4,9 / 5  - 145 opinii
dr S.Mrozicki przyjmuje także w Specjalistycznym Centrum Diagnostyczno-Zabiegowym "MEDICINA" Widok ogólny Specjalistyczny Gabinet Urologiczny dr n.med Sławomir Mrozicki dr n.med Sławomir Mrozicki prywatny gabinet dr S.Mrozickiego w NZOZ Centrum Zdrowia i Profilaktyki Dąbie (Kraków) prywatny gabinet dr S.Mrozickiego w NZOZ Centrum Zdrowia i Profilaktyki Dąbie (Kraków) dr n.med Sławomir Mrozicki, urolog dr S. Mrozicki na sali operacyjnej sala operacyjna w Szpitalu Zakonu Bonifratrów w Krakowie - tu zabiegi wykonuje dr S. Mrozicki Szpital Bonifratrów w Krakowie - tu dr S.Mrozicki wykonuje zabieg fotoselektywnego odparowania prostaty najnowszej generacji laserem GREENLIGHT XPS na Oddziale Chirurgii Jednego Dnia Specjalistyczny Gabinet Urologiczny dr n.med Sławomir Mrozicki - logo

Informacje ogólne o Specjalistycznym Gabinecie Urologicznym dr n. med. Sławomira Mrozickiego

Oferta Specjalistycznego Gabinetu Urologicznego kierowana jest do pacjentów z zaburzeniami w obrębie układu moczowo-płciowego. Konsultacje urologiczne obejmują zachowawcze leczenie chorób takich jak kamica układu moczowego, przerost gruczołu krokowego oraz stany zapalne.

Sztandarowym zabiegiem wykonywanym przez doktora Sławomira Mrozickiego jest jednodniowe leczenie prostaty z zastosowaniem rewolucyjnej techniki lasera GreenLight. Ten minimalnie inwazyjny zabieg pozwala na szybkie usunięcie prostaty bez konieczności przetaczania krwi. Wykonywany jest w łagodnym przeroście gruczołu krokowego. Jego zaletą jest możliwość powrotu do pełnej aktywności zawodowej i seksualnej już po kilku dniach od zabiegu. Spośród innych zabiegów pacjenci mogą skorzystać z operacji endoskopowych z wykorzystaniem elektroresekcji w przypadku konieczności usunięcia gruczolaka stercza lub zmian nowotworowych zlokalizowanych w ścianie pęcherza moczowego.

Operacje w obrębie męskich narządów rozrodczych przeprowadzane u pacjentów w obrębie jądra lub najądrzy obejmują usunięcie jądra z powodu choroby nowotworowej, wodniaka jądra, a także usunięcie żylaków powrózka nasiennego. Protezy jąder wszczepia się u pacjentów, którzy utracili ten organ w wyniku choroby nowotworowej bądź urazu, lub nie mieli go za powodu wady wrodzonej.

Specjalistyczny Gabinet Urologiczny oferuje szereg specjalistycznych badań diagnostycznych. Posiada cystoskop umożliwiający endoskopowe badanie cewki moczowej i pęcherza moczowego. W czasie badania możliwe jest pobranie wycinków błony śluzowej do badania histopatologicznego. Biopsja stercza przeprowadzana jest przy nieprawidłowym wyniku badania per rectum i przy podwyższonym poziomie PSA w surowicy krwi. Zabieg przyprowadzany jest pod kontrolą USG.

Konsultacje urologiczne odbywają się w Gabinecie Urologicznym, natomiast zabiegi wykonywane są w Szpitalu Zakonu Bonifratrów w Ośrodku Diagnostyczno – Leczniczym „Chirurgia Jednego Dnia”. Ośrodek ten posiada nowocześnie wyposażoną salę operacyjną.

Czytaj więcej 

Wyposażenie i nowoczesny sprzęt

Operacje prostaty wykonywane są z wykorzystaniem systemu chirurgii GreenLight XPS firmy AMS. Nazwa lasera pochodzi od koloru emitowanego przez to urządzenie światła. Wiązka lasera Nd:YAG (neodymowo – jagowego) przechodzi przez specjalny kryształ LBO, co skraca długość fali do 532 nm i wytarza światło w kolorze zielonym, które jest intensywnie pochłaniane przez barwnik erytrocytów. Oddziaływanie lasera powoduje zamknięcie naczyń krwionośnych spowodowane zlepianiem się erytrocytów, stąd zabieg jest bezkrwawy, oraz fotoselektywną waporyzację tkanki gruczołu krokowego. Jest to jedna z najbardziej nowoczesnych metod leczenia przerostu stercza prowadzona w trybie chirurgii jednego dnia.

Na wyposażeniu gabinetu znajduje się elektroresektor endoskopowy wykorzystywany w zabiegach resekcji gruczolaków prostaty i guzów ściany pęcherza moczowego. Zabiegi te należą do minimalnie inwazyjnych. Wykonywane są metodą endoskopową po wprowadzeniu resektoskopu przez cewkę moczową.

W badaniach diagnostycznych wykorzystywany jest cystoskop, dzięki któremu wykonuje się endoskopowe badania pęcherza moczowego i ocenia stan cewki moczowej, ściany pęcherza oraz ujść moczowodów do pęcherza moczowego.

Udogodnienia dla pacjentów

Specjalistycznego Gabinetu Urologicznego oferuje swoim pacjentom światowej klasy osiągnięcia w dziedzinie operacyjnego leczenia chorób prostaty. Po zabiegu usunięcia prostaty laserem GreenLight chorzy powracają do codziennych aktywności w zaledwie kilku dni.

Na konsultacje urologiczne i wizyty kontrolne pacjenci przyjmowani są nie tylko w  Specjalistycznym Gabinecie Urologicznym.  Do dyspozycji pacjentów są również gabinety w Centrum Medycznym MULTIMEDIS przy ul. Armii Krajowej 5 oraz SCDZ „MEDICINA” przy ul. Grzegórzecka 67C.

Osiągnięcia i certyfikaty Specjalistycznego Gabinetu Urologicznego dr n. med. Sławomira Mrozickiego

Pacjenci przyjmowani w Specjalistycznym Gabinecie Urologicznym mają dostęp do najnowocześniejszych metod leczenia prostaty. Laser GreenLight wykorzystywany w operacjach gruczołu krokowego jest obecnie najnowszym, najbezpieczniejszym i najbardziej efektywnym sposobem leczenia łagodnego rozrostu stercza. Doktor Mrozicki jest certyfikowanym operatorem z dużym doświadczeniem. Przeprowadza takie zabiegi od 2006 roku i do tej pory zoperował z sukcesem ponad czterystu pacjentów. Posiadany przez niego model lasera GreenLight XPS 180 jest najnowszym urządzeniem tej linii wprowadzonym do klinik w 2011 roku.

Gabinet Specjalistyczny Gabinet Urologiczny dr n.med Sławomir Mrozicki Gabinet Specjalistyczny Gabinet Urologiczny dr n.med Sławomir Mrozicki Gabinet Specjalistyczny Gabinet Urologiczny dr n.med Sławomir Mrozicki Gabinet Specjalistyczny Gabinet Urologiczny dr n.med Sławomir Mrozicki Gabinet Specjalistyczny Gabinet Urologiczny dr n.med Sławomir Mrozicki