4,8 / 5  - 272 opinie
Gabinet Stomatologia Stencel Gabinet Stomatologia Stencel Gabinet Stomatologia Stencel Gabinet Stomatologia Stencel Gabinet Stomatologia Stencel Gabinet Stomatologia Stencel Gabinet Stomatologia Stencel Gabinet Stomatologia Stencel Gabinet Stomatologia Stencel Gabinet Stomatologia Stencel Gabinet Stomatologia Stencel Gabinet Stomatologia Stencel Gabinet Stomatologia Stencel Gabinet Stomatologia Stencel

Informacje ogólne o Stomatologia Stencel

Centrum Stomatologii i Implantologii STOMATOLOGIA  STENCEL w Chorzowie to cztery nowoczesne, kompleksowo wyposażone i klimatyzowane gabinety. Centrum posiada  pracownię RTG i tomograf komputerowy. Jesteśmy firmą rodzinną, która na medycznym rynku Chorzowa funkcjonuje od 1991 roku. Przez ten czas zyskaliśmy grono zadowolonych pacjentów, którzy dzięki nam mogą cieszyć się zdrowym i białym uśmiechem. Dbamy nie tylko o stan zębów i przyzębia, lecz również o komfort leczenia. Nasz personel stanowią doświadczeni stomatolodzy, którzy nieustannie poszerzają swoje kwalifikacje.

W naszej ofercie pacjenci znajdą m.in. zabiegi z zakresu stomatologii zachowawczej, endodoncji i chirurgii stomatologicznej, a także implantologii, protetyki oraz stomatologii estetycznej. Aby maksymalnie zwiększyć zadowolenie i komfort pacjentów, stosujemy komputerowe znieczulenie The Wand. Dzięki temu znieczulenie nie powoduje stresu u pacjenta, a stomatolog doskonale panuje nad podawanym środkiem.

Należy podkreślić, iż jako jedni z nielicznych na Śląsku pomagamy naszym pacjentom w nagłych przypadkach w ramach pogotowia dentystycznego, przynosząc ulgę w przypadku nagłego bólu zęba. Nasze pogotowie funkcjonuje także w niedziele i święta.

Czytaj więcej 

Wyposażenie i nowoczesny sprzęt

Wszystkie urządzenia, na których pracujemy, posiadają niezbędne certyfikaty i są z powodzeniem używane przez stomatologów na całym świecie. W klinice wykorzystujemy m.in.:

 • Tomograf Carestream 9000 3D firmy Kodak – urządzenie służące do wykonywania tomografii komputerowej, niezbędnej w przypadku chorób kości szczęki i żuchwy. Aparat posiada największą rozdzielczość na rynku, dzięki czemu badanie wykonane jest niezwykle szczegółowo.
 • Operacyjny mikroskop Zeiss – mikroskop wykorzystywany podczas leczenia kanałowego. Dzięki niemu lekarz może zajrzeć w głąb zęba i dzięki temu dokładnie go oczyścić. Posiadane przez nas urządzenie umożliwia nawet 20-krotne powiększenie pola zabiegowego.
 • Akcelerator Beyond Polus – wysokoenergetyczny akcelerator służący do wybielania szkliwa. Po nałożeniu na zęby preparatu wybielającego stomatolog uruchamia akcelerator, który oddziałuje na składniki preparatu energią tzw. zimnego światła, aktywując w ten sposób proces wybielania. Zabieg jest w pełni bezpieczny i bezbolesny.
 • Skaling ultradźwiękowy – urządzenie wykorzystywane do usuwania złogów kamienia nazębnego za pomocą energii ultradźwięków.
 • Piaskarka – urządzenie stomatologiczne służące do piaskowania zębów, czyli usuwania silnych przebarwień np. po kawie czy papierosach. Piaskarka, której używamy, pod ciśnieniem wyrzuca z siebie kryształki sody o smaku owocowym lub miętowym.
 • Komputerowe znieczulenie The Wand – aparat do bezbolesnego podawania znieczulenia stomatologicznego.  

Udogodnienia dla pacjentów

Podczas zabiegów stomatologicznych szczególnie ważny jest dla nas komfort pacjenta i jego poczucie bezpieczeństwa. Z myślą o Państwa wygodzie przygotowaliśmy udogodnienia, takie jak:

 • Pogotowie stomatologiczne – jesteśmy jednym z niewielu gabinetów na Śląsku, które pomagają pacjentom w nagłych przypadkach. Przyjmujemy 365 dni w roku w godzinach od 8.00 do 22.00. 
 • Analgosedacja – nowoczesne znieczulenie w postaci połączenia substancji przeciwbólowych, znieczulających oraz uspokajających. Dzięki temu pacjent niemal nie pamięta zabiegu, za to czuje przyjemne rozluźnienie.
 • Zdjęcia pantomograficzne na płycie – nasi pacjenci otrzymują zdjęcie na płycie CD. Dodajemy również wydruk laserowy na folii, który ułatwi lekarzom diagnostykę.
 • Leczymy pacjentów obcojęzycznych – w naszym zespole pracują wielojęzyczni specjaliści, dzięki czemu leczymy pacjentów nie tylko z Polski, lecz również osoby obcojęzyczne. 
 • Gaz rozweselający – dysponujemy systemem sedacji wziewnej (z podtlenkiem azotu), dzięki której podczas zabiegu pacjent jest odprężony, rozluźniony i zrelaksowany.
 • Telewizor w każdym gabinecie – podczas wizyty nasi pacjenci mogą oglądać telewizję, przez co wizyta staje się przyjemniejsza i mniej stresująca (zwłaszcza dla dzieci).
 • Rozłożenie opłat na raty – umożliwiamy rozłożenie opłaty za zabieg na dogodne dla pacjenta raty.  

Osiągnięcia i certyfikaty Stomatologia Stencel

Do tej pory z naszych usług skorzystało ponad 30 000 pacjentów, którym wstawiliśmy ponad 1 000 000 wypełnień. Wracają do nas pacjenci nie tylko z całej Polski, lecz również z innych krajów – m.in. z Holandii, Niemiec, Anglii i Belgii oraz Irlandii.