4,3 / 5  - 7 opinii
Klinika SCM Clinic Klinika SCM Clinic Klinika SCM Clinic Klinika SCM Clinic Klinika SCM Clinic Klinika SCM Clinic Klinika SCM Clinic Klinika SCM Clinic Klinika SCM Clinic Klinika SCM Clinic Klinika SCM Clinic Klinika SCM Clinic Klinika SCM Clinic Klinika SCM Clinic Klinika SCM Clinic Klinika SCM Clinic Klinika SCM Clinic Klinika SCM Clinic Klinika SCM Clinic Klinika SCM Clinic Klinika SCM Clinic Klinika SCM Clinic Klinika SCM Clinic Klinika SCM Clinic Klinika SCM Clinic Klinika SCM Clinic Klinika SCM Clinic Klinika SCM Clinic Klinika SCM Clinic Klinika SCM Clinic Klinika SCM Clinic Klinika SCM Clinic Klinika SCM Clinic Klinika SCM Clinic Klinika SCM Clinic Klinika SCM Clinic Klinika SCM Clinic Klinika SCM Clinic Klinika SCM Clinic Klinika SCM Clinic Klinika SCM Clinic Klinika SCM Clinic Klinika SCM Clinic Klinika SCM Clinic Logo SCM Specjalistyczne Centrum Medyczne Chirurgii Małoinwazyjnej

Informacje ogólne o SCM Clinic

SCM Clinic jest nowoczesną placówką medyczną, która powstała z myślą o najbardziej wymagających pacjentach. Przeprowadzamy diagnostykę i leczenie schorzeń ginekologicznych, chorób piersi, chorób z zakresu ortopedii i otolaryngologii, zajmujemy się także położnictwem i patologią ciąży oraz leczeniem niepłodności. Wykonujemy zabiegi z zakresu chirurgii ogólnej i plastycznej, w naszej ofercie znajduje się również medycyna estetyczna. Naszym pacjentom proponujemy zarówno ambulatoryjne świadczenia zdrowotne, jak i zabiegi w ramach Chirurgii Jednego Dnia.

Naszym największym atutem jest silny zespół doświadczonych lekarzy, specjalistów z wielu dziedzin medycyny, w tym chirurgii ogólnej, plastycznej i onkologicznej, ginekologii, laryngologii oraz ortopedii. Ich szeroka wiedza oraz wieloletnie doświadczenie poparte jest tytułami naukowymi a także certyfikatami członkostwa w licznych prestiżowych towarzystwach medycznych, zarówno polskich, jak i zagranicznych (Polskie Towarzystwo Ginekologiczne, Towarzystwo Chirurgów Polskich, European Society of Surgical Oncology). Pracujący w SCM lekarze na pierwszym miejscu stawiają bezpieczeństwo oraz satysfakcję pacjenta, dlatego swoją wiedzę systematycznie podnoszą na licznych kursach i szkoleniach specjalistycznych, regularnie biorą także udział w sympozjach i kongresach naukowych.

Ogromną wagę przywiązujemy do nowoczesnego wyposażenia naszej placówki – mamy świadomość, że wysokiej jakości sprzęt w połączeniu z wiedzą i doświadczeniem lekarzy stanowi postawę diagnostyki i skutecznego leczenia. Na wyposażeniu naszego centrum znajdują się m.in. dwie kolumny chirurgiczne z napędem pneumatycznym, nowoczesny sprzęt do obsługi  kompleksowych zabiegów endoskopowych firmy Olympus czy aparat do znieczulenia firmy Dräger, a w trakcie zabiegów korzystamy z narzędzi chirurgicznych najwyższej klasy firmy Aesculap. W ramach naszej placówki funkcjonuje również nowoczesna pracownia UGS i badań prenatalnych, umożliwiająca przeprowadzenie certyfikowanych badań ultrasonograficznych w ciąży, a także ultrasonograficznej oceny drożności jajowodów oraz oceny jamy macicy z zastosowaniem techniki 2D i 3D.

Komfort, bezpieczeństwo oraz dobre samopoczucie naszych pacjentów są dla nas wartością nadrzędną, dlatego w naszym centrum dbamy nie tylko o nowoczesny sprzęt i najwyższą jakość usług, ale także o budowanie ciepłych, przyjaznych relacji z pacjentem, dla którego staramy się być pomocą i wsparciem. Nasi lekarze cierpliwie i szczegółowo odpowiadają na wszystkie pytania, przystępnie wyjaśniają istotę choroby oraz omawiają wszystkie dostępne metody leczenia.

Czytaj więcej 

Wyposażenie i nowoczesny sprzęt

Nowoczesne wyposażenie to – obok doskonałych kwalifikacji i ogromnego doświadczenia klinicznego personelu – jedna z najsilniejszych stron naszego Centrum. Zdajemy sobie sprawę że najnowszej generacji sprzęt gwarantuje naszym pacjentom szybszą diagnostykę i skuteczniejsze oraz bezpieczniejsze leczenie, dlatego na wyposażaniu SCM znajdują się najnowocześniejsze urządzenia czołowych producentów sprzętu medycznego na świecie, w tym:

 • Ultrasonograf Voluson 730 Expert – nowoczesny aparat ultrasonograficzny z technologią 4D, gwarantujący najwyższej jakości obraz w badaniach USG. Stworzony z myślą o precyzyjnych badaniach prenatalnych, położniczych oraz ginekologicznych, umożliwia przeprowadzenie obrazowania 4D serca płodu, pozwala także na wykonanie ruchomej dokumentacji z przeprowadzonego zabiegu. Posiada wbudowaną bazę danych pacjentów z możliwością zapisu obrazów, wyposażony jest także w nagrywarki CD-R i MO do archiwizacji i eksportu obrazów.
 • Nowoczesny stół operacyjny – sala operacyjna w Centrum wyposażona jest w wysokiej klasy nowoczesny stół operacyjny, wielopozycyjny i obsługiwany za pomocą pilota.
 • Lampy operacyjne – na sali operacyjnej znajdują się także dwie wysokiej klasy, energooszczędne lampy Sim Led 7000 i Sim Led 5000, które zapewniają doskonałe oświetlenie w trakcie zabiegów i ułatwiają pracę lekarzy.
 • Aparat do znieczulenia firmy Dräger – wydajne i niezawodne urządzenie do znieczulania, które umożliwia precyzyjne monitorowanie czynności życiowych pacjenta, zwiększając bezpieczeństwo pacjenta oraz komfort pracy lekarza.
 • Wysokiej jakości kolumny chirurgiczne – na wyposażeniu sali operacyjnej SCM znajdują się dwie nowoczesne kolumny chirurgiczne z napędem pneumatycznym.
 • Diatermia chirurgiczna Erbe Vio – aparat wykorzystywany w małoinwazyjnych zabiegach elektrochirurgii, zapewnia precyzyjne cięcie bez konieczności stosowania mechanicznego nacisku na tkankę. Dzięki zjawisku koagulacji zmniejsza krwawienie i zapewnia szybsze gojenie się rany, ułatwia także pracę lekarza zapewniając mu lepszą widoczność i dostęp do operowanych przestrzeni w trakcie zabiegu.
 • Aparat EKG Medical-M-Trace – nowoczesny aparat przeznaczony do rejestracji przebiegów EKG, wyposażony w kolorowy wyświetlacz graficzny oraz liniową głowicę termiczną wysokiej rozdzielczości.
 • Aparat do endoskopii – posiadamy wysokiej klasy sprzęt do obsługi kompleksowych zabiegów endoskopowych z nowoczesnym torem wizyjnym HD firmy Olympus.
 • Najwyższej klasy narzędzia chirurgiczne – w trakcie zabiegów, przeprowadzanych w SCM korzystamy z najwyższej klasy narzędzi chirurgicznych firmy Aesculap.
 • Nowoczesny fotel ginekologiczny – w trosce o komfort naszych pacjentek gabinet ginekologiczny wyposażony jest w nowoczesny, wygodny fotel firmy Shmitz Arco oraz wysokiej klasy kolposkop firmy Leisegang.
 • Venus Freeze – nowoczesne urządzenie wykorzystane w zabiegach odmładzania i poprawy kondycji skóry poprzez wykorzystanie impulsów magnetycznych, połączonych z wielobiegunowymi falami radiowymi. Pozwala na wykonanie nieinwazyjnego liftingu twarzy i ciała, eliminuje skutki starzenia się skóry, zapewniając jej zagęszczenie oraz poprawę elastyczności. Dodatkowo umożliwia zmniejszenie obwodu ciała oraz redukcję cellulitu.
 • Dermapen – innowacyjny przyrząd, uruchamiający procesy regeneracji skóry poprzez inicjację syntezy kolagenu i elastyny. Zapewnia regenerację i poprawę napięcia skóry, widocznie spłyca zmarszczki i blizny potrądzikowe, wykorzystywany jest także w niwelowaniu blizn oraz rozstępów. W połączeniu z substancjami czynnymi, wykorzystywanymi w zabiegach mezoterapii pozwala na wykonywanie precyzyjnych, skutecznych i bezbolesnych zabiegów w krótkim czasie, a jego skuteczność potwierdza prestiżowa nagroda Best Medical Device, zdobyta przez Dermapen na Aesthetic Show w Los Angeles w kwietniu 2012 roku.

Dla bezpieczeństwa i wygody pacjentów

Nasza placówka powstała z myślą o komforcie i bezpieczeństwie pacjentów, dlatego spełnia najwyższe światowe standardy dla tego typu obiektów. Pełen komfort i zadowolenie pacjentów ma dla nas znaczenie priorytetowe, dlatego Centrum wyposażone jest w szereg udogodnień i unowocześnień. 

 • Nowoczesny budynek – SCM Clinic mieści się w nowoczesnym, przestronnym budynku, zaprojektowanym i wybudowanym według najnowszych standardów. Przestronne korytarze, nowocześnie wyposażone gabinety oraz sale zabiegowe i blok operacyjny, efektowna recepcja i komfortowe pokoje pobytowe tworzą obraz najnowocześniejszego centrum medycznego, nastawionego na świadczenie usług na najwyższym poziomie. W trosce o pełen komfort naszych pacjentów każde pomieszczenie w Centrum jest klimatyzowane, a cały obiekt przystosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych. 
 • Komfortowa poczekalnia – na zabiegi nasze pacjenci oczekują w stylowej recepcji, utrzymanej w eleganckiej beżowo-brązowej kolorystyce i wyposażonej w wygodne kanapy. W poczekalni pacjenci mają dostęp do najnowszej prasy oraz automatu do wody. 
 • Nowoczesny blok operacyjny – nasze Centrum wyposażone jest w najnowocześniejszy blok operacyjny, spełniający wszystkie światowe standardy. W jego skład wchodzi doskonale wyposażona, całkowicie zautomatyzowana sala operacyjna, sala wyburzeniowa oraz sala chorych. Blok operacyjny wykonany został z materiałów najwyższej jakości, a ściany pokryte są zmywalnym materiałem typu korian. Wszystkie drzwi na bloku posiadają napęd elektryczny umożliwiający obsługę bezdotykową, a sala operacyjna jest wyposażona w klimatyzację z nawiewem laminarnym. 
 • Pracownia USG i badań prenatalnych – nowoczesna pracownia wyposażona w najnowszej generacji sprzęt umożliwia przeprowadzenie licznych badań ultrasonograficznych płodu już na wczesnym etapie jego rozwoju. Przeprowadzamy diagnostykę ciąży wczesnej, badania przesiewowe pierwszego i początku drugiego trymestru ciąży, a także diagnostykę genetyczną w trzecim trymestrze ciąży. Dzięki ogromnemu doświadczeniu w zakresie diagnostyki anomalii płodu jesteśmy w stanie rozpoznać i objaśnić pacjentce ewentualny problem na miejscu, a wszystkie badania wykonywane są w przyjaznej dla ciężarnej atmosferze. Przeprowadzamy badania ultrasonograficzne w ginekologii, w tym monitorowanie owulacji oraz ocenę miednicy mniejszej z dostępu dopochwowego lub przezbrzusznego, mającą zastosowanie w diagnostyce łagodnych i podejrzanych onkologicznie schorzeń narządu rodnego. W naszym Centrum możliwe jest także przeprowadzenie ultrasonograficznej oceny drożności jajowodów techniką Air-Sono oraz ocena jamy macicy w technice 2D i 3D. Na wyposażeniu pracowni znajduje się najwyższej klasy ultrasonograf firmy Voluson 730 Expert. 
