4,8 / 5  - 272 oceny »
Gabinet Stomatologia Stencel Gabinet Stomatologia Stencel Gabinet Stomatologia Stencel Gabinet Stomatologia Stencel Gabinet Stomatologia Stencel Gabinet Stomatologia Stencel Gabinet Stomatologia Stencel Gabinet Stomatologia Stencel

Informacje ogólne o Stomatologia Stencel

Centrum Stomatologii i Implantologii STOMATOLOGIA  STENCEL w Chorzowie to cztery nowoczesne, kompleksowo wyposażone i klimatyzowane gabinety. Centrum posiada  pracownię RTG i tomograf komputerowy. Jesteśmy firmą rodzinną, która na medycznym rynku Chorzowa funkcjonuje od 1991 roku. Przez ten czas zyskaliśmy grono zadowolonych pacjentów, którzy dzięki nam mogą cieszyć się zdrowym i białym uśmiechem. Dbamy nie tylko o stan zębów i przyzębia, lecz również o komfort leczenia. Nasz personel stanowią doświadczeni stomatolodzy, którzy nieustannie poszerzają swoje kwalifikacje.

W naszej ofercie pacjenci znajdą m.in. zabiegi z zakresu stomatologii zachowawczej, endodoncji i chirurgii stomatologicznej, a także implantologii, protetyki oraz stomatologii estetycznej. Aby maksymalnie zwiększyć zadowolenie i komfort pacjentów, stosujemy komputerowe znieczulenie The Wand. Dzięki temu znieczulenie nie powoduje stresu u pacjenta, a stomatolog doskonale panuje nad podawanym środkiem.

Należy podkreślić, iż jako jedni z nielicznych na Śląsku pomagamy naszym pacjentom w nagłych przypadkach w ramach pogotowia dentystycznego, przynosząc ulgę w przypadku nagłego bólu zęba. Nasze pogotowie funkcjonuje także w niedziele i święta.

Czytaj więcej 

Wyposażenie i nowoczesny sprzęt

Wszystkie urządzenia, na których pracujemy, posiadają niezbędne certyfikaty i są z powodzeniem używane przez stomatologów na całym świecie. W klinice wykorzystujemy m.in.:

 • Tomograf Carestream 9000 3D firmy Kodak – urządzenie służące do wykonywania tomografii komputerowej, niezbędnej w przypadku chorób kości szczęki i żuchwy. Aparat posiada największą rozdzielczość na rynku, dzięki czemu badanie wykonane jest niezwykle szczegółowo.
 • Operacyjny mikroskop Zeiss – mikroskop wykorzystywany podczas leczenia kanałowego. Dzięki niemu lekarz może zajrzeć w głąb zęba i dzięki temu dokładnie go oczyścić. Posiadane przez nas urządzenie umożliwia nawet 20-krotne powiększenie pola zabiegowego.
 • Akcelerator Beyond Polus – wysokoenergetyczny akcelerator służący do wybielania szkliwa. Po nałożeniu na zęby preparatu wybielającego stomatolog uruchamia akcelerator, który oddziałuje na składniki preparatu energią tzw. zimnego światła, aktywując w ten sposób proces wybielania. Zabieg jest w pełni bezpieczny i bezbolesny.
 • Skaling ultradźwiękowy – urządzenie wykorzystywane do usuwania złogów kamienia nazębnego za pomocą energii ultradźwięków.
 • Piaskarka – urządzenie stomatologiczne służące do piaskowania zębów, czyli usuwania silnych przebarwień np. po kawie czy papierosach. Piaskarka, której używamy, pod ciśnieniem wyrzuca z siebie kryształki sody o smaku owocowym lub miętowym.
 • Komputerowe znieczulenie The Wand – aparat do bezbolesnego podawania znieczulenia stomatologicznego.  

Udogodnienia dla pacjentów

Podczas zabiegów stomatologicznych szczególnie ważny jest dla nas komfort pacjenta i jego poczucie bezpieczeństwa. Z myślą o Państwa wygodzie przygotowaliśmy udogodnienia, takie jak:

 • Pogotowie stomatologiczne – jesteśmy jednym z niewielu gabinetów na Śląsku, które pomagają pacjentom w nagłych przypadkach. Przyjmujemy 365 dni w roku w godzinach od 8.00 do 22.00. 
 • Analgosedacja – nowoczesne znieczulenie w postaci połączenia substancji przeciwbólowych, znieczulających oraz uspokajających. Dzięki temu pacjent niemal nie pamięta zabiegu, za to czuje przyjemne rozluźnienie.
 • Zdjęcia pantomograficzne na płycie – nasi pacjenci otrzymują zdjęcie na płycie CD. Dodajemy również wydruk laserowy na folii, który ułatwi lekarzom diagnostykę.
 • Leczymy pacjentów obcojęzycznych – w naszym zespole pracują wielojęzyczni specjaliści, dzięki czemu leczymy pacjentów nie tylko z Polski, lecz również osoby obcojęzyczne. 
 • Gaz rozweselający – dysponujemy systemem sedacji wziewnej (z podtlenkiem azotu), dzięki której podczas zabiegu pacjent jest odprężony, rozluźniony i zrelaksowany.
 • Telewizor w każdym gabinecie – podczas wizyty nasi pacjenci mogą oglądać telewizję, przez co wizyta staje się przyjemniejsza i mniej stresująca (zwłaszcza dla dzieci).
 • Rozłożenie opłat na raty – umożliwiamy rozłożenie opłaty za zabieg na dogodne dla pacjenta raty.  

Osiągnięcia i certyfikaty Stomatologia Stencel

Do tej pory z naszych usług skorzystało ponad 30 000 pacjentów, którym wstawiliśmy ponad 1 000 000 wypełnień. Wracają do nas pacjenci nie tylko z całej Polski, lecz również z innych krajów – m.in. z Holandii, Niemiec, Anglii i Belgii oraz Irlandii.