4,7 / 5  - 1421 opinii
Wygląd zewnętrzny Sport Klinika Recepcja, poczekalnia Sport Klinika Zabieg, operacja Sport Klinika Recepcja, poczekalnia Sport Klinika Recepcja, poczekalnia Sport Klinika Udogodnienia dla gości Sport Klinika Zabieg, operacja Sport Klinika Zabieg, operacja Sport Klinika Zabieg, operacja Sport Klinika Zabieg, operacja Sport Klinika Aparatura, sprzęt zabiegowy Sport Klinika Oferta, ćwiczenia, zabiegi Sport Klinika Aparatura, sprzęt zabiegowy Sport Klinika Pokój, sala dla pacjentów Sport Klinika Pokój, sala dla pacjentów Sport Klinika Udogodnienia dla gości Sport Klinika Udogodnienia dla gości Sport Klinika Wnętrza, wystrój Sport Klinika Wygląd zewnętrzny Sport Klinika Wnętrza, wystrój Sport Klinika Wnętrza, wystrój Sport Klinika Wygląd zewnętrzny Sport Klinika Wygląd zewnętrzny Sport Klinika Sport Klinika - logo

Informacje ogólne o Sport-Klinice

Mieszcząca się w Żorach Sport-Klinika to nowoczesny ośrodek zatrudniający wykwalifikowaną kadrę lekarską i personel medyczny. Posiada zaawansowaną technologicznie aparaturę diagnostyczną i medyczną. Jesteśmy jedną z przodujących w Polsce klinik zajmujących się wykonywaniem zabiegów metodą artroskopową oraz innymi małoinwazyjnymi technikami operacyjnymi. Byliśmy pierwszą w Polsce placówką, która wykonała przeszczep łąkotki allogenicznej wykorzystując przeszczep w całości przygotowany przez Polski Bank Tkanek. Jako pierwsi wykonaliśmy także przeszczep hodowli komórek chrząstki z wykorzystaniem stałych podłoży.

Naszym pacjentom oferujemy kompleksową opiekę medyczną, w tym diagnostykę z zastosowaniem nowoczesnej aparatury, konsultacje w ramach poradni i kwalifikacje do zabiegów operacyjnych. Wykonujemy szeroki zakres procedur chirurgicznych.

W ramach poradni zajmujemy się leczeniem schorzeń układu ruchu. W razie konieczności kierujemy pacjentów na zabiegi operacyjne oraz rehabilitację. Wykonujemy procedury chirurgiczne metodami klasycznymi oraz nowoczesnymi, małoinwazyjnymi technikami. Przeprowadzamy zabiegi artroskopowe i endoskopowe stawów m.in. ramiennego, kolanowego, skokowego, biodrowego oraz kręgosłupa. Przeprowadzamy nukleoplastykę i nukleotomię kręgosłupa, a także leczymy jego zmiany zwyrodnieniowe i związane z nimi dolegliwości bólowe. Zajmujemy się leczeniem złamań kończyn dolnych i górnych. W Sport-Klinice usuwamy błonę maziową i metalowe implanty. Prowadzimy leczenie za pomocą czynników wzrostu (PRP) oraz leczenie zaburzeń zrostu kości.

W Klinice Chirurgii Endoskopowej w Żorach stworzyliśmy warunki do przeprowadzenia wszystkich rodzajów znieczuleń, zgodnie z obowiązującymi europejskimi standardami bezpieczeństwa. W zależności od rodzaju zabiegu oraz kondycji zdrowotnej pacjenta możemy wykonać znieczulenie ogólne, przewodowe, blokady splotów i nerwów obwodowych. Te ostatnie wykonywane są z wykorzystaniem najnowszych technik obrazowania struktur anatomicznych – ultrasonografia i elektrostymulacja. Techniki te pozwalają na skrócenie czasu wykonywania znieczulenia, podwyższają komfort pacjenta i zmniejszają ryzyko związane z wykonywaniem blokad obwodowych.

 Pacjentom po przebytych urazach i operacjach oraz osobom ze schorzeniami tego wymagającymi proponujemy skorzystanie z doświadczenia i wiedzy naszych rehabilitantów i fizjoterapeutów. Poprzez indywidualne podejście i zastosowanie nowoczesnej aparatury rehabilitacyjnej skracamy czas leczenia, pobytu w szpitalu i umożliwiamy szybki oraz efektywny powrót do sprawności fizycznej.

Sport-Klinika współpracuje ze Śląskim Uniwersytetem Medycznym w Katowicach oraz jednostkami naukowymi zarówno z Polski, jak i zagranicy. Dzięki tej współpracy możemy wdrażać innowacyjne techniki leczenia, sprzęt medyczny oraz rozwiązania farmakologiczne, zaś Państwu umożliwić skorzystanie z usług świadczonych na najwyższym światowym poziomie. Organizujemy szkolenia i warsztaty z zakresu anestezjologii oraz prowadzimy kształcenie podyplomowe lekarzy ortopedów, lekarzy rodzinnych oraz lekarzy pediatrów.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług. 

Aby ruch był przyjemnością – od diagnozy do rehabilitacji.

Czytaj więcej 

Wyposażenie i nowoczesny sprzęt

Sport-Klinika posiada 3 sale operacyjne w pełni wyposażone w wysokiej jakości sprzęt i aparaturę medyczną oraz w aparaty do znieczulenia z monitorowaniem spełniającym zalecenia Polskiego Konsultanta ds. Anestezjologii i Intensywnej Terapii. 6-łóżkowy odcinek pooperacyjny posiada pełne monitorowanie, co pozwala na zastosowanie zaawansowanych technik leczenia bólu pooperacyjnego łącznie z technikami sterowanymi przez pacjenta (PCA).

W sąsiadującej pracowni firmy Helimed, wyposażonej w  nowoczesną aparaturę diagnostyczną, wykonywane są badania obrazowe. Stosowany sprzęt gwarantuje doskonałą jakość obrazu przy minimalnym obciążeniu pacjenta. Badania są bezbolesne i nieingerencyjne. Pracownia oferuje między innymi:

  • RTG Siemens YSIO 2 – cyfrowa aparatura do radiodiagnostyki umożliwiająca obrazowanie układu ruchu oraz niektórych narządów za pomocą promieniowania rentgenowskiego. Sprzęt, którym dysponujemy, charakteryzuje się wysokim bezpieczeństwem i minimalną dawką promieniowania, na które narażony jest pacjent podczas badania.
  • Tomograf komputerowy Siemens SOMATOM Emotion 16 Excel Edition – za pomocą lampy rentgenowskiej umożliwia uzyskanie obrazu badanego obiektu w następujących po sobie przekrojach. Pozwala to na bardzo dokładne śledzenie zmian w obrazie narządów. 
  • Rezonans magnetyczny Siemens MAGNETOM Avnto 1,5 Tesli – opiera się na zastosowaniu pola magnetycznego i fal radiowych w obrazowaniu wnętrza badanych obiektów. Jest to bardzo dokładna metoda wizualizująca zmiany w obrębie badanych narządów w sposób całkowicie nieinwazyjny.
  • USG – aparatura służąca do diagnostyki obrazowej tkanek miękkich i narządów wewnętrznych. Wykorzystuje fale ultradźwiękowe, które, odbijając się od badanych elementów, przedstawiają ich budowę oraz ewentualne zmiany patologiczne.

Udogodnienia dla pacjentów

Sport-Klinika oferuje Państwu leczenie na najwyższym poziomie w komfortowych warunkach i miłej atmosferze. Dysponujemy 44 łóżkami na oddziałach szpitalnych. Nowoczesny sprzęt diagnostyczny i medyczny umożliwia szybką diagnozę i sprawne oraz skuteczne leczenie. Każdy z naszych pacjentów ma zakładaną indywidualną elektroniczną kartę z dokumentacją medyczną, co umożliwia płynną wymianę informacji na poszczególnych etapach diagnozy i leczenia.

Dla Państwa wygody ustalamy dogodne dla pacjenta terminy wizyt.

Zmotoryzowani pacjenci oraz ich rodziny mogą skorzystać z parkingu pod budynkiem szpitala.

Osiągnięcia i certyfikaty Sport-Kliniki

Sport-Klinika zajmuje wysokie miejsca w rankingach prywatnych polskich ośrodków medycznych zajmujących się ortopedią i traumatologią.

W 2015 roku Sport-Klinika otrzymała Certyfikat Akredytacyjny, przyznawany przez Ministra Zdrowia, potwierdzający wysoką jakość świadczonych usług.

Posiadamy certyfikaty ISO (9001, 14001, 18001, 22000, 27000). Posiadamy również certyfikat Szpitala Bez Bólu.

Jesteśmy pierwszą placówką w Polsce, która wykonała przeszczep łąkotki allogenicznej z wykorzystaniem przeszczepu opracowanego i przygotowanego przez Polski Bank Tkanek oraz pierwszą, która przeprowadziła przeszczep hodowli komórek chrząstki z zastosowaniem stałych podłoży.

Klinika jest jednym z czołowych ośrodków specjalizujących się w wykonywaniu zabiegów małoinwazyjnymi technikami operacyjnymi – oferuje, między innymi, metodę artroskopową oraz endoprotezoplastykę.

Przeprowadzamy około 1000 rekonstrukcji więzadła krzyżowego przedniego rocznie, co stawia nas na pozycji krajowego lidera w ilości wykonywanych zabiegów tego rodzaju.

Posiadamy nadaną nam w 2005 roku akredytację Ministerstwa Zdrowia do prowadzenia specjalizacji i staży kierunkowych w zakresie ortopedii i traumatologii. Zajmujemy się szkoleniem lekarzy z Polski oraz Europy Centralnej i Wschodniej.