4,2 / 5  - 463 oceny »
Recepcja, poczekalnia Ovum Gabinet konsultacyjny Ovum Recepcja, poczekalnia Ovum Gabinet konsultacyjny Ovum Gabinet konsultacyjny Ovum Gabinet konsultacyjny Ovum Gabinet konsultacyjny Ovum Gabinet konsultacyjny Ovum Gabinet konsultacyjny Ovum Gabinet konsultacyjny Ovum Gabinet konsultacyjny Ovum Gabinet konsultacyjny Ovum Recepcja, poczekalnia Ovum Gabinet konsultacyjny Ovum Gabinet konsultacyjny Ovum Gabinet konsultacyjny Ovum Wnętrza, wystrój Ovum Udogodnienia dla pacjentów Ovum Udogodnienia dla pacjentów Ovum Udogodnienia dla pacjentów Ovum Udogodnienia dla pacjentów Ovum Wnętrza, wystrój Ovum Recepcja, poczekalnia Ovum Recepcja, poczekalnia Ovum Recepcja, poczekalnia Ovum Widok ogólny Ovum Wygląd zewnętrzny Ovum Wygląd zewnętrzny Ovum Wygląd zewnętrzny Ovum Punkt Pobrań SCM OVUM przy ul. Staszica 14 w Lublinie Punkt Pobrań SCM OVUM przy ul. Staszica 14 w Lublinie Oferta, ćwiczenia, zabiegi Ovum Oferta, ćwiczenia, zabiegi Ovum Oferta, ćwiczenia, zabiegi Ovum Oferta, ćwiczenia, zabiegi Ovum Oferta, ćwiczenia, zabiegi Ovum Oferta, ćwiczenia, zabiegi Ovum Oferta, ćwiczenia, zabiegi Ovum Oferta, ćwiczenia, zabiegi Ovum Punkt Pobrań SCM OVUM przy ul. Staszica 14 w Lublinie Specjalistyczne Centrum Medyczne Ovum - logo

Informacje ogólne o Ovum

Specjalistyczne Centrum Medyczne Ovum to nowoczesna placówka, która powstała w 2003 roku z inicjatywy lekarzy - pracowników Kliniki Rozrodczości i Andrologii Akademii Medycznej w Lublinie. Ich doświadczenie oraz wiedza pozwoliły wypracować efektywne metody leczenia, a także stworzyć miejsce przyjazne pacjentom i nakierowane na zaspokojenie ich indywidualnych potrzeb.

Nasza placówka specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu niepłodności. Zgodnie z definicją sformułowaną przez ekspertów Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) niepłodność to brak możliwości poczęcia dziecka przez parę niestosującą antykoncepcji po 12-miesięcznym okresie regularnego współżycia płciowego. Szacuje się, że problem ten dotyczy około 20% par i to właśnie na nie w naszym ośrodku czeka pomoc wybitnych specjalistów z zakresu ginekologii i położnictwa oraz andrologii.

Metoda leczenia niepłodności jest dobierana indywidualnie podczas konsultacji z lekarzem i po przeprowadzeniu badań pozwalających na stwierdzenie przyczyny występowania problemu. Wykonujemy szereg testów laboratoryjnychtesty penetracyjne i badania nasienia w wersji podstawowej oraz rozszerzonej (która obejmuje dodatkowo HOS test oraz test eozynowy).

W naszym ośrodku leczymy niepłodność metodami farmakologicznymi, przeprowadzamy inseminacje domaciczne, wykonujemy procedury zapłodnienia pozaustrojowego (in vitro).

Specjalistyczne Centrum Medyczne Ovum dysponuje Bankiem Nasienia. Przechowujemy w nim zarówno nasienie pacjentów, którzy z różnych przyczyn zdecydowali się je u nas zdeponować, oraz dawców, którzy zgodzili się przekazać je parom starającym się o ciążę.

W naszej placówce działają również poradnie: ginekologiczna (zapewniająca prowadzenie ciąży) i urologiczna. Pacjenci mogą także skorzystać z konsultacji ze specjalistą chorób wewnętrznych, endokrynologiem oraz kardiologiem. Pary spodziewające się dziecka mogą umówić się na indywidualne spotkania z naszą położną w ramach Szkoły Narodzin.

Do zespołu lekarzy naszego centrum należy ponadto specjalistka wykonująca zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. W naszej placówce istnieje możliwość m.in. rewitalizacji i regeneracji wyglądu twarzy metodą mezoterapii cienkoigłowej, wygładzenia zmarszczek z użyciem toksyny botulinowej czy redukcji tkanki tłuszczowej metodą lipolizy iniekcyjnej.

W Specjalistycznym Centrum Medycznym Ovum dysponujemy nowoczesnym sprzętem, z którego najlepszy użytek robią wykwalifikowani lekarze z obszernym dorobkiem naukowym oraz doświadczeniem w zakresie opieki nad pacjentami. Dodatkową gwarancją bezpieczeństwa i skuteczności placówki jest certyfikat ISO 9001.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą naszego ośrodka.

Czytaj więcej 

Wyposażenie i nowoczesny sprzęt

W Centrum Medycznym Ovum badania oraz zabiegi wykonujemy za pomocą nowoczesnego sprzętu. W trosce o bezpieczeństwo pacjentów stosowane przez nas urządzenia posiadają niezbędne certyfikaty oraz atesty.

Dzięki projektowi zrealizowanemu w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego w latach 2004-2006 i dofinansowanemu przez Unię Europejską nasza placówka wzbogaciła się o wysokospecjalistyczny sprzęt przeznaczony do wykonywania zabiegów in vitro. Na wyposażeniu placówki znalazł się m.in. zestaw mikromanipulatorów ICSI, inkubator Co2 oraz zestaw do mrożenia. Zakupiliśmy także precyzyjne mikroskopy firmy Olympus, wirówkę laboratoryjną i kontenery do ciekłego azotu. Dzięki nowoczesnej infrastrukturze zapewniliśmy pacjentom naszej kliniki dostęp do leczenia niepłodności metodą mikromanipulacji ICSI, zwaną również iniekcją plemnikową do komórki jajowej.

Na wyposażeniu Centrum Medycznego Ovum znajduje się nowoczesny aparat USG (zaopatrzony w sondę 4D), który pozwala na przestrzenne obrazowanie płodu, a także obserwację jego wyglądu i ruchów w czasie rzeczywistym. Parametry urządzenia umożliwiają lekarzowi dokładną ocenę anatomii płodu, a w rezultacie wykluczenie lub stwierdzenie niektórych wad rozwojowych.

W naszym ośrodku dysponujemy ponadto najnowszej generacji kolposkopem z torem wizyjnym i cyfrową rejestracją obrazów oraz sprzętem do wykonywania zabiegów kriochirurgicznych. Posiadamy również aparaturę umożliwiającą weryfikację histopatologiczną wycinków pobranych w trakcie badania cytologicznego.

Udogodnienia dla pacjentów

W Centrum Medycznym Ovum dokładamy wszelkich starań, by zapewnić pacjentom komfortowe warunki leczenia. Placówka położona jest w spokojnej, oddalonej od miejskiego zgiełku okolicy. Odwiedzający nas goście mogą odprężyć się w przestronnej, jasnej i nowoczesnej poczekalni. Na pacjentów czekają również urządzone ze smakiem i elegancją gabinety lekarskie oraz zabiegowe. O najwyższą jakość świadczonych usług medycznych dba wykwalifikowany, kompetentny i miły personel.

Nasza placówka bierze udział w rządowym programie zdrowotnym „Program – Leczenie Niepłodności Metodą Zapłodnienia Pozaustrojowego na lata 2013-2016”, co może stanowić dodatkowe udogodnienie dla par, które spełniają warunki kwalifikacji.

Nasi pacjenci mogą ponadto liczyć na wsparcie psychologiczne lub skorzystać z konsultacji z seksuologiem. W Centrum Medycznym Ovum uważamy, że równowaga sfery psychicznej ma równie istotne znaczenie w efektywnym leczeniu co udane zabiegi medyczne.

Osiągnięcia i certyfikaty Ovum

Gwarancją najwyższej jakości świadczonych w Centrum Medycznym Ovum usług jest certyfikat ISO 9001 (wydany przez upoważnioną do tego jednostkę TUV NORD). Dokument stanowi potwierdzenie, że placówka stosuje System Zarządzania Jakością PN-EN ISO 9001:2009 w zakresie diagnostyki i leczenia niepłodności, ginekologii i położnictwa, a także andrologii i seksuologii. W praktyce oznacza to, że Centrum Medyczne Ovum spełnia wysokie europejskie standardy. Dzięki temu, że sprawujemy stałą kontrolę nad infrastrukturą medyczną oraz takimi procesami, jak choćby rejestracja i obsługa pacjenta czy prowadzenie dokumentacji medycznej, a także monitorujemy szereg wskaźników, jesteśmy w stanie usprawnić wewnętrzne funkcjonowanie ośrodka, a w rezultacie poprawić jego efektywność i skuteczność.

W Centrum Medycznym Ovum pracują wybitni lekarze, którzy mają na swoim koncie osiągnięcia w postaci licznych publikacji naukowych. Artykuły na łamach specjalistycznej prasy stanowią potwierdzenie ich rozległej wiedzy oraz profesjonalizmu. Warto wśród nich wymienić szczególnie dra n. med Artura Wdowiaka, który prowadzi działalność popularyzatorską na rzecz upowszechniania informacji dotyczących m.in. niepłodności, zasiadając w zespołach redaktorskich kilku międzynarodowych czasopism medycznych.

Klinika Ovum