Terapia komórkami macierzystymi Lipogems

leczenie komórkami macierzystymi systemu Lipogems, stymulowanie regeneracji komórkami macierzystymi w systemie Lipogems, terapia z komórek macierzystych więcej »

Terapia komórkami macierzystymi Lipogems - informacje

Gabinet zabiegowy w Twoja Klinika Gabinet zabiegowy w Twoja Klinika

Terapia komórkami macierzystymi Lipogems polega na pobraniu drogą cienkoigłowej liposukcji własnej tkanki tłuszczowej pacjenta, a następie jej implantacji w miejsce uszkodzonej tkanki. Zastosowanie metody Lipogems umożliwia korzystanie z naturalnego własnego materiału. Swoje zastosowanie znajduje ona przede wszystkim w ortopedii i medycynie sportowej oraz w medycynie estetycznej i chirurgii plastycznej, wykorzystywana jest również w ginekologii estetycznej. Wśród głównych zalet terapii wymienia się brak ryzyka odrzutu przeszczepu, brak siniaków, krótki czas rekonwalescencji (zaraz po zabiegu pacjent może opuścić klinikę) oraz długotrwałe efekty. Procedura z wykorzystaniem komórek macierzystych Lipogems jest małoinwazyjna i nie wymaga hospitalizacji. Przeprowadzana jest w znieczuleniu miejscowym.

Zabiegi z użyciem komórek macierzystych metodą Lipogems w Polsce

Terapia komórkami macierzystymi Lipogems w Warszawie jest możliwa do przeprowadzenia w Gabinecie Chirurgii Plastycznej „Tadeusz Witwicki”. Gabinet jest pierwszą placówką w kraju, gdzie zaczęto przeprowadzać zabiegi z wykorzystaniem Lipogems w medycynie estetycznej. Za pomocą tej innowacyjnej metody w ośrodku wykonywane są zabiegi odmładzania oraz rewitalizacji skóry twarzy i odmładzania grzbietów rąk. Oferta obejmuje również rewitalizację skóry komórkami macierzystymi.

W Bielsku-Białej w swojej ofercie terapię z wykorzystaniem Lipogems ma lek. med. Maciej Borejsza, ortopeda. Specjalizuje się również w chirurgii odtwórczej włosa. Doświadczenie w tej dziedzinie zdobywał w Klinice Kolasiński HAIR CLINIC Poznań. Odbył szkolenie z zakresu obsługi systemu Lipogems w aplikacjach medycyny estetycznej (program kursu obejmował szkolenie z liposukcji i przetwarzania tkanki tłuszczowej). Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Odtwórczej Włosów. Jest pierwszym lekarzem w kraju, który przeprowadził zabieg za pomocą metody Lipogems. Procedurę wykonał u pacjenta, zmagającego się z wypadaniem włosów i łysieniem plackowatym.

Zabiegi z wykorzystaniem preparatu Lipogems przeprowadzane są także w Centrum Medycznym MEDI-MEDIC w Kolbudach. W placówce oferowany jest szeroki wachlarz zabiegów, przeprowadzanych z zastosowaniemkomórek macierzystych. Obejmuje on procedury z zakresu ortopedii (np. w zmianach degeneracyjnych stawów i ścięgien oraz rekonstrukcji i regeneracji tkanek kostnych i chrzęstnych), medycyny estetycznej (odmładzanie twarzy, odmładzanie i rewitalizacja grzbietów rąk) oraz z zakresu ginekologii estetycznej (np. rewitalizacja pochwy i przedsionka i powiększanie warg sromowych większych). Metodą tą w centrum leczone są także oparzenia i trudno gojące się rany.

Cena terapii komórkami macierzystymi Lipogems w Polsce i za granicą

Gabinet zabiegowy w Twoja Klinika Gabinet zabiegowy w Twoja Klinika

W Polsce za rewitalizację i odmładzanie skóry danego obszaru ciała metodą Lipogems zapłacić trzeba około 5 000 złotych. W Appearance Medicine Clinic w Auckland (w Nowej Zelandii) cena tej samej procedury wynosi 4 900 dolarów, czyli ponad 13 000 złotych.


Terapia komórkami macierzystymi Lipogems - ceny w różnych miastach

  • Białystok od 5 800 zł
  • Warszawa od 7 000 zł
  • Szczecin od 7 000 zł
  • Bielsko-Biała od 6 000 zł
Terapia komórkami macierzystymi Lipogems cena »

Usługa terapia komórkami macierzystymi lipogems jest najczęściej wykonywana przez ortopedy.