Rezonans magnetyczny ramienia / przedramienia

Synonimy: badanie RM ramienia, rezonans magnetyczny przedramienia, badanie ramienia / przedramienia rezonansem magnetycznym więcej »

Filtruj wyniki

DLA KLINIK: Oferujesz rezonans magnetyczny ramienia / przedramienia? Dołącz do nas! »

Rezonans magnetyczny ramienia / przedramienia - informacje

Sala operacyjna w Szpital Specjalistyczny  Im. Świętej Rodziny Sala operacyjna w Szpital Specjalistyczny Im. Świętej Rodziny

Badanie rezonansem magnetycznym zarówno ramienia, jak i przedramienia, wykonuje się w celu ukazania całego szeregu ewentualnych patologii w tej okolicy. Wśród wskazań do wykonania badania MR wymienia się m.in. ocenę zmian pourazowych oraz ewentualnych zmian nowotworowych lub innych. Wykonuje się je również przed planowaną operacją w tym obszarze oraz po leczeniu chirurgicznym. Badanie przeprowadza specjalista radiolog.

Obrazowanie ramienia lub przedramienia metodą rezonansu magnetycznego w Polsce – gdzie można udać się na badanie

Na badanie rezonansem magnetycznym ramienia i przedramienia w Krakowie można się udać do ośrodka Euro-Clinic. Pracowania wyposażona jest w nowoczesny aparat Siemens Magnetom Essenza 1,5 T. Przeprowadzić w niej można również m.in. rezonans magnetyczny nadgarstka, ręki i splotu barkowego, a także stawu skokowego, biodra, kolana oraz stopy. Wykonywany jest także rezonans magnetyczny zmian kostnych, niewidocznych na RTG i badaniu USG. Oferta ośrodka obejmuje również badanie RTG ramienia i przedramienia (2 projekcje). W placówce świadczone są także usługi z zakresu rehabilitacji kończyny górnej.

W Tychach rezonans magnetyczny ramienia / przedramienia wykonać można w Samodzielnej Pracowni Diagnostyki Obrazowej Tomograf, w której świadczony jest szeroka gama usług z zakresu diagnostyki obrazowej. Placówka jest wyposażona w aparat rezonansu magnetycznego 1,5 T Avano I Class SQ Engine firmy Siemens, który należy do najbardziej zaawansowanych systemów MRI na świecie. Posiada on najmocniejszy dostępny system gradientów, o amplitudzie 45mT/m i o czasie narastania 200 mT/m/s. W pracowni wykonać można zarówno rezonans magnetyczny ramienia i przedramienia, jak i MR barku, dłoni, nadgarstka oraz stawu łokciowego. Oferta Pracowni obejmuje również RTG kości ramiennej i przedramienia oraz badanie tomografem komputerowym ramienia.

W swojej ofercie badanie rezonansem magnetycznym ramienia i przedramienia ma placówka Top Medical w Lublinie. Pracowania wyposażona jest w aparat Optima MR 450w z opcją GEM firmy General Electric. Jest to 32 kanałowy rezonans magnetyczny nowej generacji, wyposażone w bogaty zestaw cewek diagnostycznych i zaawansowane oprogramowanie do badań klinicznych. Urządzenie umożliwia badanie pacjentów o wadze do 220 kilogramów i wzroście powyżej 2 metrów. Oprócz badania MR ramienia i przedramienia, w placówce przeprowadzić można także rezonans magnetyczny nadgarstka, śródręcza oraz palca. Udać się można do niej również na rezonans magnetyczny stawu łokciowego oraz artro MR stawu barkowego i stawu łokciowego.

Cena badania MR ramienia w Polsce i za granicą

Gabinet zabiegowy w MedPolonia Gabinet zabiegowy w MedPolonia

W Polsce za badanie rezonansem magnetycznym ramienia zapłacić trzeba około 550 złotych. Za granicą cena takiej procedury jest wyższa: przykładowo, w Instituto Madrileño de Traumatología w Madrycie wynosi ona 150 euro, czyli około 660 złotych.

Rezonans magnetyczny ramienia / przedramienia - ceny w różnych miastach

  • Warszawa od 550 zł do 750 zł
  • Poznań od 610 zł
  • Gorzów Wielkopolski od 370 zł
  • Gdynia od 450 zł do 650 zł
  • Szczecin od 450 zł
  • Legnica od 399 zł
  • Głogów Małopolski od 450 zł
  • Choroszcz od 500 zł do 650 zł
  • Szczecinek od 450 zł
Pokaż więcej »

Dodaj komentarz

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2017 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2017 Tourmedica.pl Sp. z o.o.