie, która wyposażona jest w zarówno w aparat wysokopolowy o mocy 1,5 T, jak i aparat niskopolowy o mocy 0,3 T. Badanie MR odcinka szyjnego kręgosłupa wykonane może zostać w Pracowni aparatem niskopolowym oraz wysokopolowym. Do placówki udać się można także na obrazowanie całego kręgosłupa metodą rezonansu magnetycznego.

Badanie MR odcinka szyjnego kręgosłupa wykonać można także w placówce Rehabilitacja Medyczna Wojtasik. Do badań rezonansu magnetycznego w pracowni wykorzystywany jest aparat wysokopolowy o mocy 1,5 T firmy AVI oraz aparat niskopolowy 0,2 T również firmy AVI. Obrazowanie odcinka szyjnego kręgosłupa metodą rezonansu magnetycznego przeprowadzony może być zarówno za pomocą aparatu niskopolowego, jak i wysokopolowego. Oferta placówki obejmuje również badanie MR odcinka piersiowego oraz odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Udać się można do niej także na tomografię komputerową kręgosłupa szyjnego, piersiowego lub lędźwiowego.

Cena badania rezonansem magnetycznym odcinka szyjnego kręgosłupa w Warszawie i w Madrycie

Gabinet zabiegowy w LUX MED Warszawa Gabinet zabiegowy w LUX MED Warszawa

W Warszawie za obrazowanie odcinka szyjnego kręgosłupa metodą rezonansu magnetycznego zapłacić trzeba około 450 złotych. Za granicą cena takiego badanie jest znacznie wyższa. W Diagnóstico por Imagen Núñez de Balboa w Madrycie wynosi ona 480 euro, czyli około 2 100 złotych.

Rezonans magnetyczny odcinka szyjnego kręgosłupa - ceny w Warszawie na tle innych miast

 • Warszawa od 420 zł do 720 zł
 • Kraków od 390 zł do 490 zł
 • Poznań od 490 zł do 550 zł
 • Wrocław od 450 zł do 490 zł
 • Gdańsk od 490 zł
 • Szczecin od 429 zł do 459 zł
 • Rzeszów od 490 zł
 • Gdynia od 490 zł
 • Łódź od 490 zł
 • Białystok od 490 zł
 • Katowice od 490 zł
 • Pruszcz Gdański od 490 zł
Rezonans magnetyczny odcinka szyjnego kręgosłupa cena »

Pacjenci szukali zabiegu rezonans magnetyczny odcinka szyjnego kręgosłupa w pobliżu Warszawy, w miejscowościach: Zielonka, Piaseczno, Józefów, Otwock, Grodzisk Mazowiecki oraz Mińsk Mazowiecki.