Trabekuloplastyka laserowa

Synonimy: Trabekuloplastyka laserowa SLT - laserowy zabieg przeciwjaskrowy, gonioplastyka laserowa, chirurgiczna metoda obniżenia ciśnienia wewnątrzgałkowego w oku więcej »

Filtruj wyniki

Trabekuloplastyka laserowa - informacje

Sala operacyjna w Ośrodek Chirurgii Oka Prof. Zagórskiego Sala operacyjna w Ośrodek Chirurgii Oka Prof. Zagórskiego

Trabekuloplastyka laserowa (laseroterapia przeciwjaskrowa) jest zabiegiem, który wykonuje się u osób cierpiących na jaskrę. Jaskra jest chorobą, w której dochodzi do wzrostu ciśnienia wewnątrz gałki ocznej, czego konsekwencją jest uszkodzenie nerwu wzrokowego. Leczenie jaskry polega na obniżeniu ciśnienia wewnątrzgałkowego (co jest rezultatem zastosowania trabekuloplastyki laserowej). Laseroterapia przeciwjaskrowa jest zabiegiem nieinwazyjnym, szybkim i bezbolesnym. Polega na dostarczeniu impulsów światła do odpowiednich struktur gałki ocznej (światło lasera ułatwia odpływ cieczy znajdującej się w oku). Dzięki temu dochodzi do zmniejszenia ciśnienia wewnątrzgałkowego. Trabekuloplastyka laserowa obniża ciśnienie wewnątrzgałkowe średnio o 25-30% w ciągu ok. 6 tygodni od dnia wykonania zabiegu. Zabieg laseroterapii przeciwjaskrowej wykonuje lekarz okulista.

Trabekuloplastyka laserowa w Polsce

W Warszawie zabieg trabekuloplastyki wykonać można w placówce medycznej Instytut Oka. Ośrodek ten w zakresie laserowego leczenia jaskry posiada w swojej ofercie zabiegi selektywnej trabekuloplastyki laserowej (SLT) oraz irydotomii laserowej. Obydwa zabiegi wykonywane są za pomocą lasera YAG. Oprócz metod laserowych, w Instytucie Oka jaskra leczona jest także poprzez wykonanie zabiegów chirurgicznych (trabektulektomia oraz kanaloplastyka).

Dr n. med. Piotr Sobolewski jest lekarzem okulistą z Białegostoku, który w ramach praktyki zawodowej wykonuje trabekuloplastykę laserową. W jego ofercie znajduje się też szereg innych zabiegów i operacji okulistycznych (m.in. leczenie operacyjne zaćmy, odwarstwienia siatkówki i zeza a także zaopatrzenie chirurgiczne ran oka). Z zakresu laseroterapii przeciwjaskrowej stosuje zabiegi micropulsowe (MPDL), selektywną trabekuloplastykę (SLT) oraz iridektomię. Brał udział w wielu kursach i szkoleniach zawodowych, m.in. „Ophthalmic laser therapy”, „European Refractive Surgery Training Course on Excimer Laser Isobeam D200” oraz „Jaskra zaawansowana. Jaką metodę leczenia preferować?”.

Poradnia Okulistyczna Dobry Wzrok w Gdańsku to placówka, świadcząca usługi w zakresie diagnostyki i leczenia chorób oczu. W swojej ofercie posiada zabiegi z zakresu trabekuloplastyki laserowej: irydotomię IRT (wykonywaną laserem YAG), klasyczną trabekuloplastykę laserową ALT, selektywną trabekuloplastykę laserową SLT (wykonywaną laserem YAG) oraz mikroplusową trabekuloplastykę laserową MLT (wykonywaną laserem o barwie żółtej 577nm).

Porównanie kosztów zabiegów z zakresu trabekuloplastyki laserowej w Polsce i w Wielkiej Brytanii

Gabinet zabiegowy w KCM Clinic Gabinet zabiegowy w KCM Clinic
W Polsce za zabieg trabekuloplastyki laserowej SLT trzeba zapłacić ok. 250 zł, natomiast w londyńskiej placówce Optegra's Surrey Eye Hospital cena tego zabiegu wynosi ok. 800 funtów (czyli ok. 4 400 zł).

Usługa trabekuloplastyka laserowa jest najczęściej wykonywana przez okulisty.

Dodaj komentarz

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska