Skleroterapia żylaków nóg

Synonimy: skleroterapia drobnych żylaków na nogach, sklerotyzacja żylaków nóg, skleroterapia piankowa naczyń kończyn dolnych więcej »

Filtruj wyniki
Warszawaul. Al. Jerozolimskie 56c

Ars Estetica Warszawa

ocena 4.8 / 5 (37 opinii) - zobacz opinie »zobacz »
"Lekarz niebywale tryskający pozytywną energią. Widać i czuć było, że naprawdę lubi to co robi. Opiekuńczy, dbający o komfort pacjenta." 
Wrocławul. Powstańców Śląskich 56a lok. 2

Ars Estetica Wrocław

ocena 4.7 / 5 (40 opinii) - zobacz opinie »zobacz »
"Fachowa porada, miła i sympatyczna Pani doktor Kupczyńska. Szybko i profesjonalnie przeprowadzony zabieg." 
Wczytaj więcej wyników

Skleroterapia żylaków nóg - informacje

Gabinet zabiegowy w Centrum DER-MED Gabinet zabiegowy w Centrum DER-MED

Żylaki kończyn dolnych mogą być efektem zapalnych lub mechanicznych uszkodzeń zastawek żylnych, a szczególnie narażone na ich powstawanie są osoby, które ze względu na wykonywaną pracę narażone są na długotrwałe przebywanie w pozycji stojącej lub siedzącej. Jedną z metod nieoperacyjnego leczenia żylaków jest skleroterapia farmakologiczna, polegająca na podaniu środka farmakologicznego do wnętrza żyły, a wywołany w ten sposób kontrolowany stan zapalny prowadzi do zamknięcia światła poszerzonego naczynia. Do całkowitego pozbycia się problemu żylaków konieczne jest przeprowadzenie serii zabiegów.

Leczenie żylaków - najlepsze polskie placówki

Pacjenci z problemem żylaków, pragnący poddać się zabiegowi skleroterapii farmakologicznej mają do wyboru wiele doskonałych polskich placówek, w tym Klinikę Chirurgii Plastycznej, Medycyny Estetycznej i Flebologii Solumed w Poznaniu. Ta nowoczesna, wyposażona w najwyższej jakości sprzęt diagnostyczny i zabiegowy (w tym laser do wewntrznaczyniowego leczenia żylaków EVLT, laser frakcyjny CO2 i nóż ultradźwiękowy) ma w swojej ofercie także inne zabiegi z zakresu chirurgii naczyniowej, w tym laserowe usuwanie żylaków. Zabiegi przeprowadza dr n. med. Marek Karczewski, specjalista w zakresie chirurgii ogólnej, transplantologii i flebologii.

W Toruniu zabiegowi skleroterapii farmakologicznej można się poddać w Prywatnym Centrum Chirurgii – nowoczesnej placówce, która na usług medycznych funkcjonuje już od 1992 roku. Zabiegi chirurgii żylnej w klinice wykonują jej założyciele – dr n. med. Jacek Winczakiewicz oraz lek. med. Marek Borkiewicz. Obaj lekarze są jednymi z pionierów Chirurgii Jednego Dnia w Polsce, a także członkami licznych prestiżowych stowarzyszeń naukowych, w tym Polskiego Towarzystwa Flebologicznego i Towarzystwa Chirurgów Polskich. Są także specjalistami w zakresie flebologii – ich największym sukcesem była praca naukowa „Reentry ways in varicose disease", uznana za najlepszą na Europejskim Forum Żylnym w 2004 roku.

Gdzie można wykonać zabieg

Zabieg skleroterapii farmakologicznej żylaków kończyn dolnych ma w swojej ofercie także Klinika Chirurgii Plastycznej Dr Andrzeja Sankowskiego w Warszawie. W placówce wykonywane są też zabiegi z zakresu chirurgii ogólnej i naczyniowej, w tym właśnie skleroterapia. Leczeniem chorób żył w klinice zajmują się prof. dr hab. n. med. Maciej Skórki oraz lek. med. Wiesław Wiechno.

Także Gabinety Medyczne Sonmed w Szczecinie oferują swoim pacjentom leczenie żylaków metodą skleroterapii. W placówce wykonywane są też operacje klasyczne leczenia żylaków i laseroterapia, a zabiegi przeprowadza grono doświadczonych chirurgów i flebologów: r n. med. Maciej Romanowski, dr n. med. Maciej Nowacki, dr n. med. Elżbieta Polańska oraz dr n. med. Kosma Kozłowski.

Skleroterapię farmakologiczną w leczeniu żylaków wykorzystuje także DERMedicus – Dermatologia Estetyczna, Kliniczna i Alergologia w Warszawie. Oprócz leczenia dermatologicznego placówka ma w swojej ofercie także zabiegi kriochirurgicznego usuwania zmian skórnych, elektrokoagulacji oraz skleroterapii. Leczeniem żylaków metodą skleroterapii zajmuje się lek. med. Łukasz Łebkowski, który swoje umiejętności w tej dziedzinie zdobywał i poszerzał w trakcie dwuletniego pobytu naukowego w Luksemburgu.

Warto polecić również Centrum Dermatologii Laserowej i Chirurgii Plastycznej Lasermed w Warszawie, gdzie zabiegami z zakresu chirurgii żylnej zajmuje się dr n. med. Adam Zieliński. Dr Zieliński jest specjalistą w zakresie chirurgii ogólnej (specjalizację z chirurgii ogólnej uzyskał z najwyższym wynikiem testowym w Polsce) oraz chirurgii naczyniowej, członkiem Towarzystwa Chirurgów Polskich, Polskiego Towarzystwa Chirurgii Naczyniowej, Polskiego Towarzystwa Flebologicznego.

Kolejną placówką, która przeprowadza zabiegi skleroterapii farmakologicznej jest Centrum Medyczne Medrex w Białymstoku. Placówka skupia się na nieoperacyjnych metodach leczenia problemów zdrowotnych, w przypadku żylaków kończyn dolnych wykorzystując właśnie skleroterapię. Zabiegi przeprowadza lek. med. Mariusz Gryko.

Zabiegi leczenia żylaków w Polsce - porównanie cen

Gabinet zabiegowy w Piękno i Medycyna Dr Pernak Gabinet zabiegowy w Piękno i Medycyna Dr Pernak

Zabiegi skleroterapii farmakologicznej w polskich klinikach nie są bardzo kosztowne: cena jednego to zazwyczaj 200-400zł, w zależności od placówki. Z tego powodu do Polski na zabiegi skleroterapii farmakologicznej coraz częściej przyjeżdżają pacjenci z Wielkiej Brytanii, Irlandii, Niemiec, Włoch czy USA, gdzie tego typu zabiegi są znacznie droższe: na przykład w Loftus Plastic Surgery Center w North Kentucky jedna sesja skleroterapii kosztuje 200-400$, co w przeliczeniu daje 620-1240zł. Wizyta w Polsce to dla nich także okazja do odpoczynku i zapoznania się z urokami polskich miast.

Skleroterapia żylaków nóg - ceny w różnych miastach

 • Warszawa od 200 zł do 1 200 zł
 • Wrocław od 160 zł do 1 000 zł
 • Łódź od 150 zł do 1 000 zł
 • Kraków od 250 zł do 1 000 zł
 • Katowice od 200 zł do 1 000 zł
 • Częstochowa od 150 zł do 400 zł
 • Poznań od 200 zł do 800 zł
 • Gdańsk od 350 zł do 1 575 zł
 • Tychy od 200 zł do 1 000 zł
 • Szczecin od 300 zł do 2 000 zł
 • Kielce od 200 zł do 300 zł
Pokaż więcej »

Usługa skleroterapia farmakologiczna jest najczęściej wykonywana przez chirurga naczyniowego, flebologa i angiologa.

Komentarze (1)

gama 2 lata temu

W Jeleniej Górze 170zł Odpowiedz

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska