Stożek rogówki - wszczepienie pierścienia wewnątrzrogówkowego

wszczepienie keraringu, wszczepienia pierścienia keraring, korekcja stożka rogówki, INTACS,

Stożek rogówki - wszczepienie pierścienia wewnątrzrogówkowego - informacje

Gabinet zabiegowy w OPTOMED Centrum Okulistyki dla Dzieci i Dorosłych Gabinet zabiegowy w OPTOMED Centrum Okulistyki dla Dzieci i Dorosłych

Stożek rogówki (gr. keratoconus) to choroba degeneracyjna rogówki oka, której zniekształcenie przypomina wyglądem stożek, stopniowo pogarszając jakość widzenia. Jedną z metod leczenia tej choroby jest wszczepienie pierścieni rogówkowych, tzw. intacsów, które operacyjnie, w znieczuleniu miejscowym wsuwa się poprzez niewielkie nacięcia w rąbku rogówki, dzięki czemu modelują ją, przywracając bardziej naturalną krzywiznę. Intacsy nie zapobiegają jednak chorobie całkowicie i z czasem zabieg wymaga powtórzenia.

Stożek rogówki – leczenie metodą intacsów w polskich placówkach medycznych

Pierścienie śródrogówkowe (intacsy), Cross-linking oraz przeszczep rogówki to operacyjne metody, stosowane w leczeniu stożka rogówki w Centrum Medycznym Kardiotel w Sopocie. W terapii nieinwazyjnej stosowane są ponadto twarde soczewki kontaktowe, a zabiegi przeprowadzane są w należącej do placówki Klinice Okulistycznej Blikpol. W strukturach CM znajduje się także utworzony w 2006 r. Okulistyczny Oddział Jednego Dnia, gdzie realizowane są m. in. operacje zaćmy oraz pełen zakres badań okulistycznych. Usługi świadczone są w ramach NFZ i prywatnie.  

Chirurgią oka w szerokim zakresie, w tym m.in. leczeniem stożka rogówki, zabiegami typu Intacs oraz Cross-linking, jak również topografią rogówki i pachymetrią w diagnostyce tego schorzenia zajmuje się lek. med. Piotr Jaworski, specjalista chorób oczu. Certyfikowany m. in. w zakresie implantacji INTAX-ów i aplikacji soczewek kontaktowych, swoją działalność koncentruje również na kontaktologii i ortokorekcji. Wszczepianie pierścieni śródrogówkowych realizuje u osób, które nie mogą lub nie tolerują soczewek kontaktowych twardych. W niektórych przypadkach intacsy łączy z wykonaniem cross-linkingu.

Korekcja laserowa wad wzroku, leczenie zaćmy i stożka rogówki to zakres działalności warszawskiego Centrum Mikrochirurgii Oka Laser. Wszczepienie pierścienia wewnątrzrogówkowego – Intacs w leczeniu stożka rogówki należy do chirurgicznych metod, jakie placówka realizuje od 2007 r. obok Cross-linkingu (CXL) i procedur łączonych: korekcji laserowej z Cross-linkingiem (Lasek+TR+Cross-linking), a także Intacs+Cross-Linking. Pierścienie śródrogówkowe posiadają atest FDA, a ich implantacje poprzedza wizyta kwalifikująca i specjalistyczna diagnostyka, m. in. topografia przedniej i tylnej płaszczyzny rogówki. 

Pierścienie śródrogówkowe w operacyjnym leczeniu stożka rogówki – ceny w Polsce i w Londynie

Sprzęt medyczny w OPTOMED Centrum Okulistyki dla Dzieci i Dorosłych Sprzęt medyczny w OPTOMED Centrum Okulistyki dla Dzieci i Dorosłych

W okulistycznej praktyce Mohammeda Muhtaseba, FRCOphth, konsultanta m.in. Focus Laser Vision w Londynie w zakresie chirurgii rogówki, zaćmy i chirurgii refrakcyjnej, prywatny zabieg wszczepienia intacsów kosztuje 3 350 £ (18 760 zł) za jedno oko.  W Polsce procedura jest dużo tańsza, a jej cena wynosi około 6 500 zł, również za jedno oko.

Stożek rogówki - wszczepienie pierścienia wewnątrzrogówkowego - ceny w różnych miastach

  • Warszawa od 5 800 zł do 7 000 zł
  • Siedlce od 6 500 zł do 7 500 zł
  • Chorzów od 6 500 zł do 7 500 zł
Stożek rogówki - wszczepienie pierścienia wewnątrzrogówkowego cena »

Usługa stożek rogówki - wszczepienie pierścienia wewnątrzrogówkowego jest najczęściej wykonywana przez okulisty.

Autor: