Rezonans magnetyczny ramienia / przedramienia Warszawa

Synonimy: badanie RM ramienia, rezonans magnetyczny przedramienia, badanie ramienia / przedramienia rezonansem magnetycznym więcej »

Filtruj wyniki

Rezonans magnetyczny ramienia / przedramienia Warszawa - informacje

Sala operacyjna w Carolina Medical Center Sala operacyjna w Carolina Medical Center

Rezonans magnetyczny ma szerokie zastosowanie w zakresie diagnostyki układu mięśniowego i szkieletowego, jak również w diagnostyce nowotworów i procesów zapalnych w obrębie tkanek miękkich (stawy, więzadła). Po badaniu USG, MR jest uznawany za najbezpieczniejszą metodę w zakresie obrazowania, w przeciwieństwie do RTG i tomografii komputerowej. Badanie metodą rezonansu magnetycznego, które przeprowadza specjalista radiolog, pozwala na uzyskanie obrazu przekrojów narządów wewnętrznych we wszystkich płaszczyznach i zwykle jest wykonywane po RTG i USG w celu ostatecznego potwierdzenia lub wykluczenia zmian. 

Diagnostyka obrazowa w Warszawie – rezonans magnetyczny ramienia / przedramienia

Elektroradiologia i badania radiologiczne należą do kompetencji dr n. med. Jarosława Ryterskiego, specjalisty radiologii i diagnostyki obrazowej, który, poza obrazowaniem zmian w obrębie tkanek i narządów, z technologii MR korzysta także w ramach leczenia dyskopatii lędźwiowej dyskolizą ozonową w której się specjalizuje. Pacjentów kwalifikuje do leczenia w ramach trzech Pracowni MR na terenie Warszawy, gdzie korzysta z wysokopolowego systemu MR Essenza firmy Siemens o indukcji magnetycznej 1,5 Tesli oraz otwartego systemu rezonansu magnetycznego Magnetom C!, świadcząc także usługi w zakresie diagnostyki radiologicznej dzieci.

Rezonans magnetyczny ramienia / przedramienia 3 Tesla, a także badanie MR ręki i stawu łokciowego to zakres badań, oferowanych przez specjalistów  Akademickiego Centrum Medycznego. W placówce badania wykonywane są za pomocą aparatu Magnetom Spectra 3T. System Dot (Day optimizing throughput) ułatwia szybki wybór metody badania i pozwala na 3-krotnie lepsze obrazowanie dzięki aplikacjom klinicznym, a zestaw cewek umożliwia obrazowanie całego ciała z kontrastem dożylnym (Gadovist, Multihance) lub bez. Diagnostyka obejmuje także wysokospecjalistyczne badania czynnościowe m. in. tensora dyfuzji DTI, badania naczyniowe (TOF oraz CE-MRA), perfuzyjne i dyfuzyjne.

Polskim przedstawicielem japońskich firm Shimadzu w zakresie sprzedaży i serwisu wysokiej klasy aparatury do diagnostyki obrazowej oraz Hitachi jest Pracownia Rezonansu Magnetycznego – Konstancin-Jeziorna. Placówka od 2012 r. świadczy także usługi diagnostyczne w otwartym systemie rezonansu magnetycznego Airis Vento 0,3T firmy Hitachi, diagnozując urazy i dyskopatie rdzenia kręgowego, stawów oraz kończyn w pełnym zakresie. Oferta obejmuje również MR ramienia, przedramienia, ręki z nadgarstkiem włącznie.

Rezonans magnetyczny ramienia – cena w Warszawie i w Epsom (Wielka Brytania)

Sala operacyjna w Carolina Medical Center Sala operacyjna w Carolina Medical Center

Centre Alliance Medical House w Epsom oferuje badania MRI ramienia lub przedramienia w cenie od 199 £ (1 114 zł), podczas gdy w Warszawie rezonans magnetyczny ramienia lub przedramienia, w zależności od placówki, kosztuje około 800 zł.

Rezonans magnetyczny ramienia / przedramienia - ceny w Warszawie na tle innych miast

  • Warszawa od 550 zł do 750 zł
  • Wrocław od 500 zł do 650 zł
  • Gdynia od 450 zł do 650 zł
  • Szczecin od 450 zł
  • Jelenia Góra od 500 zł do 650 zł
  • Szczecinek od 450 zł
  • Głogów Małopolski od 480 zł
  • Choroszcz od 500 zł do 650 zł
Pokaż więcej »
Pacjenci szukali zabiegu rezonans magnetyczny ramienia / przedramienia także w miastach pobliżu Warszawy, takich jak: Zielonka, Piaseczno, Józefów, Otwock, Grodzisk Mazowiecki lub Mińsk Mazowiecki.

Dodaj komentarz

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2019 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2019 Tourmedica.pl Sp. z o.o.