Wygląd zewnętrzny Sanatorium Książę Józef Wygląd zewnętrzny Sanatorium Książę Józef Wygląd zewnętrzny Sanatorium Książę Józef Wygląd zewnętrzny Sanatorium Książę Józef Wnętrza, wystrój Sanatorium Książę Józef Wygląd zewnętrzny Sanatorium Książę Józef Pokoje gościnne Sanatorium Książę Józef Pokoje gościnne Sanatorium Książę Józef Pokoje gościnne Sanatorium Książę Józef Pokoje gościnne Sanatorium Książę Józef Pokoje gościnne Sanatorium Książę Józef Wygląd zewnętrzny Sanatorium Książę Józef Wygląd zewnętrzny Sanatorium Książę Józef Wygląd zewnętrzny Sanatorium Książę Józef Oferta, ćwiczenia, zabiegi Sanatorium Książę Józef Wygląd zewnętrzny Sanatorium Książę Józef Sanatorium Książę Józef - logo

Informacje ogólne o Sanatorium Książę Józef

Sanatorium Książę Józef, będące częścią Zakładu Leczniczego Uzdrowisko Nałęczów, znajduje się w samym sercu urokliwego Parku Zdrojowego. Zapierające dech w piersiach scenerie sprzyjają szybkiemu powrotowi do zdrowia oraz dobrej formy. Ośrodek jest zlokalizowany w zabytkowym, odrestaurowanym budynku. Jego wnętrza zostały odnowione i starannie przygotowane na przyjęcie gości. Naszym kuracjuszom oferujemy pokoje z widokiem na malowniczy staw. Okolica sprzyja spacerom i dłuższemu przebywaniu na świeżym powietrzu.

Nasz ośrodek znajduje się w samym centrum jednego z najpopularniejszych polskich uzdrowisk – Nałęczowa. Początki działalności uzdrowiska w Nałęczowie sięgają końca XVIII wieku, kiedy potwierdzono dobroczynne działanie nałęczowskich wód i do miejscowości zaczęli przybywać pierwsi kuracjusze. Za oficjalną datę początkującą działalność uzdrowiska uznaje się rok 1817, w którym woda pochodząca z nałęczowskiego źródła została przebadana przez profesora z Uniwersytetu Warszawskiego i oficjalnie uznano jej lecznicze działanie.

Historia budynku, w którym obecnie znajduje się Sanatorium Książę Józef, sięga schyłku XIX wieku, kiedy wybudowano obiekt i sąsiadujący z nim Park Zdrojowy.

Jesteśmy liderami polskiej turystyki w kategorii uzdrowisk. Nasza misja polega na zapewnieniu Państwu najwyższej jakości usług i zabiegów leczniczych. Uczymy naszych gości, jak dbać o zdrowie i zapobiegać schorzeniom. Niezwykle ważnym aspektem naszej działalności jest edukacja. Pragniemy, aby efekty uzyskane podczas pobytu w naszym Sanatorium utrzymywały się przez długi czas.

Do dyspozycji naszych gości oddaliśmy kriokomorę. Zabiegi w niej usuną skutki przemęczenia fizycznego oraz psychicznego. To doskonały sposób na spowolnienie procesów starzenia się skóry. Krioterapię polecamy wszystkim kuracjuszom borykającym się z bólami kręgosłupa oraz chorobami natury reumatycznej.

W ośrodku znajduje się laboratorium analityczne, w którym nasi pracownicy pobierają materiały do badań zleconych przez lekarza prowadzącego. W Sanatorium Książę Józef zajmujemy się szeroko pojętą diagnostyką kardiologiczną.

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferty Sanatorium Książę Józef, będącego częścią kompleksu najpopularniejszego uzdrowiska w Polsce – Zakładu Leczniczego Uzdrowisko Nałęczów.

Czytaj więcej 

Oferta rehabilitacji/SPA

Przygotowaliśmy dla naszych kuracjuszy bogatą ofertę zabiegów rehabilitacyjnych. Proponujemy Państwu udział w zajęciach ogólnousprawniających. Opracowany przez nas system ćwiczeń z powodzeniem stosowany jest w leczeniu zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa oraz bólach pourazowych. Zajęcia mają na celu zwiększenie zakresu ruchu w stawach oraz wzmocnienie napięcia mięśni. Proponowane przez nas ćwiczenia przynoszą znaczną ulgę w dolegliwościach bólowych.

Podczas zajęć rehabilitacyjnych korzystamy z urządzania typu ROTOR – specjalistycznej aparatury służącej do rehabilitacji kończyn górnych oraz dolnych. Oferta została przygotowana z myślą o pacjentach z niedowładem kończyn, wywołanym np. udarem.

Doświadczeni terapeuci zajmują się rehabilitacją ruchową osób cierpiących na schorzenia stawów. Propozycja ćwiczeń czynnych wolnych w kabinie UGUL (Uniwersalny Gabinet Usprawniania Leczniczego) skierowana jest do pacjentów z zanikami mięśniowymi.

Zajęcia kinezyterapii dostosowane są ściśle do potrzeb i możliwości pacjenta. Ćwiczenia proponowane w ramach terapii wpływają na polepszenie sprawności fizycznej oraz wydajności organizmu.

Nasi kuracjusze mają możliwość skorzystania z cykloergometru rowerowego. Proponujemy Państwu zajęcia prowadzone ściśle według założeń treningu interwałowego. Ćwiczenia polegają na kontrolowanym, naprzemiennym odbywaniu treningu o wysokim oraz niskim stopniu częstotliwości. Zajęcia poprawiają wydolność organizmu oraz zwiększają ogólną sprawność fizyczną. To także doskonały sposób na pozbycie się zbędnych kilogramów. Trening interwałowy zaleca się osobom z nadciśnienie mi chorobą niedokrwienną serca.

Oferujemy Państwu cykl pobudzających krążenie krwi masaży leczniczych. W ich trakcie pobudzane są mechanizmy odpowiedzialne w organizmie za samoregulację oraz samoleczenie. Wykonane przez naszych doświadczonych specjalistów zabiegi pozwolą Państwu wyciszyć się, zrelaksować oraz – co ważne – uśmierzą dolegliwości bólowe.

W naszym sanatorium działa laboratorium analityczne. Wykonujemy badania umożliwiające ocenę ryzyka chorób serca, funkcji nerek oraz wątroby. Zajmujemy się także diagnostyką chorób tarczycy.

Pakiety i oferty specjalne

W sanatorium realizujemy kurację kardiologiczną „Nasza tradycja”. Pakiet obejmuje 3 zabiegi dziennie spośród bogatej oferty zabiegów rehabilitacji ruchowej oraz zabiegów fizykoterapeutycznych. Leczenie przeprowadzane jest pod ścisłą kontrolą lekarza, który indywidualnie zleca pacjentom zabiegi. W ramach pakietu zapewniamy Państwu całodobową opiekę lekarsko-pielęgniarską. Minimalny czas trwania pobytu wynosi 7 dni, istnieje możliwość jego przedłużenia.

Nasi goście mogą zamówić dodatkowe zabiegi przyrodolecznicze i kosmetyczne. W ramach usług dodatkowych proponujemy Państwu badania diagnostyczne oraz laboratoryjne. Istnieje możliwość zakupienia produktów kosmetycznych SPA Nałęczów.

Współpracujemy ze znanymi ośrodkami diagnostyczno-leczniczymi. W naszym sanatorium mają Państwo możliwość odbycia konsultacji ze specjalistami Ośrodka Chirurgii Oka Profesora Zagórskiego oraz Ośrodka Ortopedii i Traumatologii ARTHROS. Na miejscu znajdują się również specjalistyczne gabinety lekarskie sieci LUX MED.

Pokoje w Sanatorium Książę Józef

Dysponujemy jedno- oraz dwuosobowymi pokojami z pełnym węzłem sanitarnym. Do dyspozycji naszych gości oddaliśmy także luksusowy apartament z tarasem. Każdy z pokoi został wyposażony w telefon i telewizję satelitarną.

Okna budynku wychodzą na Park Zdrojowy oraz malowniczy staw. Sanatorium zlokalizowane jest w zabytkowym budynku, w którym zostały odrestaurowane wszystkie wnętrza.

Dla wygody klientów

Część sypialna, rehabilitacyjna oraz jadalnia znajdują się w jednym budynku. Ponadto w ośrodku zlokalizowane jest laboratorium oraz kriokomora. Naszym atutem są komfortowe wnętrza wyposażone w sprzęt medyczno-rehabilitacyjny wysokiej jakości. Wychodząc naprzeciw wysokim potrzebom osób niepełnosprawnych, wyposażyliśmy budynek w windę. 

Istnieje możliwość specjalnego przygotowania diety według indywidualnych wskazań medycznych. Oferujemy Państwu pełne 3-posiłkowe wyżywienie. Proponujemy smaczne dania polskiej kuchni. Śniadania oraz kolacje podawane są w formie szwedzkiego stołu.

W odległości ok. 200 metrów od budynku znajduje się parking strzeżony.

Organizujemy wycieczki do atrakcyjnych miejscowości wschodniej Polski. W naszej ofercie znajdują się liczne imprezy kulturalno-rozrywkowe. Istnieje możliwość zwiedzania Nałęczowa z przewodnikiem.

Atrakcje w okolicy

Nałęczów i okolice to miejsca szczególnie atrakcyjne ze względów turystycznych. Będąc naszym gościem, warto odwiedzić:

  • Park Zdrojowy – znajdujący się w sąsiedztwie naszego sanatorium park jest jedną z wizytówek miasta. Park Zdrojowy pełni funkcję deptaka. Mimo iż położony w centrum Nałęczowa, jest oazą ciszy i spokoju. To miejsce spotkań oraz spacerów kuracjuszy.
  • Ławeczka Bolesława Prusa – autor „Lalki” i „Faraona” był zafascynowany Nałęczowem, w którym spędził dużą część swojego życia. Odsłonięty w 2002 roku pomnik przedstawia pisarza siedzącego na ławce, z dłonią opartą na książce.
  • Pałac Małachowskich – wybudowany przez Stanisława i Mariannę Małachowskich pałac do dziś zachwyca swoją architekturą. Powstał w XVIII wieku i początkowo był budynkiem jednopiętrowym. Obecnie w Pałacu Małachowskich znajduje się Muzeum Bolesława Prusa oraz Kawiarnia Pałacowa, w której odbywają się wieczorki taneczne.
  • Trasa spacerowa ulicami Paderewskiego, Chmielewskiego i Armatnią Górą – na trasie spacerowej znajdują się liczne zabytki oraz perełki architektoniczne. Podczas pieszej wycieczki będą mieli Państwo okazję podziwiać, między innymi, odrestaurowaną rezydencję willę Batorówkę, murowaną willę Wołyń z jej przepięknymi elementami drewnianymi oraz stylowy budynek zwany Starówką.
  • Kazimierski Park Krajobrazowy (Kazimierz Dolny) – Kazimierz Dolny uznawany jest za jedno z najbardziej urokliwych i najpiękniejszych miast w Polsce. Swój wkład w powstawanie tych opinii z pewnością miał Kazimierski Park Krajobrazowy – malowniczy, najstarszy park krajobrazowy w województwie lubelskim. Miejsce zasługuje na szczególną uwagę ze względu na ciekawą budowę geologiczną. Park usytuowany jest na skalnym podłożu.
  • Zamek w Kazimierzu Dolnym – obecnie do dyspozycji zwiedzających dostępne są dobrze zachowane ruiny zamku: zarys murów obwodowych, ściany domów mieszkalnych oraz fragment baszty północnej. W zamku znajduje się wieża, z której można podziwiać przepiękną panoramę Kazimierza oraz dolinę Wisły.

Certyfikaty, nagrody i wyróżnienia

Sanatorium Książę Józef jest częścią Zakładu Leczniczego Uzdrowisko Nałęczów, będącego znanym i renomowanym ośrodkiem nie tylko w Nałęczowie, ale w całej Polsce. Przez wiele lat pracowaliśmy nad zbudowaniem mocnej marki oraz wysokiej wartości firmy. Zatrudniamy specjalistów o najwyższych kwalifikacjach. Sekretem naszego sukcesu jest indywidualne podejście do każdego gościa oraz budowanie trwałych relacji z pacjentami.

Zakład Leczniczy Uzdrowisko Nałęczów został wyróżniony Certyfikatem "Lubelskie", który otrzymują organizacje oraz przedsiębiorstwa najprężniej rozwijające się i przynoszące korzyści dla województwa.

Jesteśmy posiadaczami licznych nagród i wyróżnień. Między innymi, otrzymaliśmy Nagrodę Doskonałości 2014 serwisu Booking.com. Zostaliśmy także wyróżnieni przez portal Groupon, dołączając dzięki temu do grona Partnerów Local Starts. Gratyfikacja wiąże się z przyznaniem znaku wysokiej jakości. Wyróżnienie jest dla nas szczególnie ważne, gdyż przyznano je w oparciu o opinie klientów korzystających z naszych usług.