Klinika Rybak Clinics Klinika Rybak Clinics Klinika Rybak Clinics Klinika Rybak Clinics Gabinet konsultacyjny Rybak Clinics Klinika Rybak Clinics Pokój, sala dla pacjentów Rybak Clinics Klinika Rybak Clinics

Informacje ogólne o Rybak Clinics

Rybak Clinics to nowoczesna klinika będąca częścią wielospecjalistycznego centrum medycznego Ars ESTETICA. Klinika wyposażona jest w urządzenia medyczne najnowszej generacji, a jej zespół tworzy doświadczona kadra specjalistów z zakresu flebologii i proktologii. Wszystkie zabiegi są poprzedzone dokładnym wywiadem lekarskim oraz zaawansowaną diagnostyką. (np. USG Doppler w przypadku niewydolności żylnej kończyn dolnych lub anoskopią czy rektoskopią w przypadku diagnostyki proktologicznej).

Rybak Clinics oferuje kompleksowe leczenie żylaków kończyn dolnych. W codziennej pracy specjaliści kliniki wykorzystują szereg technik zabiegowych – zarówno klasycznych, jak i małoinwazyjnych. Ważne miejsce na liście oferowanych terapii zajmuje leczenie hybrydowe. Każdorazowo dobiera się technikę leczenia indywidualnie do potrzeb danego pacjenta, mając na względzie osiągnięcie jak najlepszych rezultatów.

Wśród usług flebologicznych oferowanych w klinice istotne miejsce zajmuje laseroterapia. Rybak Clinics posiada zaawansowane technologicznie systemy laserowe, w tym platformy Fotona SP Dynamis, Cynosure Cynergy czy V-LASER. Zabiegi z użyciem lasera sprawdzają się przy zamykaniu naczynek, dlatego wykonuje się je u pacjentów z teleangiektazjami (potocznie zwanymi „pajączkami”), wenulektazjami, naczyniakami czy rumieniem. Są to procedury estetyczne, przeprowadzane bez znieczulenia, pod kontrolą doświadczonych specjalistów. Zabiegi tego typu pozwalają na pozbycie się wszelkich drobnych zmian w obrębie małych naczyń krwionośnych.

W przypadku stwierdzenia niewydolności żylnej przeprowadzane jest laserowe usuwanie żylaków EVLT. To zabieg endowaskularny, w którym za pomocą specjalnego cewnika do światła żyły wprowadza się włókno laserowe, który za sprawą emitowanej energii świetlnej, powoduje obkurczenie i zwłóknienie chorej żyły.

W ofercie kliniki znajduje się również leczenie żylaków parą wodną, które umożliwia leczenie żylaków o bardzo krętym przebiegu. Dzięki lepszej penetracji, procedura sprawdza się również w przypadku żył płytko położonych pod skórą. Zabieg polega na wprowadzeniu do żyły cewnika, przez który dostarczana jest para wodna. Rezultatem terapii jest obkurczenie, a następnie zamknięcie chorej żyły. 

Kolejną propozycją jest leczenie z użyciem fal radiowych EVRF, czyli wewnątrzżylna termoablacja radiowa (obliteracja wewnątrzżylna). Polega na wprowadzeniu do żyły sondy, przez którą dostarczana jest energia radiowa o wysokiej częstotliwości, generowana przez specjalne urządzenie. W wyniku tego procesu następuje kontrolowane podgrzanie ścianek żyły, a następnie ich zamknięcie. Zabieg jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym, w warunkach ambulatoryjnych.

W ofercie kliniki znajdują się także klasyczne metody leczenia żylaków, w tym skleroterapia. Procedura polega na wprowadzeniu do chorego odcinka żyły specjalnego preparatu, który zasklepia, a w rezultacie zamyka ścianki chorego naczynia. Preparat wstrzykiwany jest przy pomocy bardzo cienkiej igły, dzięki czemu sama procedura jest minimalnie inwazyjna.

Kolejny zabieg to miniflebektomia (tzw. szydełkowanie żyły), nierzadko uzupełniająca leczenie laserem czy parą wodną. To procedura zaliczana do chirurgicznych metod leczenia żylaków kończyn dolnych, polega na usuwaniu chorych żył przy pomocy mikronacięć wykonanych specjalnymi szydłami chirurgicznymi. Wielkość tych nacięć jest niewielka, dzięki czemu nie jest wymagane zakładanie szwów.

Drugim filarem działalności Rybak Clinics jest proktologia. W leczeniu żylaków odbytu (hemoroidów) klinika stosuje pełen zakres metod, począwszy od klasycznej techniki tzw. gumkowania (metoda Barrona), przez skleroterapię, a skończywszy na terapii z zastosowaniem laserów czy fal radiowych. W Rybak Clinics dostępna jest również metoda klejenia hemoroidów. Wykorzystujemy systemy laserowe w leczeniu szczeliny odbytu oraz kłykcin kończystych. Zakres świadczonych usług obejmuje również plastykę odbytu.

Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą.

Czytaj więcej 

Wyposażenie i nowoczesny sprzęt

  • USG Doppler – aparat ultrasonograficzny z funkcją Doppler. Pomocny w wykrywaniu nieprawidłowości w krążeniu krwi żylnej (zatory, zwężenia, zakrzepy) oraz w ocenie przepływu krwi.

  • Vein Viewer – urządzenie umożliwiające uzyskanie obrazu żył zlokalizowanych na głębokości od 5 mm do 8 mm pod skórą. Wykorzystywane w przypadkach, gdy nie można obserwować zmian gołym okiem oraz ewentualny obszar znajduje się zbyt płytko, by móc użyć metod ultrasonograficznych.

  • Lasery Nd:YAG oraz Nd:YAG/KTP – do zamykania naczynek wykorzystujemy wszechstronne platformy laserowe, stosowane zarówno w terapii drobnych naczynek (czerwonych), jak i większych żył (fioletowych i niebieskich). Do wyposażenia Rybak Clinics należą nowoczesne lasery naczyniowe takie jak Cynosure Cynergy, Laser Fotona SP Dynamis czy V Laser.

  • Laser CO2 – system laserowy wykorzystywany w zabiegach m.in. leczenia kłykcin kończystych, szczeliny odbytu i plastyki odbytu.

Udogodnienia dla pacjentów

  • Najwyższa jakość usług – konsultacje i zabiegi w Rybak Clinics przeprowadzają doświadczeni lekarze, wykorzystujący w codziennej pracy światowej klasy urządzenia.

  • Bezpłatna opieka pozabiegowa – priorytetem jest zdrowie pacjenta i pomyślne zakończenie leczenia. Klinika oferuje bezpłatną opiekę pozabiegową, w ramach której zaprasza pacjentów na wizyty kontrolne do roku czasu od dnia zabiegu.

  • Dogodne formy płatności – poza płatnością gotówką, w Rybak Clinics mogą Państwo uiścić należność przy użyciu karty, jak również rozłożyć opłaty na dogodne raty.

  • Parking

Filmy Rybak Clinics