Rezonans magnetyczny stawu skokowego Warszawa

Synonimy: badanie RM stawu skokowego, badanie stawu skokowego rezonansem magnetycznym, obrazowanie stawu skokowego metodą rezonansu magnetycznego więcej »

Filtruj wyniki

Rezonans magnetyczny stawu skokowego Warszawa - informacje

Sala operacyjna w Centrum Medyczne Gamma sp. z o.o. Sala operacyjna w Centrum Medyczne Gamma sp. z o.o.

Rezonans magnetyczny to badanie, które wykonuje się najczęściej u pacjentów po przebytym urazie. W przypadku stawu skokowego, procedura ta pozwala na sprawdzenie funkcjonalności aparatu więzadłowego oraz stanu łękotek. Lekarz może też ustalić, czy nie doszło do złamania, obrzęku kości lub nie pojawiły się zmiany nowotworowe. Działanie aparatu do rezonansu magnetycznego polega na emisji fal radiowych, by te mogły dotrzeć do tkanek i spowodować powstanie w nich fal tego samego rodzaju. W momencie, gdy aparat je odbiera, tworzy się obraz struktur anatomicznych, gotowy do odczytania przez specjalistę. Niekiedy, by otrzymać dokładniejszy rezultat, przed rozpoczęciem procedury konieczne jest dożylne zaaplikowanie pacjentowi kontrastu. Rezonansu nie można przeprowadzać u osób, które mają wszczepione zastawki serca lub metalowe płytki ortopedyczne. Przeszkodą w badaniu może okazać się także klaustrofobia. 

Gdzie w Warszawie można się poddać rezonansowi magnetycznemu stawu skokowego?

Rezonans magnetyczny stawu skokowego jest przeprowadzany w Centrum Medycyny Sportowej. Jest to placówka leczniczo-rehabilitacyjna, działająca od 2002 roku. W ramach diagnostyki specjaliści wykonują tam rezonans magnetyczny 3T. Badania przeprowadza się za pomocą aparatu Ingenia 3.0T firmy Philips, umożliwiającego ucyfrowienie sygnału MR w cewce RF, która jest umieszczona obok pacjenta. Można nim też przeprowadzać diagnostykę nie tylko w zakresie ortopedii, ale i neurologii oraz kardiologii.

Badania RM stawu skokowego wykonuje także lekarz medycyny nuklearnej Zbigniew Czyrny. Specjalizację II-ego stopnia ukończył on w 2003 roku. Już w 1994 roku odbył natomiast szkolenie z zakresu rezonansu magnetycznego układu ruchu w Klinice Radiologii rzymskiego Uniwersytetu La Sapienza. Jest autorem wystąpienia „Choroby, uszkodzenia i dysfunkcja stawu skokowego i ścięgna piętowego” oraz kursu wprowadzającego dla radiologów „Rezonans Magnetyczny w diagnostyce układu kostno-stawowego”. W swojej praktyce zawodowej przeprowadza nie tylko rezonans magnetyczny struktur układu ruchu, ale także komplet badań USG.

Rezonans magnetyczny stawu skokowego oferuje Akademickie Centrum Medyczne. Ta prywatna placówka powstała w 2012 roku. Specjalizuje się przede wszystkim w diagnostyce oraz leczeniu schorzeń narządów ruchu i kręgosłupa. Ośrodek proponuje pacjentom rezonans magnetyczny 3T w obrębie stawu skokowego przy użyciu aparatu Magnetom Spectra 3T. Ponadto, w centrum przeprowadza się też badania ultrasonograficzne i rentgenowskie.

Porównanie cen rezonansu magnetycznego stawu skokowego w Polsce i Nowej Zelandii

Sprzęt medyczny w Radiologica Wola Sprzęt medyczny w Radiologica Wola
W warszawskich klinikach ceny rezonansu magnetycznego stawu skokowego zaczynają się od 630 zł. W Hamilton, w River Radiology, za to samo badanie trzeba natomiast zapłacić 800 $ NZD (ponad 2 000 zł).

Rezonans magnetyczny stawu skokowego - ceny w Warszawie na tle innych miast

  • Warszawa od 550 zł do 800 zł
  • Kraków od 390 zł
  • Poznań od 490 zł do 520 zł
  • Wrocław od 500 zł do 650 zł
  • Szczecin od 375 zł do 450 zł
  • Lublin od 470 zł
  • Jelenia Góra od 500 zł do 650 zł
  • Szczecinek od 470 zł
  • Głogów Małopolski od 480 zł
  • Choroszcz od 500 zł do 650 zł
Pokaż więcej »
Pacjenci szukali zabiegu rezonans magnetyczny stawu skokowego także w miastach pobliżu Warszawy, takich jak: Zielonka, Piaseczno, Józefów, Otwock, Grodzisk Mazowiecki lub Mińsk Mazowiecki.

Dodaj komentarz

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2019 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2019 Tourmedica.pl Sp. z o.o.