Urocentrum/4M

poniedziałek
-
wtorek
-
środa
-
czwartek
-
piątek
-
sobota
-
niedziela
-
Widok ogólny Urocentrum/4M Gabinet Urocentrum/4M Aparatura, sprzęt zabiegowy Urocentrum/4M Gabinet Urocentrum/4M Gabinet Urocentrum/4M

Informacje ogólne o Urocentrum/4M

Centrum Urologii Funkcjonalnej Urocentrum to nowoczesna placówka medyczna zlokalizowana w centrum Krakowa. Oferuje usługi z zakresu szeroko pojętej urologii oraz fizjoterapii urologicznej. Specjaliści z doświadczeniem klinicznym gwarantują Pacjentom pomoc na wszystkich etapach terapii. Do każdej osoby podchodzą indywidualnie, z należytą starannością i dużą empatią. W naszej pracy korzystamy z nowoczesnego, najwyższej jakości sprzętu medycznego.

W ofercie Centrum znajdą Państwo zabiegi i terapie pozwalające pozbyć się często wstydliwych i kłopotliwych problemów. Leczymy zaburzenia wzwodu, poprzedzając terapię szerokim wywiadem z pacjentem, dotyczącym jego trybu życia, nawyków żywieniowych czy aktywności fizycznej oraz szeregiem badań diagnostycznych, w tym konsultacjami kardiologicznymi i endokrynologicznymi. Proponujemy kompleksowe leczenie przyczyn tych zaburzeń. Wykorzystujemy do tego najnowocześniejszy sprzęt, umożliwiający rehabilitację zaburzeń wzwodu w sposób nieinwazyjny. Ciała jamiste oraz naczynia i nerwy w prąciu są stymulowane przez falę uderzeniową – metodę ESWT.

W naszej klinice przeprowadzamy cystoskopię giętką, która służy do oceny cewki moczowej i pęcherza moczowego. Badanie pozwala wykryć kamienie, uchyłki czy cysty tych narządów, jak również guzy pęcherza moczowego oraz zmiany onkologiczne w śluzowce. Metodę tę stosujemy w diagnostyce krwiomoczu i nawracającego krwinkomoczu. Dzięki zastosowaniu aparatu typu giętkiego badanie jest bezbolesne.
Zapraszamy do kliniki Urocentrum mężczyzn chcących w trosce o swoje zdrowie skorzystać z konsultacji andrologicznych. Przeprowadzamy diagnostykę męskiego układu płciowego, skupiając się na takich problemach jak niedobory hormonalne, zaburzenia wzwodu i niepłodność męska. Pomagamy w stanach tzw. męskiej menopauzy, gdy spada poziom testosteronu, co może mieć negatywny wpływ na libido, przemiany lipidowe, a w konsekwencji prowadzić m.in. do problemów kardiologicznych. Prowadzimy diagnostykę i leczenie niepłodności męskiej – zarówno farmakologiczne, jak i zabiegowe.

Dokonujemy oceny czynności pęcherza moczowego, zwieraczy oraz cewki moczowej w oparciu o badanie urodynamiczne. Badanie jest wykonywane w znieczuleniu miejscowym i polega na monitorowaniu ciśnienia w pęcherzu moczowym, jamie brzusznej oraz aktywności elektrycznej zwieraczy. Zaleceniem do badania urodynamicznego jest m.in. częstomocz, parcia naglące, nietrzymanie moczu oraz zaplanowany zabieg usunięcia gruczolaka prostaty.

Diagnozujemy i leczymy chorobę Peyroniego, wykorzystując falę uderzeniową ESWT (Extracorporeal Shock Wave Therapy) lub iniekcje do ciał jamistych.

Centrum specjalizuje się również w rehabilitacji urologicznej, skupiającej się na mięśniach miednicy małej i ich unerwieniu. Jeśli nie działają prawidłowo, możemy mieć problem z wysiłkowym nietrzymaniem moczu, parciami naglącymi oraz z dolegliwościami bólowymi miednicy małej. Pomagamy pacjentom cierpiącym na zespół bólowy miednicy mniejszej (CPPS). Diagnostyka tego schorzenia polega na wykluczeniu typowych zaburzeń narządów miednicy. Przeprowadzamy badania laboratoryjne, obrazowe oraz stosujemy metody inwazyjne, jak badanie urodynamiczne i uretrocystoskopia. Nasze centrum zapewnia chorym dostęp do specjalistycznej diagnostyki, a także daje możliwość przeprowadzenia terapii nieinwazyjnej – z wykorzystaniem fali uderzeniowej ESWT.

Ważną część oferty Urocentrum stanowi leczenie nietrzymania moczu u kobiet, zarówno wysiłkowe, z parć naglących, jak i mieszane. Przeprowadzamy dokładną diagnostykę, rozpoczynając od wywiadu z pacjentką i badania fizykalnego oceniającego statykę narządu rodnego. Terapię rozpoczynamy od ćwiczeń z fizjoterapeutą, a przy braku powodzenia takich działań wykonujemy zabieg wszczepienia taśmy pod cewkę moczową (TOT, TVT).

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą szczegółową ofertą.

Czytaj więcej 

Wyposażenie i nowoczesny sprzęt

W Urocentrum wykorzystujemy nowoczesne urządzenia diagnostyczne i zabiegowe. Dysponujemy m.in. nowoczesnym sprzętem do nieinwazyjnej rehabilitacji zaburzeń wzwodu – ESWT, którego skuteczność została potwierdzona klinicznie. Urządzenie wykorzystuje falę uderzeniową do stymulacji. Metoda jest bezpieczna i nie wymaga znieczulenia. W diagnostyce pacjentów wykorzystujemy również najnowszy typ cystoskopu giętkiego marki Olympus, wyposażony dodatkowo w podświetlenie NBI, pozwalające wykryć zmiany rakowe w śluzowce, niewidoczne gołym okiem. 

Udogodnienia dla pacjentów

Nasza klinika oferuje szereg udogodnień, dzięki którym konsultacje i zabiegi odbywają się w komfortowej atmosferze, zapewniającej pacjentom poczucie bezpieczeństwa i intymności:

  • Nowoczesne podejście do problemów urologicznych – Urocentrum jest wyposażone w wysokiej klasy sprzęt diagnostyczny, który w przypadku wielu schorzeń urologicznych minimalizuje konieczność przeprowadzania zabiegów inwazyjnych, skraca okres rekonwalescencji bądź umożliwia.

  • Wykwalifikowany zespół specjalistów z doświadczeniem klinicznym.

  • Atrakcyjna lokalizacja – klinika jest usytuowana w sąsiedztwie Starego Miasta, z łatwym dojazdem z dworca PKP czy PKS.

Gabinet Urocentrum/4M Gabinet Urocentrum/4M Gabinet Urocentrum/4M Gabinet Urocentrum/4M Gabinet Urocentrum/4M Gabinet Urocentrum/4M

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2019 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2019 Tourmedica.pl Sp. z o.o.