 • Komfortowe pokoje wypoczynkowe – po zabiegach nasi pacjenci odpoczywają w komfortowo wyposażonych salach chorych. Automatyczne, wykonane z materiałów najwyższej jakości łóżka niemieckiej firmy Völker wyposażone są w mobilne szafki, które spełniają także funkcję stolików przyłóżkowych. Każda z sal posiada łazienkę z przestronna kabiną prysznicową. Do dyspozycji każdego z pacjentów pozostaje specjalny pilot, przy pomocy którego pacjent może sterować łóżkiem i oświetleniem przyłóżkowym, w każdej chwili może także wezwać personel medyczny, całodobowo czuwający nad bezpieczeństwem pacjentów. Pacjenci mają też możliwość skorzystania z telefonu stacjonarnego, zapewniamy im też dostęp do codziennej prasy. 
 • Zdrowe i smaczne posiłki – naszym pacjentom oferujemy komfortowe warunki pobytowe w Centrum, w tym indywidualnie dostosowane do ich potrzeb posiłki. Menu każdego pacjenta przygotowywane jest po wcześniejszej konsultacji z lekarzem prowadzącym oraz dietetykiem. 
 • Bezprzewodowy internet – w każdej sali chorych możliwe jest skorzystanie z szybkiego, bezprzewodowego internetu. 
 • Podziemny parking – zmotoryzowani pacjenci naszego Centrum oraz ich bliscy mogą pozostawić samochód na podziemnym parkingu, należącym do SCM. 
 • Dla pacjenta zagranicznego – by ułatwić komunikację z pacjentami zza granicy nasz personel porozumiewa się płynnie w języku angielskim.

Osiągnięcia SCM Clinic

Największym osiągnięciem naszego Centrum jest systematycznie rosnąca liczba usatysfakcjonowanych pacjentów. Nowoczesny, przestronny budynek, skomputeryzowane gabinety lekarskie, doskonale wyposażony blok operacyjny, komfortowe pokoje pobytowe, najwyższej klasy sprzęt i wykwalifikowana kadra medyczna – wszystko to składa się na obraz nowoczesnej placówki medycznej, stworzonej z myślą o zaspokajaniu potrzeb nawet najbardziej wymagających pacjentów.

Zaufanie pacjentów zyskujemy dzięki najwyższej jakości świadczonych przez nas usług, a także kwalifikacjom i kompetencji personelu. Pracujący w SCM lekarze to nie tylko doskonali specjaliści w swojej dziedzinie, ale także pełni ciepła i życzliwości ludzie, którzy pacjentów otaczają troską i zrozumieniem, wspierając ich w chwilach choroby. Wysokiej klasy wyposażenie najlepszych światowych producentów sprzętu medycznego umożliwia wykonywanie bezpiecznych zabiegów, a nowoczesne sale pobytowe i stała opieka personelu tworzą poczucie bezpieczeństwa i komfortu. Wszystko to sprawia, że SCM  Clinic cieszy się uznaniem pacjentów, a ich liczba z każdym rokiem rośnie.

Klinika SCM Clinic Klinika SCM Clinic Klinika SCM Clinic Klinika SCM Clinic Klinika SCM Clinic Klinika SCM Clinic Klinika SCM Clinic Klinika SCM Clinic