5,0 / 5  - 2 oceny »
Oferta, ćwiczenia, zabiegi Specjalistyczne Centrum Medyczne SAD-MED Oferta, ćwiczenia, zabiegi Specjalistyczne Centrum Medyczne SAD-MED Pacjenci Specjalistyczne Centrum Medyczne SAD-MED Oferta, ćwiczenia, zabiegi Specjalistyczne Centrum Medyczne SAD-MED Aparatura, sprzęt zabiegowy Specjalistyczne Centrum Medyczne SAD-MED Oferta, ćwiczenia, zabiegi Specjalistyczne Centrum Medyczne SAD-MED Specjalistyczne Centrum Medyczne SAD-MED - logo

Informacje ogólne o Specjalistycznym Centrum Medycznym SAD-MED

Specjalistyczne Centrum Medyczne SAD-MED jest renomowanym niepublicznym zakładem opieki zdrowotnej działającym nieprzerwanie od 2001 roku. Oferta placówki powinna zainteresować wszystkich, którzy chcą poprawić komfort swojego życia poprzez wyeliminowanie dokuczliwych dolegliwości zdrowotnych albo poprawę wyglądu.

SAD-MED proponuje swoim pacjentom szeroki wachlarz usług z zakresu kilku dziedzin medycyny. W ramach chirurgii ogólnej wykonywane są zabiegi usuwania zmian skóry i tkanki podskórnej, wycięcia węzłów chłonnych czy założenia portu dożylnego do chemioterapii, istnieje także możliwość poddania się leczeniu żylaków kończyn dolnych. Ci, którzy chcieliby poczuć się młodo i pięknie, mogą wybrać spośród bogatej palety usług medycyny estetycznej metodę, która okaże się dla nich najbardziej atrakcyjna i odpowiednia. Pacjenci Specjalistycznego Centrum Medycznego SAD-MED znajdą również profesjonalną pomoc w poradniach dermatologicznej, proktologicznej oraz psychologicznej

Atutem Specjalistycznego Centrum Medycznego SAD-MED i jednocześnie gwarancją, że zabiegi są wykonywanie na najwyższym poziomie, jest znakomita kadra: w placówce udało się zgromadzić prawdziwe autorytety. Wielokrotnie nagradzani i wyróżniani lekarze mają za sobą nie tylko wieloletnie doświadczenie praktyczne, ale również akademickie. Znajdują się wśród nich m.in. prof. dr hab. n. med Lech Cierpka, dr n. med Artur Caban i dr n. med. Lucyna Elżbieta Mansfeld oraz dr n. med. Włodzimierz Walewski, którzy związani byli ze Śląską Akademią Medyczną, a także dr n. med. Marek Kania, wykładowca Śląskiej Wyższej Szkoły Medycznej. Wykwalifikowana kadra oraz specjalistyczny sprzęt i preparaty nowej generacji, znajdujące się na wyposażeniu ośrodka, pozwalają pacjentom zyskać pewność, że ich leczenie będzie odbywało się w przyjaznych warunkach i zakończy się sukcesem.

Specjalistyczne Centrum Medyczne SAD-MED jest jednym z 10 ośrodków w Polsce, które współpracują z doktorem Eugeniuszem Siwikiem, specjalistą w dziedzinie wazektomii. W ośrodku istnieje możliwość poddania się temu zabiegowi, stanowiącemu niezwykle skuteczną metodę antykoncepcji, przeznaczoną dla mężczyzn.

Czytaj więcej 

Wyposażenie i nowoczesny sprzęt

Specjalistyczne Centrum Medyczne SAD-MED posiada kompletny zasób sprzętu niezbędnego do wykonywania wszystkich zabiegów, które znajdują się w ofercie placówki, w tym między innymi laser, wykorzystywany do zamykania naczynek krwionośnych (tzw. „pajączków”), aparaty do PTD (PhotoDynamic Therapy, forma światłoterapii efektywna w leczeniu trądziku młodzieńczego i szeregu innych dolegliwości), jak również dermatoskop, umożliwiający bezinwazyjną ocenę zmian i wykrywanie złośliwych nowotworów skórnych.

Tym, co wyróżnia SAD-MED, jest dostęp do szeregu specjalistycznych środków stosowanych w najnowocześniejszych metodach z zakresu medycyny estetycznej. Pacjenci mogą skorzystać z zabiegu lipolizy, czyli bezoperacyjnego usunięcia miejscowo nagromadzonej tkanki tłuszczowej, z wykorzystaniem preparatu Aqualyx, który rozbija komórki tłuszczowe i zapoczątkowuje proces wydalenia ich z organizmu. Na wyposażeniu placówki znajdują się również substancje pozwalające na odmłodzenie wyglądu skóry typu wypełniacz nowej generacji Radiesse® czy preparat Sculptra, przez lekarzy nazywany „liftingiem w butelce”.

Udogodnienia dla pacjentów

Oprócz skutecznego leczenia przebiegającego w przyjaznej atmosferze Specjalistyczne Centrum Medyczne SAD-MED proponuje swoim pacjentom kilka udogodnień.

Najważniejszym z nich jest możliwość rezerwacji wizyty przez Internet za pomocą specjalnego formularza lub e-maila. Taki sposób rejestracji wpływa na wygodę i pozwala zaoszczędzić sporo cennego czasu.

Atutem placówki jest znakomita lokalizacja. Centrum jest usytuowane w jednej z najlepiej skomunikowanych i najpiękniejszych części Katowic.

Ci klienci, którzy do ośrodka woleliby dotrzeć własnym samochodem, z łatwością będą mogli zaparkować go na jednym z miejsc postojowych przed budynkiem.

Osiągnięcia i certyfikaty Specjalistycznego Centrum Medycznego SAD-MED

Zespół Specjalistycznego Centrum Medycznego SAD-MED jest tworzony przez grupę wybitnych specjalistów, których profesjonalizm przekłada się nie tylko na zadowolenie pacjentów, lecz również zyskuje odzwierciedlenie w licznych osiągnięciach i certyfikatach.

Prof. dr hab. n. med Lech Cierpka, który oprócz praktyki lekarskiej zajmuje się też działalnością akademicką, został uhonorowany medalem Komisji Edukacji Narodowej oraz innymi nagrodami za swoją pracę naukową i dydaktykę. Podobnie jak dr n. med. Lucyna Elżbieta Mansfeld może poszczycić się odznaką „Za wzorową pracę w służbie zdrowia”. Kadra SAD-MEDu posiada również liczne certyfikaty dokumentujące uczestnictwo w szkoleniach: dr n. med. Artur Caban ukończył kursy z zakresu proktologii, zaś lek. med. Marian Duraj szkolenia dotyczące zagadnień w obrębie chirurgii plastycznej, dermatochirurgii, laseroterapii oraz wszczepiania portów naczyniowych do przewlekłej chemioterapii nowotworów. Dr n. med. Marek Kania posiada z kolei zaświadczenia uczestnictwa w szkoleniach i konferencjach z dziedziny chirurgii plastycznej, onkologicznej oraz ogólnej, a także medycyny estetycznej i dermatochirurgii.