3,8 / 5  - 587 ocen »

Ceny konsultacji i zabiegów

Przedstawiamy popularne zabiegi wykonywane w Szpital Specjalistyczny CM MAVIT w Katowicach, a poniżej znajduje się pełny cennik placówki.

Konsultacje

Stomatologia

Chirurgia szczękowo - twarzowa

Chirurgia ogólna

Medycyna dziecięca

Dermatologia

Laryngologia

Okulistyka

Diagnostyka i badania

Ważna informacja

Prezentowany cennik Szpital Specjalistyczny Centrum Medycznego MAVIT jest dostarczany przez usługodawcę i weryfikowany z najwyższą starannością, może on jednak różnić się od cen aktualnych. Ostateczna cena zostanie przedstawiona po konsultacji medycznej. Podane ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Honorujemy płatności

Honorujemy płatności: karta płatnicza / kredytowa, gotówka,

Więcej o usługach w Szpital Specjalistyczny Centrum Medycznego MAVIT

W Szpitalu Specjalistycznym Centrum Medycznego MAVIT wykonujemy szeroki zakres zabiegów z zakresu laryngologii, okulistyki oraz chirurgii szczękowo-twarzowej. W ramach zabiegów laryngologicznych przeprowadzamy procedury adenotomii (usunięcia trzeciego migdałka) i tonsillotomii (podcięcia migdałków podniebiennych) u dorosłych i dzieci, w naszej ofercie znajduje się także włożenie drenów w błony bębenkowe oraz wycięcie wędzidełka języka w znieczuleniu ogólnym. Wykonujemy operacje w obrębie ślinianki podżuchwowej i przyusznej, zabiegi mikrochirurgii ucha i krtani, nasi Pacjenci mogą się także poddać zabiegom septoplastyki (korekcji przegrody nosowej) oraz korekcji małżowin nosowych metodą Ravor. Coraz więcej operacji z zakresu laryngologii przeprowadzamy nowoczesną, małoinwazyjną i przyjazną dla Pacjenta metodą endoskopową, w ofercie szpitala znajdują się także drobne zabiegi laryngologiczne, takie jak płukanie zatok i uszu, obustronna punkcja zatok, likwidacja krwawień z nosa (tamponady, specjalistyczne opatrunki) czy usuwanie ciał obcych w obrębie nosa, uszu i gardła.

Nasi Pacjenci mogą się poddać licznym operacjom z zakresu chirurgii szczękowo-twarzowej. Przeprowadzamy zarówno zabiegi stomatologiczne (wyłuszczanie zębów zatrzymanych, dodatkowych i nadliczbowych, rekonstrukcje kości twarzo-czaszki czy sterowana regeneracja kości i tkanek przyzębia), jak i operacje w ramach chirurgii szczękowo-twarzowej, w tym chirurgiczne korekcje kostnych wad zgryzu oraz operacyjne leczenie złamań kości w obrębie twarzoczaszki. Nasi Pacjenci mogą się również poddać zabiegom przeszczepu kości twarzoczaszki czy operacjom zatok szczękowych. Dodatkowo przeprowadzamy drobne zabiegi chirurgii szczękowo-twarzowej, takie jak repozycja zwichniętej żuchwy, szycie rany błony śluzowej lub skóry i przeleczenie i resekcja zęba wybitego po urazie.

Istotnym elementem naszej działalności są zabiegi z zakresu okulistyki. Przeprowadzamy operacje usuwania zaćmy metodą fakoemulsyfikacji, która umożliwia operowanie zaćmy w każdym jej stadium. W naszym szpitalu wykonujemy różnorodne zabiegi usuwania jaskry, do których zaliczają się operacje niepenetrujące (sklerektomia głęboka i wiskokanalostomia), operacje penetrujące (trabekulektomia i śródtwardówkowe wkleszczenie tęczówki obwodowej), oraz zabiegi z zastosowaniem implantów. Korygujemy wysoką krótkowzroczność przy pomocy nowoczesnych zabiegów z wykorzystaniem soczewek fakijnych, w naszej ofercie znajdują się także drobne zabiegi okulistyczne, takie jak korekcja astygmatyzmu po wcześniejszych operacjach zaćmy, plastyka powiek czy usuwanie skrzydlika, gradówki i kępek żółtych.

Co leczymy

Pacjenci Szpitala Specjalistycznego CM MAVIT mogą poddać się leczeniu licznych schorzeń laryngologicznych. Zajmujemy się pełną diagnostyką i leczeniem zaburzeń słuchu u niemowląt, dzieci i dorosłych, podejmujemy także diagnostykę i leczenie zawrotów głowy i szumów usznych. Dodatkowo przeprowadzamy leczenie operacyjne przewlekłego zapalenia zatok, korygujemy skrzywienia przegrody nosowej oraz wygląd nosa zewnętrznego. W zakresie chirurgii szczękowo-twarzowej zajmujemy się leczeniem torbieli tkanek miękkich i twardych oraz krwawień poekstrakcyjnych, w naszej ofercie znajduje się też leczenie stanów zapalnych tkanek miękkich i kości, leczenie schorzeń stawów skroniowo-żuchwowych i neuralgii nerwu trójdzielnego. Przeprowadzamy operacyjne leczenie złamań kości w obrębie twarzoczaszki, urazów zębów i wyrostków zębodołowych, a także chirurgiczne leczenie nowotworów.

W ramach funkcjonującej w naszym szpitalu Przychodni i Oddziału Okulistycznego przeprowadzamy leczenie okulistyczne dorosłych oraz dzieci. Leczymy zarówno krótkowzroczność i nadwzroczność, jak i inne schorzenia narządu wzroku, takie jak zaćma czy jaskra. Mogą się do nas zgłosić Pacjenci z problemem zeza czy zwyrodnienia plamki żółtej związanej z wiekiem (AMD). Dzięki nowoczesnym laserom leczymy zmiany cukrzycowe na dnie oka, naczyniowe zmiany zatorowo-zakrzepowe oraz zaćmę wtórną, czyli zmętnienie tylnej torebki soczewki, w przypadku której wykonujemy zabieg kapsulotomii tylną laserem Yag. Przy pomocy zabiegów chirurgii witreoretinalnej leczymy odwarstwienie siatkówki, retinopatię cukrzycową oraz urazy gałki ocznej, tego typu procedury stosujemy także w przypadku schorzeń takich jak otwory w plamce, błony nasiatkówkowe i podsiatkówkowe oraz krwotoki do komory ciała szklistego. Nasi Pacjenci mogą skorzystać również z szerokiej oferty zabiegów diagnostycznych (m.in. angiografii fluorescencyjnej, topografii rogówki oraz tonometrii bezdotykowej i aplanacyjnej).

W naszym szpitalu oferujemy także leczenie chrapania poprzez wszczepienie implantów Pillar. To jedna z najnowocześniejszych i najbardziej skutecznych metod leczenia chrapania i lekkiego bezdechu sennego, a efekty zabiegu widoczne są już po trzech miesiącach od jego przeprowadzenia. Oferujemy również kompleksową diagnostykę przyczyn chrapania, w tym badania endoskopowe i spirometryczne oraz badania diagnostyczne snu z wykorzystaniem Apneagraph’u.