USG Doppler tętnic szyjnych / kręgowych Częstochowa

badanie dopplerowskie tętnic szyjnych, badanie USG doppler tętnic szyjnych, diagnostyka USG tętnic szyjnych

USG Doppler tętnic szyjnych / kręgowych Częstochowa - informacje

Kadra w Centrum Medyczne Alfamedica Silesia North Kadra w Centrum Medyczne Alfamedica Silesia North

USG Doppler tętnic szyjnych i kręgowych to badanie, którego celem jest ocena obecności zwężeń w obrębie tętnic. Ich obecność zwiększa ewentualność wystąpienia udaru mózgu. Wczesne wykrycie schorzenia pozwala na podjęcie właściwego leczenia, polegającego na poprawie przepływu krwi przez tętnice. USG Doppler w obrębie tętnic szyjnych i kręgowych zalecane jest w przypadku wystąpienia przemijającego ataku niedokrwiennego lub udaru mózgu, objawów neurologicznych, wskazujących na niedokrwienie czy częstych bólów i zawrotów głowy. Badanie warto wykonać także wtedy, gdy pacjent zmaga się z takimi chorobami jak miażdżyca, nadciśnienie oraz cukrzyca. Ponadto zaleca się je po urazach szyi oraz w przypadku niewyjaśnionych szmerów w tętnicach szyjnych i kręgowych.

Badanie USG Doppler tętnic szyjnych / kręgowych - gdzie zgłosić się w Częstochowie?

Specjalista radiodiagnostyk lek. med. Bożena Gabrysiak wykonuje USG Doppler tętnic szyjnych i kręgowych przy użyciu aparatu USG Toshiba Aplio 400, który jest wyposażony w Tissue Doppler Imaging kolorowy i spektralny. Dzięki funkcji PAM/ZOOM/EXPAND urządzenie umożliwia oglądanie obrazu „zamrożonego” (co daje możliwość jego powiększenia) oraz w czasie rzeczywistym Oprócz badania tętnic szyjnych i kręgowych dr Gabrysiak oferuje pacjentom USG Doppler żył i tętnic kończyn górnych oraz dolnych, ajk również naczyń jamy brzusznej i miednicy małej.

Kolejną placówką, w któr można poddaejć się badaniu USG Doppler tętnic szyjnych i kręgowych, jest Centrum Ultrasonografii i Laseroterapii Esmed. USG kolor - doppler stosowany jest tu w celu wykrywania zwężeń, zakrzepów i zatorów, a także tętniaków i rozwoju miażdżycy w naczyniach tętniczych szyjnych. Badanie przepływu krwi wykonywane jest tu również w obrębie kończyn dolnych i górnych. W ramach funkcjonującego w Centrum gabinetu chirurgicznego i chorób naczyń przeprowadzane są ponadto operacje tętnic szyjnych.

USG Doppler tętnic szyjnych / kręgowych to badanie, które wykonywane jest również przez lek. med. Krzysztofa Staniora, specjalistę w zakresie chorób wewnętrznych. Posiada on certyfikat Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego z zakresu ultrasonografii ogólnej. Ukończył kurs Diagnostyka dopplerowska naczyń krwionośnych - szyi, jamy brzusznej, kończyn górnych i dolnych oraz Diagnostyka dopplerowska naczyń krwionośnych - szyi, tętnic łuku aorty. Doppler przezczaszkowy TCD, TCCD.

Jaki jest koszt wykonania USG Doppler tętnic szyjnych / kręgowych w Częstochowie oraz Solihull?

dr Zbigniew Jabłonka - wyposażenie gabinetu zabiegowego dr Zbigniew Jabłonka - wyposażenie gabinetu zabiegowego

USG Doppler tętnic szyjnych / kręgowych w Midland Vein Centres at the Broad Oaks Clinic w Solihull (Anglia) wyceniane jest na 399 £ (ok. 2 300 zł). W Częstochowie średni koszt badania ultrasonograficznego Doppler w obrębie tętnic szyjnych i kręgowych wynosi 120 zł - 160 zł.

USG Doppler tętnic szyjnych / kręgowych - ceny w Częstochowie na tle innych miast

 • Częstochowa od 120 zł do 220 zł
 • Żelice od 150 zł
 • Warszawa od 120 zł do 230 zł
 • Kraków od 120 zł do 225 zł
 • Łódź od 100 zł do 190 zł
 • Poznań od 150 zł
 • Gliwice od 100 zł do 150 zł
 • Radom od 110 zł do 140 zł
 • Białystok od 150 zł
 • Wrocław od 150 zł
 • Katowice od 150 zł
 • Bydgoszcz od 150 zł
USG Doppler tętnic szyjnych / kręgowych cena »

Pacjenci szukali zabiegu usg doppler tętnic szyjnych / kręgowych w pobliżu Częstochowy, w miejscowościach: Lubliniec oraz Radomsko.

Autor: