Sanatorium Uzdrowiskowe Chrobry

poniedziałek
otwarte całą dobę
wtorek
otwarte całą dobę
środa
otwarte całą dobę
czwartek
otwarte całą dobę
piątek
otwarte całą dobę
sobota
otwarte całą dobę
niedziela
otwarte całą dobę
Oferta, ćwiczenia, zabiegi Sanatorium Uzdrowiskowe Chrobry Wygląd zewnętrzny Sanatorium Uzdrowiskowe Chrobry Oferta, ćwiczenia, zabiegi Sanatorium Uzdrowiskowe Chrobry Zabieg, operacja Sanatorium Uzdrowiskowe Chrobry Aparatura, sprzęt zabiegowy Sanatorium Uzdrowiskowe Chrobry Udogodnienia dla pacjentów Sanatorium Uzdrowiskowe Chrobry Pokoje gościnne Sanatorium Uzdrowiskowe Chrobry Wygląd zewnętrzny Sanatorium Uzdrowiskowe Chrobry Wygląd zewnętrzny Sanatorium Uzdrowiskowe Chrobry Wygląd zewnętrzny Sanatorium Uzdrowiskowe Chrobry Wnętrza, wystrój Sanatorium Uzdrowiskowe Chrobry Wygląd zewnętrzny Sanatorium Uzdrowiskowe Chrobry Sanatorium Uzdrowiskowe Chrobry - logo

Informacje ogólne o Sanatorium Uzdrowiskowym Chrobry

Sanatorium Uzdrowiskowe Chrobry jest częścią sieci sanatoriów zlokalizowanych w przepięknie położonym, malowniczym Kamieniu Pomorskim. Ponad pięćdziesięcioletnie doświadczenie w świadczeniu usług lecznictwa uzdrowiskowego oraz rehabilitacyjnych pozwoliło na kompleksowe poznanie potrzeb kuracjuszy i stworzenie optymalnej oferty zabiegów leczniczych. Wydobywane w Kamieniu Pomorskim i stosowane podczas zabiegów w naszym sanatorium naturalne surowce, czyli solanka oraz borowina, a także sprzyjający mikroklimat uzdrowiska sprawiły, iż miasteczko jest jednym z najchętniej odwiedzanych uzdrowisk w Polsce.

Nasze sanatorium znajduje się na wzniesieniu, ale nie jest to jedyny powód, dla którego budynek góruje nad pozostałymi zlokalizowanymi w Kamieniu Pomorskim. Ciekawe rozwiązania architektoniczne oraz bogaty wystrój wyróżniają nasz zakład spośród innych ośrodków tego typu. Zabytkowy charakter sanatorium uzupełniają udogodnienia dla kuracjuszy – niezbędne, aby budynek mógł spełniać swoją funkcję. W trzypiętrowym budynku znajduje się winda, a do dyspozycji osób niepełnosprawnych oddaliśmy specjalne podjazdy, które ułatwią poruszanie się po ośrodku.

Kuracjusze chwalą sobie wsparcie, jakie otrzymali od nas w trudnych momentach swojego życia. Misją, jaka przyświeca nam każdego dnia, jest pomoc i polepszenie jakości życia naszych gości. Przeprowadzane przez nas zabiegi, między innymi z zakresu fizykoterapii i wodolecznictwa, umożliwiają powrót do zdrowia oraz dobrej formy.

Niezaprzeczalnym atutem naszego sanatorium jest doskonała kuchnia, w której przygotowujemy dla kuracjuszy przepyszne dania inspirowane tradycyjnymi polskimi smakami oraz wpływami kuchni regionalnej. Nad przygotowaniem menu dla naszych gości czuwa zespół, w którego skład wchodzą kucharze oraz doświadczony dietetyk.

Nasza oferta skierowana jest nie tylko do osób, u których istnieje konieczność zastosowania leczenia uzdrowiskowego oraz rehabilitacyjnego, ale również dla tych z Państwa, którzy pragną odpocząć z dala od miejskiego zgiełku i na chwilę uciec od codzienności. Znajdujemy się w przepięknym otoczeniu – z okien naszego sanatorium rozpościera się widok na otaczający ośrodek park. Dodatkowe atrakcje w postaci SPA czy kąpieli w basenie solankowym dostępne są dla naszych gości w nowoczesnej, znajdującej się zaledwie kilkadziesiąt metrów od naszego budynku części sanatorium „Mieszko”.

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty i odwiedzenia nas w przepięknej scenerii malowniczego Kamienia Pomorskiego. Oferujemy pobyty pełnopłatne oraz ze skierowaniem NFZ.

Czytaj więcej 

Oferta rehabilitacji/SPA

W naszym sanatorium pracują doświadczeni fizykoterapeuci i rehabilitanci, których doświadczenie oraz wysokie kwalifikacje z pewnością przyczynią się do poprawy Państwa ogólnego samopoczucia i stanu zdrowia. Przeprowadzamy zabiegi z zakresu szeroko rozumianej fizykoterapii, wykorzystujemy dobroczynne działanie m.in. światła oraz prądu. Dysponujemy zaawansowanym technologicznie laserem, który stosujemy w celu eliminacji bólu, obrzęków oraz stanów zapalnych. Wykonujemy zabiegi naświetlania lampą Sollux oraz Bioptron. Rozgrzewające działanie zmniejsza dokuczliwe dolegliwości odczuwane przy takich schorzeniach jak reumatyzm oraz redukuje ból pourazowy. Przeprowadzamy szereg zabiegów z zakresu elektrolecznictwa, między innymi magnetoterapię oraz terapię ultradźwiękami. Posiadamy aparaturę do wykonywania zabiegów z wykorzystaniem prądów interferencyjnych oraz diadynamicznych. Dużą popularnością wśród naszych kuracjuszy cieszą się zabiegi galwanizacji oraz jonoferezy.

Wykonujemy szereg zabiegów z zakresu wodolecznictwa. Proponujemy Państwu luksusowy masaż wirowy kończyn dolnych lub górnych oraz bicze wodne. Nasi kuracjusze chętnie korzystają z możliwości, jakie stwarza wanna do hydromasażu. Ponadto przeprowadzamy zabiegi masażu podwodnego.

Naszych kuracjuszy zapraszamy na zajęcia z gimnastyki leczniczej. Prowadzimy zajęcia indywidualne oraz grupowe.

Pakiety i oferty specjalne

Pakiet Egzoszkielet przeznaczony jest dla pacjentów z niedowładem kończyn dolnych. W skład pakietu wchodzi zakwaterowanie oraz pełne wyżywienie, a podstawą leczenia jest przenośny bioniczny szkielet amerykańskiej firmy Ekso Bionics. Rehabilitacja umożliwia osobom po porażeniu całkowitym wykonywanie ruchów wstawania oraz chodzenia, a leczenie sprzyja wykształtowaniu prawidłowych wzorców chodu.

Pakiet Lokomat to oferta przygotowana specjalnie z myślą o pacjentach cierpiących na schorzenia natury neurologicznej. Rehabilitacja znacznie podwyższa jakość życia osób ze zdiagnozowanym stwardnieniem rozsianym, chorobą Parkinsona czy rdzeniowym zanikiem mięśni. W cenę wliczony jest koszt zakwaterowania wraz z opiekunem, wyżywienie oraz konsultacja lekarska. Każdego dnia przeprowadzamy zabiegi z wykorzystaniem urządzenia Lokomat, ponadto istnieje możliwość skorzystania z jednego dodatkowego zabiegu dziennie.

Program antystresowy to pakiet dedykowany osobom przemęczonym, u których stres wywołuje negatywne skutki w postaci spadku wydajności organizmu. To doskonała okazja do zaczerpnięcia oddechu i odpoczynku z dala od codziennych problemów. Uczestnicy turnusu mają możliwość skorzystania m.in. z hydromasażu aromatycznego oraz masażu relaksującego. Dostęp do znajdującej się w sąsiednim budynku strefy SPA jest nieograniczony.

Pakiet Dla serca i ciała to program przeznaczony dla osób, które pragną zadbać o swój wygląd oraz zdrowie, korzystając z możliwości, jakie dają bogactwa przyrodnicze. Uczestnicy turnusu korzystają z okładów borowinowych oraz kąpieli perełkowych, ponadto mają nieograniczony wstęp na basen i cztery wejścia do Groty Solnej.

Pakiet dla kobiet po mastektomii dedykowany jest paniom, które w wyniku choroby odniosły straty psychologiczne, a ich ciało zmieniło się bezpowrotnie. Doświadczona kadra lekarzy oraz psychologów pomoże im odnaleźć wewnętrzną równowagę. W cenę pakietu wliczone jest zakwaterowanie, wyżywienie oraz 3 zabiegi dziennie.

Pakiet z naturą po zdrowie to doskonała okazja do pozwolenia sobie na odrobinę luksusu. W ramach pakietu wykonywane są zabiegi na bazie surowców naturalnych. Zapewniamy całodobową opiekę medyczną i wstępne badanie lekarskie. Uczestnicy programu mogą bez ograniczeń korzystać z rowerów i kijków do nordic walking. Zapraszamy Państwa na seanse w Grocie Solnej.

Pakiet Diagnostyka dla każdego to niepowtarzalna okazja, aby kompleksowo zadbać o swoje zdrowie i oddać się w ręce specjalistów. Program dedykowany jest osobom, które pragną sprawdzić swój stan zdrowia. W ramach pakietu przeprowadzane są badania specjalistyczne, między innymi echo serca oraz test wysiłkowy. Cena zawiera badania laboratoryjne oraz konsultację internistyczną i stomatologiczną.

Romantyczny weekend to program dla par, które potrzebują wyciszenia oraz czasu tylko dla siebie. W cenę pakietu wliczone są 3 noclegi, pełne wyżywienie oraz romantyczna kolacja przy winie. Zakochani mają możliwość skorzystania z seansu w Grocie Solnej, a także oddania się w ręce naszego masażysty.

Pakiet Figura to wspaniała okazja, aby zrzucić zbędne kilogramy. Uczestnicy pakietu mogą liczyć na wsparcie dietetyka oraz psychologa, ponadto organizujemy dla Państwa konsultacje internistyczne. Gwarantujemy nieograniczony dostęp do strefy SPA oraz badania laboratoryjne.

Pakiet Żyć z chorobą Parkinsona przeznaczony jest dla osób ze zdiagnozowaną chorobą Parkinsona. Zapewniamy Państwu niezbędną opiekę medyczną oraz konsultację doktora lub profesora neurologii. Cena zawiera trzy zabiegi dziennie zlecone przez lekarza specjalistę.

Pakiet Zdrowo i aktywnie to program dla osób, które doskonale wiedzą, iż aktywność jest najlepszym sposobem na zdrowy organizm. Zachęcamy do spacerów z kijkami nordic walking oraz do uczestnictwa w zajęciach aqua aerobiku. Uczestnicy pakietu mają nieograniczony dostęp do strefy SPA oraz na basen.

Pakiet Złota jesień to program dedykowany starszym osobom, które pragną aktywnie spędzić jesień swojego życia oraz kompleksowo zadbać o zdrowie. Zapewniamy nieograniczony dostęp do SPA oraz opiekę medyczną. Przeprowadzamy podstawowe badania laboratoryjne, ponadto zapraszamy Państwa na konsultacje z naszymi specjalistami. Dla każdego z uczestników programu przewidzieliśmy 2 zabiegi dziennie.

Pokoje w Sanatorium Uzdrowiskowe Chrobry

Do dyspozycji naszych gości oddaliśmy 1- oraz 2-osobowe komfortowe pokoje z pełnym węzłem sanitarnym. W każdym z pokoi znajduje się telewizor oraz lodówka.

Posiadamy także trzy apartamenty o podwyższonym standardzie.

Dla wygody klientów

Nasze sanatorium zapewnia swoim gościom niezapomniane wrażenia. Istnieje możliwość zorganizowania wycieczki po wybrzeżu, podczas której odwiedzimy z Państwem najbardziej atrakcyjne nadmorskie miejscowości. Wycieczki są doskonałą okazją do poznania lokalnych atrakcji, a także do miłego spędzenia czasu z nowo poznanymi znajomymi. Współpracujemy z przewodnikiem, który z przyjemnością oprowadzi naszych kuracjuszy po mieście i pokaże, na co w Kamieniu Pomorskim szczególnie warto zwrócić uwagę. Organizujemy wyjazdu do teatru lub filharmonii. Dużą popularnością wśród naszych gości cieszą się wieczorki taneczne z muzyką oraz wyjazdy do Centrum Słowian i Wikingów.

W obiekcie zlokalizowana jest stołówka, w której podajemy pyszne dania kuchni własnej. Dania serwowane są codziennie w dwóch turach.

Istnieje możliwość skorzystania z rowerów i kijków do nordic walking. Zachęcamy naszych gości do aktywnego wypoczynku.

Atrakcje w okolicy

Kamień Pomorski jest atrakcyjną pod względem turystycznym miejscowością. Będąc w okolicy, z pewnością warto zobaczyć:

  • Stare Miasto – zabytkowa część miasta, w której zlokalizowane są liczne atrakcje turystyczne, między innymi gotycki ratusz oraz barokowy kościół z XVIII wieku. W Starym Mieście zlokalizowane są obwarowania miejskie, będące pozostałością murów miejskich.
  • Konkatedra św. Jana Chrzciciela – monumentalna bazylika romańsko-gotycka. W przeszłości pełniła funkcję katedry diecezji pomorskiej.
  • Kościół św. Mikołaja – zabytkowy kościół filialny. Jego początki sięgają XIV wieku, w XVII wieku został rozbudowany.

Certyfikaty, nagrody i wyróżnienia

Nasze sanatorium zostało wyróżnione licznymi certyfikatami, między innymi otrzymaliśmy Certyfikat Najwyższej Jakości oraz Certyfikat Forum Biznesu. Każde wyróżnienie jest dla nas bardzo ważne, gdyż włożyliśmy mnóstwo pracy w zapewnienie naszym kuracjuszom jak najlepszych warunków pobytu oraz powrotu do zdrowia. Nagrody są dla nas namacalnym dowodem na to, że nasza praca ma sens i jest doceniana.

Przez ponad 50 lat działalności zdobyliśmy zaufanie wielu kuracjuszy, którzy stale wracają w nasze progi, zapraszając także rodzinę i znajomych. To właśnie Państwa zaufanie jest dla nas największym wyróżnieniem.

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska