Tomografia komputerowa kręgosłupa lędźwiowego

Synonimy: badanie TK kręgosłupa lędźwiowego, TK kręgosłupa lędźwiowego, TK tomografia Komputerowa SPL - kręgosłup lędźwiowy więcej »

Filtruj wyniki

Tomografia komputerowa kręgosłupa lędźwiowego - informacje

Sala operacyjna w Szpital Specjalistyczny Im. Świętej Rodziny Sala operacyjna w Szpital Specjalistyczny Im. Świętej Rodziny

Tomografia komputerowa (TK), dzięki wykorzystaniu promieniowania rentgenowskiego, pozwala na uzyskanie warstwowego obrazowania ludzkiego ciała. Badanie TK kręgosłupa w odcinku lędźwiowym przeprowadza się m.in. w celu dokładnej oceny jego elementów kostnych po wszelakich urazach. Tomografię komputerową wykonuje się także przy podejrzeniach zmian nowotworowych kręgosłupa. W trakcie badania pacjent znajduje się na ruchomym stole, który przesuwa się do wnętrza skanera. Wszystkie informacje na temat jego przebiegu podawane są przez mikrofon. Całą procedura trwa około 10 minut, a przeprowadza ją lekarz radiolog.

Badanie kręgosłupa lędźwiowego tomografem komputerowym w Polsce – gdzie można się na nie udać

W Gdańsku tomografię komputerową kręgosłupa w odcinku lędźwiowym wykonać można w Pracowni Tomografii Komputerowej ETER-MED. W placówce do badań wykorzystywany jest tomograf komputerowy Activion firmy Toshiba. W przeciwieństwie do wielu urządzeń tego typu, używa on minimalnej dawki promieniowania w trakcie badania. Tomograf komputerowy Activion umożliwia uzyskanie obrazu o najwyższej wartości diagnostycznej dzięki wysokiej rozdzielczości przy grubości pojedynczej warstwy 0,5 mm. W Pracowni, oprócz badania TK kręgosłupa lędźwiowego (zarówno bez, jak i z kontrastem) z rekonstrukcjami, przeprowadzić można również tomografię komputerową kręgosłupa szyjnego oraz piersiowego.

Tomografia komputerowa kręgosłupa lędźwiowego w Tychach jest możliwa do przeprowadzenia w Samodzielnej Pracowni Diagnostyki Obrazowej Tomograf. Jest ona wyposażona w nowoczesny tomograf komputerowy Sensation 64, firmy w Siemens (tomograf spiralny 64 warstwowy). W Pracowni kontrast podawany jest za pomocą automatycznej strzykawki dwukomorowej Stelant firmy Medrad (wszystkie używane środki kontrastowe są niejonowe, a więc bezpieczne dla pacjenta). Do placówki udać się można również na tomografię komputerową kręgosłupa szyjnego oraz piersiowego, jej oferta obejmuje również obrazowanie kręgosłupa oraz kanału kręgu i rdzenia metodą rezonansu magnetycznego.

W Poznaniu na badanie tomografia komputerową kręgosłupa w odcinku lędźwiowym udać się można do Centrum Diagnostyki Radiologicznej Diagnostic-Med. W placówce wszystkie badania tomografii komputerowej przeprowadzane są za pomocą nowoczesnego, 16-rzędowego aparatu Somation Emotion firmy Siemens. Wykonać w niej można również badanie TK kręgosłupa szyjnego i piersiowego. Oferta Centrum obejmuje także badanie kręgosłupa (szyjnego, piersiowego, lędźwiowo-krzyżowego) oraz RTG kręgosłupa (odcinek szyjny, piersiowy, lędźwiowy i krzyżowo-guziczny).

Cena badania TK kręgosłupa w odcinku lędźwiowym w Polsce i za granicą

Gabinet zabiegowy w CDT MEDICUS Gabinet zabiegowy w CDT MEDICUS

W Polsce za tomografię komputerową kręgosłupa lędźwiowego zapłacić trzeba około 220 złotych. Za granicą cena takiego badania jest znacznie wyższa. W Centro Radiológico Resolana w Sewilli wynosi ona 150 euro, czyli około 660 złotych.

Tomografia komputerowa kręgosłupa lędźwiowego - ceny w różnych miastach

 • Warszawa od 250 zł do 450 zł
 • Radom od 240 zł do 360 zł
 • Katowice od 250 zł
 • Lublin od 190 zł
 • Szczecin od 250 zł do 290 zł
 • Kraków od 179 zł
 • Lubin od 320 zł
 • Poznań od 270 zł
 • Piaseczno od 230 zł
 • Jelenia Góra od 280 zł do 350 zł
 • Szczecinek od 250 zł
Pokaż więcej »
Autor: