Wyposażenie ARS MEDIC Wyposażenie ARS MEDIC Leczenie, terapia ARS MEDIC Przychodnia ARS MEDIC

Informacje ogólne o ARS MEDIC

Ars Medic jest przychodnią wielospecjalistyczną, zlokalizowaną w Poznaniu, która świadczy kompleksowe usługi medyczne. Oferuje konsultacje w ramach kilkunastu poradni specjalistycznych, w tym m.in. poradni chirurgii naczyniowej, kardiologicznej, a także pracowni USG. W ofercie poradni znajdują się usługi, zabiegi, terapie oraz diagnostyka, pozwalające na objęcie pacjenta pełną opieką medyczną - zarówno z zakresu opieki podstawowej, jak i specjalistycznej.

Zapraszamy do skorzystania z oferty naszego wyspecjalizowanego Centrum Chorób Naczyń i Medycyny Estetycznej, w ramach którego doświadczony zespół diagnozuje i kompleksowo leczy, również zabiegowo, naczynia krwionośne i limfatyczne. Chirurg naczyniowy przeprowadza również nieinwazyjne badania drożności żył i tętnic, za pomocą wysokiej klasy aparatu USG Doppler. W naszym centrum przeprowadzamy zabiegi usuwania żylaków kończyn dolnych, wykorzystując do tego różnorodne metody, indywidualnie dobierane dla każdego pacjenta, w tym nieinwazyjne oraz o minimalnym stopniu ingerencji. Dbając o efekt estetyczny, wykonujemy również zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, jak usuwanie skórnych zmian naczyniowych czy liposukcja różnych obszarów ciała. Pomagamy również chirurgicznie pacjentom borykającym się z problemem nadpotliwości i zespołem Raynauda. Ważnym elementem naszej praktyki jest też specjalistyczne leczenie, łącznie z terapią podciśnieniową, trudno gojących się ran i owrzodzeń. W tym przypadku, jak również w medycynie estetycznej czy niedokrwistości kończyn dolnych, wykorzystujemy do terapii komórki macierzyste, wspomagając standardową terapię.

Zapewniamy pacjentom także wsparcie kardiologa. W poradni kardiologicznej pomagamy pacjentom z wadami serca, schorzeniami układu sercowo-naczyniowego. Jesteśmy również profesjonalną poradnią ginekologiczno-położniczą, przyjmującą pacjentki wymagające diagnostyki i leczenia chorób ginekologicznych. Nasi specjaliści prowadzą również ciąże. Z kolei specjaliści urologii pomogą pacjentom z niepokojącymi objawami ze strony układu moczowo-płciowego, jeśli natomiast mają oni problemy z męskim układem płciowym, pomocni będą nasi lekarze androlodzy, a często niezbędna będzie również pomoc specjalisty seksuologa, który pomoże w przypadku problemów natury psychologicznej w tej sferze życia. 
W ofercie Ars Medic znajduje się również kompleksowa diagnostyka i leczenie schorzeń neurologicznych, w tym tak poważnych chorób, jak zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych, udar mózgu, stwardnienie rozsiane i padaczka oraz migreny i zaburzenia snu. W poradni onkologicznej natomiast kompleksowo leczymy chorych na nowotwory, przeprowadzając również badania obrazowe oraz biopsję z histopatologią. Z kolei pomoc w chorobach m.in. gardła, krtani, dróg oddechowych czy uszu zapewnia nasza poradnia laryngologiczna, a pacjentów z zaburzeniami tarczycy diagnozują i leczą specjaliści z poradni endokrynologicznej. Wykwalifikowani dermatolodzy służą zaś pomocą w przypadku m.in. diagnostyki zmian skórnych oraz leczenia chorób skóry.

W Ars Medic przyjmuje również ortopeda dziecięcy, prowadzący terapię narządów ruchu u dzieci. Współpracujemy też ze specjalistami chorób zakaźnych (hepatolog) oraz odzwierzęcych, jak borelioza czy toksoplazmoza. Dopełnieniem oferty poradni Ars Medic jest wspomagająca leczenie konwencjonalne akupunktura.

Czytaj więcej 

Wyposażenie i nowoczesny sprzęt

W naszej poradni wielospecjalistycznej oferujemy możliwość wykonania badań diagnostycznych, m.in. badanie piersi, serca, jamy brzusznej czy naczyń żylnych i tętniczych. Dysponujemy wysokiej klasy aparaturą medyczną diagnostyczną i zabiegową, m.in. aparatem USG z przystawką Doppler, urządzeniem do przeprowadzania EKG, w tym także metodą Holtera, próby wysiłkowej, echo serca, scyntygrafii i koronarografii. Wykonujemy mało inwazyjne zabiegi z wykorzystaniem laparoskopu, a także przeprowadzamy ocenę znamion i zmian skórnych za pomocą dermatoskopu.

Udogodnienia dla pacjentów

Ars Medic oferuje pacjentom szereg udogodnień, dzięki którym poczują się komfortowo i swobodnie w czasie konsultacji i leczenia:
  • kompleksowość – posiadamy bogatą ofertę konsultacji w ramach kilkunastu poradni specjalistycznych, a także diagnostykę ultrasonograficzną, 
  • profesjonalizm i doświadczenie – posiadamy zespół specjalistów w różnych dziedzinach medycyny, którzy cały czas poszerzają wiedzę w swoich dziedzinach,
  • komfort – nasze wnętrza są urządzone i wyposażone w przyjazny dla pacjenta sposób.