Rezonans magnetyczny stawu skokowego

Synonimy: badanie RM stawu skokowego, badanie stawu skokowego rezonansem magnetycznym, obrazowanie stawu skokowego metodą rezonansu magnetycznego więcej »

Filtruj wyniki

DLA KLINIK: Oferujesz rezonans magnetyczny stawu skokowego? Dołącz do nas! »

Rezonans magnetyczny stawu skokowego - informacje

Sala operacyjna w Centrum Medyczne Gamma sp. z o.o. Sala operacyjna w Centrum Medyczne Gamma sp. z o.o.

Badanie diagnostyczne stawu skokowego za pomocą rezonansu magnetycznego jest bardzo precyzyjne, gdyż daje obraz o bardzo cienkich warstwach przekroju. Pacjent układany jest na stole, który następnie wsuwany jest do wnętrza aparatu RM. Lekarz w trakcie badania podaje wskazówki pacjentowi za pomocą inetrcomu. Ważne jest, aby badany nie ruszał się trakcie takiej diagnostyki, gdyż ma to wpływ na zniekształcenie obrazu. Rezonans magnetyczny stawu skokowego wykonuje się  w przypadku konieczności rozpoznania zmian pourazowych. Badanie daje bardzo dokładny obraz aparatu więzadłowego i ścięgien, obecności płynu w jamie stawu, złamań (także z przemieszczeniem) czy obrzęków kości. Ponadto za jego pomocą można wykryć zmiany nowotworowe i inne nieprawidłowości. RM jest uzupełnieniem zdjęcia rentgenowskiego. 

Na badanie stawu skokowego rezonansem magnetycznym do polskich ośrodków medycznych

Na obrazowanie stawu skokowego metodą rezonansu magnetycznego można udać się do Pracowni Rezonansu Magnetycznego i Tomografii Komputerowej, należącej do Diagnostyki Luxmed, mieszczącej się w Poznaniu. Placówka wyposażona jest w nowoczesny aparat do rezonansu magnetycznego Siemens Essenza 1,5. Za jego pomocą tutejsi specjaliści wykonują badania w przypadku chorób ścięgna Achillesa, zespołu kanału stępu i zatoki stępu, uszkodzeń elementów stawu a także choroby zwyrodnieniowej czy w przypadku guzów nowotworowych i nienowotworowych. 

Lekarzem, wykonującym badania diagnostyczne MRI stawu skokowego, przyjmującym pacjentów na terenie Krakowa, jest lek. med. Rafał Obuchowicz, radiolog i diagnosta obrazowy (specjalizacja w 2010 roku), który z zakresu wykonywania badań za pomocą rezonansu magnetycznego brał udział w kursie medycznym "XV Szkoła Rezonansu Magnetycznego Bayer Healthcare, Siemens Healthcare", który odbył się w 2011 roku w Jachrance (Polska). Ponadto doświadczenie z tego zakresu zdobywał także w latach 2004-2009 w Zakładzie Diagnostyki Obrazowej Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Rezonans magnetyczny stawu skokowego oferowany jest także przez Pracownię Rezonansu Magnetycznego, mieszczącą się w Szpitalu Pod Bukami w Bielsku-Białej. Pracownia ta posiada na swoim wyposażeniu aparat do badań RM O-scan firmy ESAOTE z dedykowanym oprogramowaniem do przeprowadzania badań stawów skokowych oraz kolanowych, łokciowych i nadgarstka. Ponadto w szpitalu tym można poddać się także innym badaniom stawu skokowego, tj. USG i RTG.

Cena badania RM stawu skokowego w Polsce oraz za granicą

Sala operacyjna w Europejskie Centrum Zdrowia Otwock Szpital im. Fryderyka Chopina Sala operacyjna w Europejskie Centrum Zdrowia Otwock Szpital im. Fryderyka Chopina

Za zabieg obrazowania stawu skokowego metodą rezonansu magnetycznego w pracowniach rezonansu polskich placówek medycznych trzeba zapłacić 450 zł, natomiast w Wielkiej Brytanii jest to wydatek rzędu 300 funtów (1 680 zł) w Strouden Park Medical Centre, które znajduje się w Bournemouth.

Rezonans magnetyczny stawu skokowego - ceny w różnych miastach

  • Warszawa od 550 zł do 800 zł
  • Poznań od 590 zł do 740 zł
  • Szczecin od 375 zł do 450 zł
  • Gorzów Wielkopolski od 370 zł
  • Otwock od 650 zł
  • Legnica od 399 zł
  • Szczecinek od 470 zł
  • Głogów Małopolski od 450 zł
  • Choroszcz od 500 zł do 650 zł
Pokaż więcej »

Dodaj komentarz

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2017 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2017 Tourmedica.pl Sp. z o.o.