Szpital św. Łukasza - cennik

poniedziałek
8:00 - 19:00
wtorek
8:00 - 19:00
środa
8:00 - 19:00
czwartek
8:00 - 19:00
piątek
8:00 - 19:00
sobota
nieczynne
niedziela
nieczynne

Szpital oferuje wielospecjalistyczną opiekę medyczną zarówno w zakresie konsultacji i diagnostyki, jak i zabiegów operacyjnych, kompleksowej rehabilitacji oraz rekonwalescencji.

Przeprowadza się tu szeroką gamę procedur diagnostycznych, w tym badania laboratoryjne, rentgenowskie, ultrasonograficzne oraz rezonans magnetyczny. Placówka dysponuje doskonale wyposażoną Pracownią Wczesnej Diagnostyki i Leczenia Chorób Sutka, Pracownią Audiologii oraz Pracownią Endoskopii. W ofercie znajdują się również specjalistyczne badania diagnostyczne snu i chrapania.

Specjaliści z zakresu ortopedii i traumatologii pomagają pacjentom z wszelkimi dysfunkcjami stawów oraz leczą kontuzje i urazy sportowe. W ramach opieki szpitalnej wykonują m.in. małoinwazyjne operacje metodą artroskopową w obrębie takich stawów jak kolano, bark czy staw skokowy. Przeprowadzając rekonstrukcję stawu kolanowego, barku i stawu skokowo-goleniowego, posługują się tylko sprawdzonymi i innowacyjnymi technikami zabiegowymi, wśród których można wyróżnić metody inżynierii tkankowej w odbudowie ubytków chrzęstno-kostnych. Posiadają także duże doświadczenie w dziedzinie endoprotezoplastyki stawu biodrowego i kolanowego.

Zespół specjalistów otolaryngologii oprócz podstawowych procedur diagnostycznych i leczniczych schorzeń nosa, gardła, krtani i uszu przeprowadza specjalistyczne zabiegi laryngologiczne u dorosłych i dzieci. Należy do nich m.in: operacyjne leczenie chrapania i bezdechów sennych małoinwazyjną techniką wykorzystującą działanie lasera operacyjnego oraz systemu CELON, a także  endoskopowe operacje przegrody nosowej i zatok.

Działania chirurgiczne wykonywane w szpitalu dotyczą przede wszystkim terapii chorób tarczycy, jamy brzusznej, naczyń krwionośnych oraz zmian skórnych i nowotworowych. Specjaliści wykorzystują skuteczne i bezpieczne metody zabiegowe klasyczne oraz małoinwazyjne z minimalnymi cięciami skórnymi. Pomoc uzyskają tu pacjenci z przepukliną, żylakami kończyn dolnych i żylakami odbytu (leczone tradycyjnie oraz metodą Hemoron). Techniką laparoskopową wycinany jest wyrostek robaczkowy oraz wykony zabieg woreczka żółciowego. W ofercie znajdują się także zabiegi chirurgiczne piersi. 

W ramach usług w zakresie chirurgii onkologicznej usuwane są zmiany nowotworowe m.in. w obrębie przewodu pokarmowego, piersi, tarczycy i skóry oraz przeprowadzane leczenie innych nowotworów wymagających leczenia operacyjnego.

Dużym zainteresowaniem cieszą się przeprowadzane przez doświadczonych specjalistów zabiegi chirurgii plastycznej, w tym m.in. lifting twarzy, korekcja nosa i małżowin usznych, plastyka ud czy plastyka brzucha. Specjalista chirurgii plastycznej zajmuje się także leczeniem ginekomastii oraz powiększaniem, pomniejszaniem i modelowaniem piersi.

Z usług szpitala mogą skorzystać pacjenci z dysfunkcją stawów skroniowo-żuchwowych, szczęki, żuchwy i zatok, u których w warunkach szpitalnych i ambulatoryjnych przeprowadzane są zabiegi operacyjne. W ramach chirurgii twarzowo-szczękowej pomoc uzyskają osoby z wadami zgryzu. Placówka specjalizuje się również w chirurgii oczodołu.

Poza częścią szpitalną w Szpitalu św. Łukasza znajdują się gabinety specjalistyczne, gdzie dodatkowo świadczone są usługi z zakresu: neurologii i neurochirurgii oraz urologii, a także ginekologii, dermatologii i dermatologii estetycznej oraz kardiologii i endokrynologii. Ponadto w ośrodku funkcjonuje gabinet stomatologiczny, okulistyczny, dietetyczny i psychologiczny. 

Czytaj więcej

Cennik konsultacji i zabiegów

Konsultacje

Chirurgia plastyczna

Chirurgia ogólna

Urologia

Medycyna dziecięca

Dermatologia

Ortopedia