Tomografia komputerowa stawu biodrowego

Synonimy: badanie TK stawu biodrowego bez kontrastu z rekonstrukcjami, TK stawu biodrowego z kontrastem z rekonstrukcjami, badanie TK stawów biodrowych więcej »

Filtruj wyniki

Tomografia komputerowa stawu biodrowego - informacje

Sala operacyjna w Szpital Specjalistyczny  Im. Świętej Rodziny Sala operacyjna w Szpital Specjalistyczny Im. Świętej Rodziny

Tomografia komputerowa jest metodą diagnostyki, w czasie której za pomocą promieni rentgenowskich uzyskuje się wielowarstwowe przekrojowe obrazy ciała. Tomografię komputerową stawu biodrowego przeprowadza lekarz radiolog m.in. w celu uzupełnienia diagnostyki w przypadku choroby zwyrodnieniowej. Badanie TK wykonuje się także w przypadku urazu w obszarze biodra lub w ramach procedury kwalifikacyjnej do leczenia operacyjnego. Dla uzyskania prawidłowej jakości obrazu, w trakcie badania pacjent powinien pozostać w bezruchu (ze względu na jego krótki czas nie stanowi to jednak większego problemu). Na badanie za pomocą tomografu komputerowego należy się zgłosić z wynikami wcześniejszych badań obrazowych.

Tomografia komputerowa stawu biodrowego w Polsce

W Rudnej Małej na tomografię komputerową stawu biodrowego udać się można do Szpitala Specjalistycznego im. Świętej Rodziny. W placówce badania przeprowadzane są za pomocą najbardziej zaawansowanego 64-rzędowego (500-warstwowego) modelu tomografu komputerowego z serii Light Speed. Specjalistyczne oprogramowanie skanera umożliwia redukcję dawki promieniowania w trakcie badania o 83%. W pracowni tomografii komputerowej Szpitala wykonać można również badanie TK stawów biodrowo-krzyżowych, mostkowo-obojczykowych oraz stawu kolanowego. Oferta ośrodka obejmuje także badanie stawów za pomocą rezonansu magnetycznego (aparat OPTIMA MR360 1,5T) oraz  za pomocą aparatu rentgena (aparat RTG Polyrad Premium z sufitowym podwieszeniem).

W Tychach tomografia komputerowa stawu biodrowego możliwa jest do przeprowadzenia w Samodzielnej Pracowni Diagnostyki Obrazowej Tomograf. W placówce do badań wykorzystywany jest tomograf komputerowy Sensation 64 firmy Siemens. Urządzenie wyposażone jest w zaawansowane aplikacje i oprogramowanie, które pozwala na uzyskanie wysokiej jakości obrazu przy minimalnej dawce promieniowania, a jego moc umożliwia wykonanie praktycznie wszystkich badań w czasie poniżej 10 sekund. Do Pracowni udać się można również na badanie TK stawu skokowego i kolanowego, oferta placówki obejmuje również badanie stawów rezonansem magnetycznym oraz aparatem RTG.

Badanie TK stawu biodrowego w Warszawie wykonać można w Wojskowym Instytucie Medycyny Lotniczej. Placówka wyposażona jest w skaner CT firmy Toshiba AQUILION ONE - 320-rzędowy (640-warstwowy) system CT. Do ośrodka udać się można również na badanie tomografem komputerowym stawu łokciowego, nadgarstka oraz stawu kolanowego i skokowego. W Instytucie przeprowadzane jest również obrazowanie stawów metodą rezonansu magnetycznego.

Cena tomografii komputerowej stawu biodrowego w Polsce i za granicą

Sala operacyjna w Centrum Medyczne Gamma sp. z o.o. Sala operacyjna w Centrum Medyczne Gamma sp. z o.o.

W Polsce za badanie stawu biodrowego tomografem komputerowym zapłacić trzeba około 210 złotych. Za granicą cena takiego badania jest znacznie wyższa: w CEDICO Centro de Diagnóstico por la Imagen w Huelvie (w Hiszpanii) wynosi ona 99 euro, czyli około 440 złotych.

Tomografia komputerowa stawu biodrowego - ceny w różnych miastach

  • Warszawa od 350 zł
  • Szczecin od 250 zł do 290 zł
  • Kraków od 179 zł
  • Radom od 240 zł do 360 zł
  • Katowice od 250 zł
  • Poznań od 270 zł
  • Głogów Małopolski od 250 zł
  • Choroszcz od 280 zł do 350 zł
Pokaż więcej »

Dodaj komentarz

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska