Rezonans magnetyczny stawu kolanowego Warszawa

badanie RM stawu kolanowego, badanie stawu kolanowego rezonansem magnetycznym, obrazowanie stawu kolanowego metodą rezonansu magnetycznego więcej »

Rezonans magnetyczny stawu kolanowego Warszawa - informacje

Kadra w Centrum Medyczne Gamma sp. z o.o. Kadra w Centrum Medyczne Gamma sp. z o.o.

Obrazowanie metodą rezonansu magnetycznego opiera się o wykorzystanie silnego pola magnetycznego. Ze względu na wysokie bezpieczeństwo badania (nie naraża pacjenta na oddziaływanie promieniowania jonizującego), jest to jedna z najczęściej wykonywanych technik obrazowania w medycynie. Rezonans magnetyczny stanowi uzupełnienie diagnostyki przeprowadzanej za pomocą badań radiograficznych i ultrasonograficznych. Za jego pomocą dochodzi do ostatecznego potwierdzenia lub wykluczenia ewentualnych zmian. Wśród wskazań do badania MRI stawu kolanowego wymienia się urazy, zapalenia oraz wszelakie nieprawidłowości w tej okolicy.

Badanie rezonansem magnetycznym w Warszawie – gdzie się na nie udać

Rezonans magnetyczny stawu kolanowego wykonać można w Centrum Medycyny Sportowej. Placówka jest ośrodkiem leczniczo-rehabilitacyjnym, specjalizującym się w leczeniu urazów ortopedycznych. Badanie RM przeprowadzane jest aparatem marki Phiplips Ingenia 3T, wykorzystującym technologię dStream, co pozwala na skrócenie badania oraz znaczną poprawę jakości diagnostycznej. W 2013 i 2014 roku aparat Ingenia 3T został wybrany przez organizację KLAS najlepszym urządzeniem w swojej klasie. Specjalistyczna architektura aparatu umożliwia ucyfrowienie sygnału MR w cewce RF, znajdującej się przy pacjencie. Oferta ośrodka obejmuje również badanie rezonansem magnetycznym stawu barkowego, biodrowego i krzyżowo-biodrowego, a także stawu łokciowego oraz skokowego.

Badanie RM stawu kolanowego przeprowadzić można także w Centrum Medycznym AlFA-LEK. Procedura rezonansu magnetycznego stawu kolanowego wykonywana jest w placówce za pomocą aparatu wysokopolowego o polu 1,5 Testi (budowa zamknięta) oraz aparatu niskopolowego o polu 0,35 Tesli (budowa otwarta). W centrum przeprowadzić można także artrografię stawu kolanowego z obligatoryjnym podaniem kontrastu, która umożliwia podgląd struktur niewidocznych na zwykłych zdjęciach, np. więzadła, łąkotki oraz śródstawowych wolnych ciał chrzęstnych. Oferta ośrodka obejmuje m.in. również badanie RM stawu barkowego, łokciowego oraz skokowego.

W swojej ofercie rezonans magnetyczny stawu kolanowego ma również Akademickie Centrum Medyczne. W placówce wykorzystywany jest aparat Magnetom Spectra 3T z 18 kanałową cewką stawową, co pozwala na 3-krotnie lepsze obrazowanie szczegółów anatomicznych. W centrum istnieje także możliwość przeprowadzenia badania MR stawu barkowego, biodrowego, łokciowego oraz skokowego. W ośrodku wykonać można również tomografię komputerową, rentgen oraz USG stawu kolanowego.

Cena badania rezonansem magnetycznym w Warszawie i w Pittsburghu

Sala operacyjna w Centrum Medyczne Gamma sp. z o.o. Sala operacyjna w Centrum Medyczne Gamma sp. z o.o.

W Warszawie za badanie MR stawu kolanowego zapłacić trzeba około 600 złotych. Za granicą cena takiej procedury jest znacznie wyższa. W The Center for Medical Imaging w Pittsburghu w Pensylwanii wynosi ona 840 dolarów amerykańskich, czyli ponad 3 400 złotych.

Rezonans magnetyczny stawu kolanowego - ceny w Warszawie na tle innych miast

 • Warszawa od 800 zł
 • Kraków od 390 zł do 650 zł
 • Poznań od 520 zł do 650 zł
 • Wrocław od 450 zł do 650 zł
 • Gdynia od 650 zł
 • Łódź od 650 zł
 • Białystok od 650 zł
 • Lubin od 550 zł
 • Katowice od 650 zł
 • Gdańsk od 650 zł
 • Szczecin od 435 zł do 510 zł
 • Rzeszów od 650 zł
Rezonans magnetyczny stawu kolanowego cena »

Pacjenci szukali zabiegu rezonans magnetyczny stawu kolanowego w pobliżu Warszawy, w miejscowościach: Zielonka, Piaseczno, Józefów, Otwock, Grodzisk Mazowiecki oraz Mińsk Mazowiecki.