Bezpośrednio Barczewo nie dysponujemy placówką wykonującą stomatologia, natomiast możemy zaproponować wynonanie zabiegu w jednej z 2 innych klinik z okolicy Barczewo. Stomatologia można przeprowadzić m.in. w Kraina Zdrowego Uśmiechu w Olsztynie (15 km od Barczewo) lub w M.Dent - Stomatologia w Olsztynie (15 km od Barczewo). Poniżej prezentujemy wszystkie alternatywne placówki, do których można umówić się na wizytę przez Tourmedica.

Filtruj wyniki

Stomatologia Barczewo - informacje

Gabinet zabiegowy w Kraina Zdrowego Uśmiechu Gabinet zabiegowy w Kraina Zdrowego Uśmiechu

W Polsce jest wiele pięknych miejsc, w których można poddać się zabiegom z każdej dziedziny medycyny. Chętni przyjeżdżają z całego świata, gdyż mogą leczyć się taniej niż u siebie. Jednocześnie łączą kurację ze zwiedzaniem, poznając urocze zakątki Polski. Szczególnie liczni są turyści medyczni chcący wyleczyć zęby, ale nie tylko – także polskie kliniki SPA cieszą się powodzeniem wśród przybyszów z Wysp, Niemiec, a nawet ZEA czy Japonii. A skoro owe placówki mieszczą się w rejonach słynących z wyjątkowych krajobrazów – jak na przykład Mazury – liczebność cudzoziemców nie może dziwić.

Stomatolodzy w Barczewie i okolicach

Jedną z mazurskich miejscowości, w których pacjenci mogą skorzystać z usług dobrego stomatologa, jest Barczewo. Mieści się tu rodzinna klinika Medident, oferująca pełen zakres usług dentystycznych. Założycielka ośrodka, dr Teresa Tabor, jest stomatologiem ogólnym, zajmuje się głównie stomatologią zachowawczą z endodoncją. Dr Małgorzata Tabor jest protetykiem, natomiast dr Paweł Tabor specjalizuje się w chirurgii szczękowo-twarzowej oraz wykonuje zabiegi z użyciem koron ceramicznych i implantów. W klinice pracuje również dr Regina Pisłowocka, doświadczony ortodonta, bardzo chwalona na portalach oceniających lekarzy.

Warto wspomnieć także o lek. stom. Mai Wasilewski (Gabinet Stomatologiczny dr n. med. Maja Wasilewski), mającej ponad 15-letnie doświadczenie w pracy w lecznictwie szpitalnym. Wszystkie zabiegi wykonuje w znieczuleniu miejscowym lub w sedoanalgezji. Specjaliści jej ośrodka stanowią zespół na co dzień pracujący w renomowanych szpitalach.

Jest również kilku godnych wymienienia stomatologów, których usługi obejmują obszar Barczewa, aczkolwiek ich gabinety nie znajdują się w mieście. Jednym z nich jest lek. stom. Rafał Praszek (Praszek Stomatologia, Ełk), absolwent Akademii Medycznej w Białymstoku. Zdobywał doświadczenie w klinikach w Katowicach (m.in. Atria), Chorzowie i Rudzie Śląskiej, w Bytomiu doskonalił się jako endodonta, by w końcu w Ełku założyć prywatną placówkę. Przeszedł szereg szkoleń, m.in. z zakresu ceramicznych koron cyrkonowych oraz implantów Q-Implant. Jego gabinet jest wyposażony w endometr Raypect, urządzenie znieczulające Citoject i kamerę Miharu.

Kolejnym stomatologiem jest dr Karol Sujka (Specjalistyczna Praktyka Lekarska Elżbieta Sujka, Olsztyn) – Master of Prosthodontics Uniwersytetu Medycznego we Włoszech, szkolący się dodatkowo w Dr J. Kois Center w Seattle. Jako pierwszy w Polsce wykonał zabieg systemem NawigatorT. Aktualnie prowadzi prywatną praktykę, w której m.in. wszczepia implanty Biomet 3i. Z kolei dr Elżbieta Sujka dba o estetykę uśmiechu pacjentów, przeprowadzając zabiegi wybielania zębów lampą Beyond.

Z kolei lek. stom. Sebastian Pytlowany (Pro-Dentis, Olsztyn) ukończył Wydział Stomatologiczny na Uniwersytecie Lwowskim, posiada certyfikat OSIS. Pasjonuje się pełną rekonstrukcją zębów przy użyciu implantów. Natomiast lek. stom. Anna Stompór specjalizuje się w stomatologii zachowawczej oraz leczy zęby kanałowo.

Jeszcze jednym godnym polecenia specjalistą jest lek. dent. Krzysztof Cieciuch (Indywidualna Specjalistyczna Praktyka Stomatologiczna lek. dent. ogólny Krzysztof Cieciuch, Świątki). W swoim gabinecie zajmuje się m.in. półchirurgicznym usuwaniem zębów, leczeniem chorób dziąseł (skaling, kideten), a także protetyką.

Relaksujące zabiegi SPA

W Barczewie mieści się ośrodek, w którym pacjenci mogą w pełni odprężyć się i zrelaksować, nie tylko po zabiegach w pobliskich gabinetach stomatologicznych. To Zalesie Mazury Active Spa – placówka nad jeziorem Orzyc. W czasie pobytu można skorzystać z kąpieli ziołowych (w suszu lub koktajlu brzozowym). Można też wypróbować jeden z kilku masaży relaksacyjnych (owocami, świecami lub bazaltowymi kamieniami) bądź odżywczy masaż z masłem Karite. Warte polecenia są także peelingi (np. czekoladowy, cukrowy lub z drobinkami kawy) lub serie zabiegów nawilżających i ujędrniających, czyli kąpiele połączone z peelingiem i masażem – np. kuracja błotna czy kąpiel w mleku.

Turystyka medyczna – Barczewo

p. Karolina Dornowska - kierownik operacyjny p. Karolina Dornowska - kierownik operacyjny

Barczewo leży wśród jezior (m.in. Pisz i Jeziora Kierzlińskiego) i pagórków. Piękne krajobrazy przyciągają turystów chcących odpocząć wśród natury, a także tych, którzy pragną poddać się zabiegom upiększającym ciało. Nie brakuje również denturystów, którzy przyjeżdżają wyleczyć zęby i przy okazji poznać miasto – zobaczyć ostatnią ocalałą warmińską synagogę, pozostałości po gotyckim zamku biskupim, a także barczewski cmentarz żydowski. Można tu uleczyć ciało i duszę, więc pacjenci przyjeżdżają z kraju i zagranicy (m.in. z Niemiec), i co najważniejsze, wracają wielokrotnie.

Dodaj komentarz

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska