Terapia Orthokine Szczecin

Synonimy: terapia Orthokine w leczeniu choroby zwyrodnieniowej, leczenie bólu stawów metodą terapii Orthokine, leczenie przewlekłych stanów zapalnych metodą Orthokine więcej »

Filtruj wyniki

Terapia Orthokine Szczecin - informacje

Sprzęt medyczny w Dom Lekarski Centrum Medyczne Sprzęt medyczny w Dom Lekarski Centrum Medyczne
Terapia Orthokine jest innowacyjną, nieoperacyjną metodą służącą do leczenia choroby zwyrodnieniowej stawów oraz zespołów bólowych kręgosłupa. Wykorzystywane są w niej substancje biologiczne zawarte we krwi pacjenta, która poddawana jest obróbce (w efekcie której zmienia się skład i stężenia tych substancji). Otrzymana substancja to koncentrat białek działających przeciwzapalnie i stymulujących procesy regeneracyjne. Leczenie polega na podawaniu serii zastrzyków do stawu kolanowego (2 razy w tygodniu przez czas 3 tygodni). W wyniku zastosowania metody Orthokine okres powstrzymywania rozwoju czynników chorobotwórczych wynosi ok. 2 lata. W Polsce jest to stosunkowo nowa metoda leczenia.

Metoda Orthokine w Szczecinie

Lek. med. Bartosz Paprota to specjalista ortopeda przeprowadzający zabiegi Orthokine w Szczecinie. Jest absolwentem Wydziału Lekarskiego Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie, staż podyplomowy odbył w Klinice Ortopedii i Traumatologii na swojej rodzimej uczelni. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Traumatologii Sportowej, Polskiego Towarzystwa Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu, European Society of Sports Traumatology oraz Knee Surgery and Arthroscopy ESSKA. Specjalizuje się w leczeniu stawów: kolanowego, ramiennego i skokowego.

Zabiegi z zakresu terapii Orthokine można wykonać u lek. med. Łukasza Terenowskiego specjalisty z zakresu ortopedii i traumatologa narządów ruchu. Studia wyższe ukończył on na Akademii Medycznej w Szczecinie, a następnie odbył staż zawodowy na Oddziale Chirurgii Kręgosłupa London Bridge Hospital w Londynie. Jest autorem licznych publikacji naukowych z zakresu ortopedii, m.in.: "Operative Treatment of idiopatic Scoliosis in Younger Children", "Operative Treatment of 4th-Degree Scoliosis" oraz "Trudności diagnostyczne w rozpoznawaniu gruźlicy kostno-stawowej u dzieci". 

Lek. med. Piotr Kominiak jest specjalistą ortopedą zajmującym się m.in. przeprowadzaniem zabiegów Orthokine. Ukończył Wydział Lekarski na Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie. Jest inicjatorem i głównym prowadzącym projektu badawczego "Biologiczne wspomaganie leczenia uszkodzenia łąkotki z zastosowaniem membrany kolagenowej Chondro-Gide". Jest także członkiem wielu krajowych oraz zagranicznych stowarzyszeń, zrzeszających lekarzy ortopedów, w tym Polskiego Towarzystwa Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu, International Society of Arthroscopy oraz Knee Surgery, and Orthopaedic Sports Medicine.

Porównanie cen terapii Orthokine w Szczecinie i w Los Angeles

Sala operacyjna w Dom Lekarski Centrum Medyczne Sala operacyjna w Dom Lekarski Centrum Medyczne
Za serię zastrzyków, koniecznych do prawidłowego przeprowadzenie terapii Orthokine w klinice Darrow Sports and Wellness Institute w Los Angeles (Stany Zjednoczone) zapłacić trzeba 7 000 dolarów amerykańskich (ok. 28 000 zł), natomiast w Szczecinie przeprowadzenie tej terapii kosztuje ok. 4 800 zł.

Terapia Orthokine - ceny w Szczecinie na tle innych miast

  • Szczecin od 1 300 zł do 5 500 zł
  • Warszawa od 4 600 zł
  • Lublin od 5 000 zł
  • Zielona Góra od 2 800 zł do 4 800 zł
  • Radom od 2 000 zł
  • Częstochowa od 750 zł
  • Lubin od 3 500 zł
  • Przemyśl od 4 960 zł
Pokaż więcej »

Usługa terapia orthokine w Szczecinie jest najczęściej wykonywana przez ortopedy i lekarza medycyny estetycznej.

Pacjenci szukali zabiegu terapia orthokine w pobliżu Szczecina, w miejscowościach: Goleniów oraz Stargard Szczeciński.

Dodaj komentarz

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska