Szpital Wielospecjalistyczny Medeor Plus

ocena 4.6 / 5 (6 opinii pacjentów Tourmedica) - zobacz opinie »
poniedziałek
8:00 - 20:00
wtorek
8:00 - 20:00
środa
8:00 - 20:00
czwartek
8:00 - 20:00
piątek
8:00 - 20:00
sobota
-
niedziela
nieczynne
Gabinet zabiegowy Szpital Wielospecjalistyczny Medeor Plus Wygląd zewnętrzny Szpital Wielospecjalistyczny Medeor Plus Recepcja, poczekalnia Szpital Wielospecjalistyczny Medeor Plus Gabinet zabiegowy Szpital Wielospecjalistyczny Medeor Plus Gabinet zabiegowy Szpital Wielospecjalistyczny Medeor Plus Gabinet zabiegowy Szpital Wielospecjalistyczny Medeor Plus Gabinet zabiegowy Szpital Wielospecjalistyczny Medeor Plus Sala operacyjna Szpital Wielospecjalistyczny Medeor Plus Sala operacyjna Szpital Wielospecjalistyczny Medeor Plus Kadra Szpital Wielospecjalistyczny Medeor Plus Oferta, ćwiczenia, zabiegi Szpital Wielospecjalistyczny Medeor Plus Gabinet konsultacyjny Szpital Wielospecjalistyczny Medeor Plus Gabinet konsultacyjny Szpital Wielospecjalistyczny Medeor Plus Gabinet konsultacyjny Szpital Wielospecjalistyczny Medeor Plus Pokój, sala dla pacjentów Szpital Wielospecjalistyczny Medeor Plus Pokój, sala dla pacjentów Szpital Wielospecjalistyczny Medeor Plus Pokój, sala dla pacjentów Szpital Wielospecjalistyczny Medeor Plus Pokój, sala dla pacjentów Szpital Wielospecjalistyczny Medeor Plus Udogodnienia dla pacjentów Szpital Wielospecjalistyczny Medeor Plus Aparatura, sprzęt zabiegowy Szpital Wielospecjalistyczny Medeor Plus Recepcja, poczekalnia Szpital Wielospecjalistyczny Medeor Plus Widok ogólny Szpital Wielospecjalistyczny Medeor Plus Szpital Wielospecjalistyczny Medeor Plus - logo

Informacje ogólne o Szpitalu Wielospecjalistycznym Medeor Plus

Wielospecjalistyczny Szpital Medeor Plus to położona w Łodzi nowoczesna placówka oferująca świadczenia medyczne z zakresu ortopedii i chirurgii ręki, ginekologii i położnictwa, okulistyki i otolaryngologii. Wykonujemy również zabiegi w ramach medycyny estetycznej i przeciwstarzeniowej oraz ginekologii plastycznej.
Szpital Medeor Plus współpracuje z doświadczonymi lekarzami, wśród których wielu to specjaliści II stopnia w swojej dziedzinie, posiadający niezbędną wiedzę i praktykę, zdobytą w renomowanych ośrodkach medycznych nie tylko na terenie Łodzi. Regularnie doskonalą swoje umiejętności poprzez uczestnictwo w szkoleniach i kursach, aby móc oferować pacjentom jak najlepsze metody postępowania terapeutycznego.
Szpital posiada wysokiej klasy cyfrowy sprzęt medyczny, który obsługują doświadczeni specjaliści. Do wyposażenia ośrodka należy m.in. aparat do badań ultrasonograficznych w trybie 3- i 4D, histeroskopy i laparoskopy marki STORZ, laser excimerowy Amaris 500E do zabiegów okulistycznych oraz specjalistyczne łóżko porodowe Hill-Room. Ponadto szpital jest wyposażony w sprzęt do opieki nad noworodkami firmy Dräger, w tym w inkubatory otwarte i zamknięte, respirator niemowlęcy, sprzęt do bezinwazyjnej analizy żółtaczki noworodkowej oraz lampy do naświetlania noworodków. Dzięki temu przyszłe matki mogą być spokojne o stan zdrowia i bezpieczeństwo swoich nowo narodzonych dzieci.

W zakresie ginekologii i położnictwa pacjentki mogą skorzystać z porad lekarzy specjalistów i wykonać niezbędne badania ultrasonograficzne. W ramach opieki nad ciężarnymi przeprowadzane są badania USG w trybie 3- i 4D, echokardiografia oraz kardiotokografia. Badania wykonuje specjalista FMF lek. med. Roland Wilk, posiadający liczne certyfikaty Londyńskiej Fundacji Medycyny Płodowej w kierunku badań prenatalnych i oceny stanu zdrowia płodu, a także certyfikaty PTG.

Pacjentki, które zdecydują się poród w szpitalu Medeor, mają zapewnioną indywidualną opiekę lekarza oraz położnej, znieczulenie zewnątrzoponowe (na życzenie) oraz możliwość udziału osoby bliskiej w porodzie. Odbywa się on w najdogodniejszym dla pacjentki miejscu i pozycji – zgodnie ze światowymi trendami i w miarę możliwości bez nacięcia krocza. Szpital posiada specjalistyczne łóżko porodowe amerykańskiej firmy Hill-Room oraz różnorodny sprzęt porodowy (piłka porodowa, worek Sako etc.). W ramach opieki okołoporodowej zapewniamy kompleksową opiekę lekarza i położnej nad matką i dzieckiem, pomoc w pielęgnacji niemowlaka oraz wsparcie lekarza neonatologa i położnej neonatologicznej, naukę przystawiania noworodka do piersi oraz profesjonalne porady laktacyjne. Świeżo upieczone mamy przebywają z dziećmi w komfortowych salach  jedno-, dwu- lub trzyosobowych z węzłem sanitarnym i telewizorem LCD.

W ramach badań diagnostycznych pacjentki mają możliwość wykonania USG ginekologicznego i cytologii, która pozwala na wczesne wykrycie zmian nowotworowych w obrębie szyjki macicy. Oferujemy także laparoskopowe leczenie schorzeń ginekologicznych, w tym endometriozy, niepłodności, mięśniaków macicy czy guzów i torbieli jajników. W przypadku konieczności przeprowadzenia zabiegu na drodze laparotomii posiadamy w pełni przystosowany i wyposażony blok operacyjny. 

W ofercie szpitala Medeor Plus znajdują się także zabiegi z zakresu ginekologii plastycznej, mające na celu przywrócenie pożądanego wyglądu zewnętrznym żeńskim narządom płciowym. Przeprowadzamy operacje plastyczne ścian pochwy oraz zabiegi labioplastyki i hymenoplastyki.   

Oferujemy szeroki zakres zabiegów z dziedziny ortopedii i chirurgii ręki. Specjalizujemy się w małoinwazyjnych zabiegach operacyjnych metodą artroskopową. Wykonujemy zabiegi rekonstrukcyjne i naprawcze stawu kolanowego, w tym wycięcie i naprawę łąkotek (także z użyciem implantów), rekonstrukcje więzadeł stawu kolanowego, a także leczymy choroby chrząstki stawowej (przeszczepy chrzęstno-kostne, mikrozłamania i mikronawiercania). Wycinamy zwłóknienia śródstawowe, rekonstruujemy niestabilność rzepki, leczymy zespół przyparcia rzepki oraz przeprowadzamy operacje usunięcia zmienionej błony maziowej (synwektomia) w RZS. Wykonujemy zabiegi artroskopowe w obrębie stawu barkowego, skokowego i łokciowego, a także zabiegi korekcyjne w obrębie stóp i kończyny górnej.

Posiadamy niezbędny sprzęt i warunki do przeprowadzania operacji ortopedycznych zarówno w obrębie stopy (paluchy koślawe, młotkowate, ostrogi piętowe oraz zwyrodnienia i neuropatie nerwu piszczelowego), jak i kończyny górnej. Wykonujemy pierwotne i wtórne rekonstrukcje ścięgien i nerwów obwodowych oraz leczymy mononeuropatie (zespół cieśni nadgarstka, zespół kanału Guyona) i zmiany zwyrodnieniowe stawów ręki. Pomagamy pacjentom cierpiącym z powodu zespołu DeQuervaina oraz przykurczu Dupuytrena, usuwamy guzy i gangliony, a także zajmujemy się plastyką blizn i przykurczów pourazowych oraz przeszczepami skóry. Wykonujemy zabiegi endoprotezoplastyki kości promieniowej, łokciowej, stawów międzypaliczkowych i śródręczno-palcowych, leczymy złamania oraz deformacje pourazowe i poparzeniowe ręki.

Szpital Medeor Plus oferuje zabiegi okulistyczne. Wady wzroku są korygowane przy użyciu excimerowego lasera Amaris 500E, który umożliwia szybką i równomierną fotoablację (ubytek) tkanek rogówki oraz zmianę jej krzywizny w zależności od stopnia i rodzaju korygowanej wady. W szpitalu przeprowadzane są zabiegi usuwania zaćmy metodą fakoemulsyfikacji, czyli rozbicia zmętniałej soczewki za pomocą ultradźwięków i wszczepienia na jej miejsce sztucznej.  Zabieg cechuje wysoka skuteczność, bezpieczeństwo, minimalna inwazyjność i krótki okres rekonwalescencji. Przeprowadzamy także inne procedury okulistyczne, w tym operacje jaskry i zeza oraz zajmujemy się usuwaniem gradówek, skrzydlików i kępek żółtych. Wykonujemy plastykę powiek.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pacjentów, poszerzyliśmy ofertę o usługi z zakresu medycyny estetycznej poprawiające wygląd skóry, likwidujące zmarszczki oraz przywracające zdrowy i młody wygląd. Wszystkie procedury wykonuje dyplomowany lekarz medycyny estetycznej. Pacjenci mogą się poddać zabiegom odmładzającym i wygładzającym  na twarz, ciało, dłonie oraz szyję i dekolt. Zależy nam na tym, aby byli zadowoleni z efektu końcowego zabiegu, dlatego umiejętnie łączymy różne techniki, dostosowując je indywidualnie do potrzeb skóry i oczekiwań pacjenta.

W ramach specjalistycznych konsultacji pacjenci mogą skorzystać z porady otolaryngologa dziecięcego w zakresie diagnostyki i leczenia schorzeń laryngologicznych u najmłodszych, kwalifikacji do leczenia operacyjnego, diagnostyki i leczenia chrapania oraz bezdechu sennego u pacjentów dorosłych.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową ofertą naszej placówki.

Czytaj więcej 

Wyposażenie i nowoczesny sprzęt

Wielospecjalistyczny Szpital Medeor Plus jest nowoczesną placówką, która posiada w swoim wyposażeniu wysokiej klasy aparaturę medyczną. W naszym szpitalu znajdują się m.in.:

 • aparaty do badań ultrasonograficznych w trybie 3- i 4D firmy Voluson i Philips – dzięki nim jesteśmy w stanie wykonać nieinwazyjne badania płodu, badania ginekologiczne oraz USG piersi
 • histeroskopy i laparoskopy marki STORZ
 • laser excimerowy Amaris 500E marki Schwind do zabiegów okulistycznych – kompaktowy laser dający możliwość wykonania zabiegu w bardzo krótkim czasie (ablacja nawet w 2 sekundy na 1 dioptrię). Posiada aktywny 5-wymiarowy system śledzenia oraz system inteligentnego sterowania efektem termicznym
 • stacja diagnostyczna Sirus -urządzenie jest kompatybilne z laserem Amaris. Pozwala na ocenę ostrości wzroku z najlepszą, możliwą korekcją oraz ocenę przedniego i tylnego odcinka oka w lampie szczelinowej. Umożliwia też wykonanie pachymetrii, tonometrii i biometrii oraz komputerowe badanie wzroku i wykonanie topografii rogówki.
 • łóżko porodowe amerykańskiej firmy  Hill-Room
 • sprzęt do opieki nad noworodkami firmy Dräger – inkubatory otwarte i zamknięte, respirator niemowlęcy, sprzęt do bezinwazyjnej analizy żółtaczki noworodkowej oraz lampy UV do naświetlania noworodków (także łóżeczkowe, umożliwiające naświetlanie noworodka przy łóżku mamy)
 • kardiotokografy (KTG) – do monitorowania akcji serca płodu wraz z jednoczesnym rejestrowaniem czynności skurczowej macicy.

Udogodnienia dla pacjentów

Wielospecjalistyczny Szpital Medeor Plus oferuje pacjentom świadczenia medyczne na najwyższym poziomie. W trosce o ich dobre samopoczucie przygotowaliśmy szereg udogodnień:

 • Komfortowe i przestronne poczekalnie – pacjenci oczekujący na wizytę mogą odpocząć w wygodnych kanapach i przejrzeć aktualną prasę
 • Nowoczesne sale pobytowe – do dyspozycji naszych podopiecznych oddajemy przestronne, zadbane sale pobytowe (jedno-, dwu- lub trzyosobowe) z pełnym węzłem sanitarnym oraz telewizorem LCD na ścianie
 • Profesjonalną opiekę okołoporodową – zapewniamy pacjentkom kompleksową i specjalistyczną opiekę lekarsko-pielęgniarską. Do dyspozycji młodych matek pozostaje także doradca laktacyjny, który pomoże w przystawianiu niemowlaka do piersi i rozwieje wszelkie wątpliwości związane z karmieniem i laktacją
 • Smaczne wyżywienie – jadłospis w naszym szpitalu ustala specjalista żywieniowy
 • Wygodne sposoby rejestracji – pacjenci mogą się umawiać na wizyty telefonicznie albo za pośrednictwem specjalnej platformy internetowej

Osiągnięcia i certyfikaty Szpitala Wielospecjalistycznego Medeor Plus

W trosce o bezpieczeństwo pacjentów Szpital Medeor Plus przestrzega rygorystycznych norm i zaleceń na każdym etapie leczenia, a nasze procedury zostały potwierdzone nadaniem certyfikatu jakości ISO 9901:2008. Nasza placówka spełnia również kryteria wymagane przez PTBB i uzyskała certyfikat "Szpital Bez Bólu”, który jest potwierdzeniem wprowadzenia przez nas najwyższych standardów uśmierzania bólu pooperacyjnego.

Ponadto kładziemy nacisk na najwyższy poziom profilaktyki i kontroli zakażeń na każdym etapie sprawowanej opieki. Sale operacyjne są wyposażone w bezdotykowy system umożliwiający personelowi pełną dezynfekcję rąk tuż przed operacją dzięki kranom i drzwiom z czujnikami ruchu.  Ponadto posiadają one zaawansowany system filtracji powietrza (stworzony specjalnie dla sal operacyjnych), który cały czas oczyszcza powietrze i jednocześnie kieruje je z dala od miejsc operacji po to, aby zwiększyć bezpieczeństwo i wyeliminować dodatkowe ryzyko infekcji.

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska