Tomografia komputerowa jamy brzusznej

Synonimy: badanie TK jamy brzusznej jednofazowe TK jamy brzusznej bez kontrastu, , TK jamy brzusznej dwufazowe więcej »

Filtruj wyniki

Tomografia komputerowa jamy brzusznej - informacje

Gabinet zabiegowy w CDT MEDICUS Gabinet zabiegowy w CDT MEDICUS

Wskazań do diagnostyki jamy brzusznej za pomocą tomografu komputerowego może być kilka: zmiany nowotworowe, zmiany zapalne (w postaci zapalenia wyrostka robaczkowego lub pęcherzyka żółciowego), niedrożność lub krwawienia z przewodu pokarmowego, a także bóle brzucha, niedokrwistość czy urazy jamy brzusznej. W trakcie badania pacjent powinien wstrzymać oddech, oraz, jeśli to możliwie, odpowiednio przygotować się do tomografii komputerowej poprzez wypełnienie pętli jelit wodą, wodnym roztworem jodowym lub poprzez podanie jonowego środka cieniującego. W trakcie badania tomografii komputerowej lekarz może ocenić narządy miąższowe, takie jak nerki, trzustka czy wątroba przy ich nowotworach. Ponadto widzi nacieki zapalne w ścianach żołądka, jelita cienkiego i grubego.

Badanie TK jamy brzusznej w ofercie polskich placówek medycznych

Na badanie jamy brzusznej tomografem komputerowym można udać się do Krakowa do Pracowni Tomografii Komputerowej, mieszczącej się w Szpitalu Zakonu Bonifratrów Św. Jana Grandego. Jednostka ta wyposażona jest w nowoczesny 32-rzędowy spiralny tomograf komputerowy AQUILION 32 (firmy Toshiba, wyprodukowany w 2009 roku). Ponadto w szpitalu tym można poddać się innym badaniom diagnostycznym jamy brzusznej i jej narządów z zakresu ultrasonografii (aparat USG APLIO firmy Toshiba w Pracowni USG) oraz zdjęć radiologicznych (aparat z telekomando Precision RX firmy GE Medical w Pracowni RTG).

Tomografia komputerowa jamy brzusznej oferowana jest także przez Szpital Powiatowy im. Edmunda Biernackiego w Mielcu, gdzie diagnostyka taka przeprowadzana jest w Pracowni Tomografii Komputerowej Zakładu Diagnostyki Obrazowej szpitala. Lekarze w pracowni badania wykonują  spiralnym tomografem firmy Siemens SOMATOM Emotion. Jamę brzuszną badają tutaj zarówno bez kontrastu, jak i z kontrastem. Ponadto pacjent może poddać się tutaj także badaniu TK głowy i twarzoczaszki, klatki piersiowej, różnych odcinków kręgosłupa oraz miednicy i kończyn górnych i dolnych.

Lekarzem, wykonującym diagnostykę TK jamy brzusznej, przyjmującym pacjentów na ternie Słubic, jest lek. med. Ewa Kurzymska, rentgenodiagnosta (specjalizacja I stopnia w 1990 roku) oraz radiodiagnosta (specjalizacja II stopnia w 1993 roku), która swoje doświadczenie z tego zakresu zdobywała, pracując w Zakładzie Radiologii i Diagnostyki Obrazowej Szpitala Powiatowego im. dr. Henryka Jordana w Sulęcinie. Podczas badań TK jamy brzusznej oraz innych części organizmu posługuje się ona nowoczesnym tomografem komputerowym ECLOS 8 HITACHI.

Cena diagnostyki TK jamy brzusznej w Polsce oraz w Wielkiej Brytanii

Sprzęt medyczny w CDT MEDICUS Sprzęt medyczny w CDT MEDICUS

Za badanie TK brzucha w polskich pracowniach tomografii komputerowej trzeba zapłacić 260 zł (bez kontrastu) oraz 300 zł (z kontrastem), natomiast w Wielkiej Brytanii jest to kwota 392 funty (2 200 zł) za takie samo badanie w The Bournemouth Private Clinic, znajdującej się w Bournemouth.

Tomografia komputerowa jamy brzusznej - ceny w różnych miastach

 • Warszawa od 270 zł do 420 zł
 • Poznań od 300 zł
 • Kraków od 179 zł
 • Lubin od 400 zł do 550 zł
 • Radom od 280 zł do 390 zł
 • Katowice od 250 zł do 350 zł
 • Szczecin od 320 zł
 • Lublin od 200 zł do 370 zł
 • Jelenia Góra od 280 zł do 350 zł
 • Głogów Małopolski od 350 zł
 • Choroszcz od 300 zł do 400 zł
 • Szczecinek od 250 zł
Pokaż więcej »
Autor:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska