ocena 4.0 / 5 (1 opinia pacjentów Tourmedica) - zobacz opinie »
poniedziałek
9:00 - 17:00
wtorek
9:00 - 17:00
środa
9:00 - 17:00
czwartek
9:00 - 17:00
piątek
9:00 - 17:00
sobota
na telefon
niedziela
nieczynne

Nasza Poradnia Flebologiczna to ośrodek, w którym znajdą pomoc pacjenci w każdym, nawet najbardziej zaawansowanym stadium niewydolności żylnej. Przeprowadzamy diagnostykę przy pomocy ultrasonografii dopplerowskiej, wykorzystując przy monitorowaniu zakrzepicy żylnej USG Doppler żył. Nowoczesny system stosujemy również podczas rozpoznawania niewydolności żylnej – przy badaniu posługujemy się metodą znakowania i Dopplerem spektralnym. Następnie, w zależności od stopnia rozwoju schorzenia, leczymy pacjentów poprzez skleroterapię, czyli ostrzykiwanie zmienionej chorobowo żyły specjalnym preparatem obliterującym, a także stosujemy echoskleroterapię przy zastosowaniu USG Doppler Color. Uzupełnieniem zabiegów wykonanych w naszym gabinecie jest kompresjoterapia – pacjent zakłada specjalną pończochę uciskową i może opuścić ośrodek w tym samym dniu. Stosujemy pończochy renomowanych firm Solidea oraz Medi i Aries.

Bardziej zaawansowane stadia choroby żył leczymy małoinwazyjną techniką EVRF, czyli wewnątrzżylną termoablacją z wykorzystaniem fal radiowych. Niewydolną żyłę odstrzałkową podwiązujemy przy ujściu do żyły podkolanowej, po czym kończymy procedurę, wycinając żylaki metodą Varady’ego. Leczącym się u nas osobom oferujemy także specjalny masaż limfatyczny (manualny lub mechaniczny), przeprowadzany w celu likwidacji obrzęków. Prócz tego pacjenci mogą umówić się u nas na wizytę internistyczną.

Co leczymy

Zespół medyczny poradni zajmuje się kompleksowym leczeniem przewlekłej niewydolności żylnej. Specjalizujemy się w pomaganiu pacjentom z każdym rodzajem schorzenia naczyń krwionośnych, a zabiegi poprzedzamy rzetelną diagnostyką przy zastosowaniu nowoczesnego sprzętu – podczas badania posługujemy się ultrasonografem Philips HD6. Leczymy drobne zmiany naczyniowe (pajączki oraz poszerzone żyły), można się do nas zgłosić również w przypadku żylaków z głównych pni, czyli żyły odpiszczelowej i odstrzałkowej. Przy pomocy urządzenia do EVRF usuwamy główne pnie, a także pajączki i żyły sieciowe na twarzy i ciele. U pacjentów, u których zmian chorobowych jest bardzo dużo, wycinamy żylaki miejscowo, wyciągając je przez niewielkie nakłucia w skórze. Leczymy również ciężkie owrzodzenia podudzi poprzez stosowanie różnych rodzajów opatrunków i likwidowanie obrzęku bandażami oraz specjalną pończochą.

Czytaj więcej 

Cennik konsultacji i zabiegów

Konsultacje

Chirurgia ogólna

Dermatologia

Chirurgia naczyniowa i flebologia

Medycyna estetyczna

Rehabilitacja medyczna, fizjoterapia

Masaże

Diagnostyka i badania

Honorujemy płatności: karta płatnicza / kredytowa, gotówka,

Prezentowany cennik Poradnia Flebologiczna dr Joanna Borecka-Sobczak jest dostarczany przez usługodawcę i weryfikowany z najwyższą starannością, może on jednak różnić się od cen aktualnych. Ostateczna cena zostanie przedstawiona po konsultacji medycznej. Podane ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska