Rezonans magnetyczny stawów biodrowych

Synonimy: badanie RM stawów biodrowych, badanie stawów biodrowych rezonansem magnetycznym, obrazowanie stawów biodrowych metodą rezonansu magnetycznego więcej »

Filtruj wyniki

DLA KLINIK: Oferujesz rezonans magnetyczny stawów biodrowych? Dołącz do nas! »

Rezonans magnetyczny stawów biodrowych - informacje

Gabinet zabiegowy w CDT MEDICUS Gabinet zabiegowy w CDT MEDICUS

Rezonans magnetyczny może być stosowany zarówno do badania stawów dużych, jak stawy biodrowe czy staw kolanowy, jak i małych, jak nadgarstek, śródręcze czy śródstopie. Głównymi wskazaniami do tego typu badania są zmiany pourazowe. Dzięki rezonansowi magnetycznemu możliwe staje się między innymi ocenienie obecności płynu w jamie stawu, przemieszczeń czy zmian nowotworowych, które byłyby niewidoczne na zdjęciu rentgenowskim. Na rezonans magnetyczny stawów biodrowych należy zgłosić się na czczo ze względu na możliwość podania kontrastu, i przynieść ze sobą wyniki wszystkich wykonanych dotychczas badań obrazowych. Przyjmowane na co dzień leki zażyć można wówczas o stałej porze. Przeciwwskazaniem do badania jest rozrusznik serca, metalowe zastawki serca, wszczepione płytki ortopedyczne czy inne metalowe przedmioty wewnątrz ciała, jak klipsy na tętniaku w mózgu. Badania tego rodzaju przeprowadza specjalista diagnostyki obrazowej.

Rezonans magnetyczny stawów biodrowych w Polsce

Rezonans magnetyczny stawów biodrowych oferuje mieszcząca się w Malborku pracownia rezonansu magnetycznego Pro-Scan. Do tego celu stosowany jest tu aparat 1,5 T, pozwalający na wykonanie badań wszystkich stawów – skokowego, barkowego czy małych stawów, jak na przykład nadgarstek. W placówce wykonywany jest również rezonans magnetyczny dłoni oraz stóp, a także kanału kręgowego i rdzenia czy narządów miednicy mniejszej.

Rezonans magnetyczny stawów biodrowych znajduje się także w ofercie zlokalizowanego w Bielsku-Białej Szpitala pod Bukami. Badania wykonywane są tu przy pomocy nowoczesnego, wysokiej klasy aparatu O-scan firmy ESAOTE. Posiada on system otwarty, dzięki czemu korzystać mogą z niego również osoby cierpiące na klaustrofobię. Poza rezonansem magnetycznym stawów biodrowych, w Szpitalu pod Bukami wykonać można także rezonans stawu kolanowego, łokciowego i skokowego oraz stawów nadgarstka, podudzia czy uda.

Na rezonans magnetyczny stawów biodrowych udać można się również do mieszczącego się w Warszawie Centrum Medycyny Sportowej. W codziennej praktyce wykorzystywany jest tu aparat Ingenia 3.0T, który jest pierwszym na świecie urządzeniem, oferującym szerokopasmowe obrazowanie cyfrowe rezonansu magnetycznego w cewce RF, znajdującej się przy pacjencie, oraz pierwszym w Polsce cyfrowym aparatem o polu 3 Tesli, w pełni przystosowanym do badań sportowców w zakresie ortopedii, neurologii oraz kardiologii. Aparat posiada otwór o średnicy 70 centymetrów, co przyczynia się do zmniejszenia niepokoju podczas badania u pacjentów z klaustrofobią oraz gwarantuje redukcję szumu akustycznego, docierającego do osoby badanej, na poziomie 80 procent.

Rezonans magnetyczny stawów biodrowych  - cena w Polsce i za granicą

Sala operacyjna w CDT MEDICUS Sala operacyjna w CDT MEDICUS

Za rezonans magnetyczny stawów biodrowych zapłacić należy w polskich placówkach jmedycznych około 450 złotych. Dla porównania, w zlokalizowanej w Waszyngtonie The Everett Clinic jest to kwota 963 dolarów (około 3 735 złotych).

Rezonans magnetyczny stawów biodrowych - ceny w różnych miastach

 • Warszawa od 450 zł do 800 zł
 • Poznań od 590 zł do 740 zł
 • Gorzów Wielkopolski od 370 zł
 • Lubin od 550 zł
 • Gdynia od 450 zł do 650 zł
 • Szczecin od 375 zł do 450 zł
 • Augustów od 500 zł do 650 zł
 • Otwock od 650 zł
 • Legnica od 399 zł
 • Choroszcz od 500 zł do 650 zł
 • Szczecinek od 470 zł
Pokaż więcej »

Dodaj komentarz

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2017 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2017 Tourmedica.pl Sp. z o.o.