Skleroterapia naczyń żylnych kończyn dolnych Katowice

Szukasz miejsca, gdzie renomowani specjaliści zajmują się żylakami na nogach? Zastanawiasz się jaka metoda jest dla Ciebie najlepsza? Przedstawiamy listę placówek z Katowic, gdzie możesz rozwiać swoje wątpliwości podczas rozmowy ze flebologiem.

Filtruj wyniki

Oferujesz skleroterapia naczyń żylnych kończyn dolnych w Katowicach?

Inne kliniki, które mogą być dla Ciebie interesujące

Skleroterapia naczyń żylnych kończyn dolnych Katowice - informacje

Gabinet zabiegowy w Medicus Estetic Gabinet zabiegowy w Medicus Estetic

Żylaki nóg są objawem niewydolności układu żylnego. Stanowią one nie tylko problem zdrowotny, ale też kosmetyczny, gdyż skręcone i poszerzone żyły szpecą nogi. Możne je wyleczyć chirurgicznie, laserowo EVLT, metodą radiofrekwencji EVRT i skleroterapią piankową. Jeśli chodzi o ostatnią metodę, podczas zabiegu lekarz wstrzykuje do światła żylaków preparaty obliterujące (piankowe lub płynne), które powodują ich zamknięcie. Po zabiegu należy przestrzegać zaleceń chirurga.

Skleroterapia w Katowicach

Specjalistyczne Centrum Medyczne SAD-MED oferuje obliterację piankową żylaków u pacjentów z niewydolnością żylną. Chirurg angiolog prof. dr hab. n. med. Lech Cierpka, założyciel Polskiego Towarzystwa Angiologicznego, wykonuje  tutaj skleroterapię.

Chirurg naczyniowy i angiolog dr n. med. Leszek Sedlak, który uczestniczył w 5. Jubileuszowej Konferencji naukowo-szkoleniowej pt. "Leczenie obliteracyjne - skleroterapia żylaków kończyn dolnych", przeprowadza leczenie laserem żylaków pniowych metodą EVLT, polegającą na koagulacji ścian żylaka wiązką światła lasera. Lekarz przyjmuje pacjentów w szpitalu i poradni EuroMedic, gdzie leczy laserem także pajączki żylne. U dr Siedlaka można wyleczyć żylaki siatkowate zabiegiem miniflebektomii metodą Varady'ego lub Hacha.

Skleroterapia piankowa żylaków kończyn dolnych jest w ofercie szpitala prywatnego Avimed, który prowadzi Ośrodek Flebologii Małoinwazyjnej Avimed w Katowicach. Konsultantem do spraw leczenia żylaków jest tu chirurg naczyniowy i angiolog dr hab. n. med. Tomasz Urbanek, który omawiał na Międzynarodowym Sympozjum Interwencji Żylnych temat pt. "Inwazyjne leczenie zakrzepicy i przewlekłej niedrożności żylnej". Chirurdzy z Avimed wykonują termiczną ablację żył – RFITT, która polega na zamykaniu żył prądem radiowej częstotliwości. Często wykonywana jest tu śródżylna obliteracja laserowa.

Leczeniem żylaków kończyn dolnych zajmuje się klinika Lexmed. Pracuje tu chirurg ogólny i naczyniowy dr n. med. Andrzej Lekstan, który zgłębiał wiedzę w tym zakresie pod okiem prof. Cierpki w Katedrze i Klinice Chirurgii Ogólnej, Naczyniowej i Transplantacyjnej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Lekarz zajmuje się chirurgicznym usuwaniem żylaków kończyn dolnych. W Lexmed pacjenci mogą wybrać metodę likwidacji żylaków, np. usunięcie żylaków metodą chemoobliteracji Flebogrif.

Zabiegi skleroterapii w okolicy Katowic

Gabinet zabiegowy w Klinika Nałęcz Gabinet zabiegowy w Klinika Nałęcz
Pacjenci z centrum medycznego Medicus Estetic w Tychach pod Katowicami mogą poddać się zabiegowi usunięcia żylaków metodą EVRT (radiofrekwencja) w znieczuleniu miejscowym po wcześniejszej diagnostyce USG doppler aparatem ultrasonograficznym Sonoscape SSI6000. Obliteracja piankowa żylaków kończyn dolnych jest tu wykonywana przez chirurga i flebologa dr Marka Pułtoraka, który jest członkiem Towarzystwa Chirurgów Polskich. Lekarz przeprowadza skleroterapię piankową metodą Tessariego. W Medicus Estetic można też skorzystać z lasera Nd:YAG Mydon, jeśli zmiany dotyczą małych naczynek

Skleroterapia naczyń żylnych kończyn dolnych - ceny w Katowicach na tle innych miast

 • Katowice od 200 zł do 1 000 zł
 • Warszawa od 200 zł do 1 200 zł
 • Łódź od 150 zł do 1 000 zł
 • Kraków od 250 zł do 1 200 zł
 • Wrocław od 160 zł do 1 000 zł
 • Gdańsk od 350 zł do 1 575 zł
 • Częstochowa od 150 zł do 400 zł
 • Poznań od 200 zł do 800 zł
 • Radom od 250 zł do 350 zł
 • Tychy od 200 zł do 1 000 zł
 • Szczecin od 300 zł do 2 000 zł
 • Bydgoszcz od 300 zł
Pokaż więcej »

Usługa skleroterapia farmakologiczna w Katowicach jest najczęściej wykonywana przez chirurga naczyniowego i angiologa.

Pacjenci szukali zabiegu skleroterapia naczyń żylnych kończyn dolnych w pobliżu Katowic, w miejscowościach: Sosnowiec, Ruda Śląska, Bytom, Dąbrowa Górnicza, Zabrze, Jaworzno, Rybnik oraz Jastrzębie-Zdrój.

Dodaj komentarz

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska