USG Doppler tętnic szyjnych / kręgowych Poznań

badanie dopplerowskie tętnic szyjnych, badanie USG doppler tętnic szyjnych, diagnostyka USG tętnic szyjnych

Inne kliniki, które mogą być dla Ciebie interesujące

USG Doppler tętnic szyjnych / kręgowych Poznań - informacje

Gabinet zabiegowy w MP-MEDICAL Specjalistyczne Gabinety Lekarskie Gabinet zabiegowy w MP-MEDICAL Specjalistyczne Gabinety Lekarskie

Badanie USG Doppler tętnic szyjnych i kręgowych (badanie drożności i przepływu krwi w naczyniach) wykonuje się w ramach diagnostyki bólów i zawrotów głowy, przy udarach mózgu, miażdżycy a także w przypadku zaburzeń równowagi i pamięci, przy szumach usznych oraz w stanie po urazach szyi. Za pomocą badania lekarz radiodiagnosta może zanalizować przeszkody przepływu krwi pod względem ich wielkości i lokalizacji, ocenić szerokość tętnic i ciągłość ścian, zdiagnozować parametry naczyniowe (w prognozowaniu powstania blaszki miażdżycowej) a także ocenić rodzaj blaszki miażdżycowejoraz zanalizować kierunek przepływu krwi w naczyniach.

Poznańskie badania USG tętnic szyjnych i kręgowych

Badaniami ultrasonograficznymi dopplerowskimi tętnic szyjnych i kręgowych w Poznaniu zajmuje się prof. dr hab. n. med. Robert Juszkat, specjalista radiodiagnostyki (II stopnia od 2000 roku), który tytuł doktora nauk medycznych uzyskał w roku 1998, doktorem habilitowanym został w 2008 roku a profesorem w 2010 roku. Swoje doświadczenie medyczne zdobywał, m.in. w Katedrze Radiologii Ogólnej i Zabiegowej oraz w Klinice Neurochirurgii i  Neurotraumatologii Szpitala Klinicznego Przemienia Pańskiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. W swojej praktyce lekarskiej specjalizuje się w przeznaczyniowym leczeniu tętniaków naczyń mózgowych, w leczeniu miażdżycy naczyń krwionośnych oraz w leczeniu nowotworów układu naczyniowego.

USG Doppler tętnic szyjnych i kręgowych to jedno z badań dopplerowskich, jakiemu można poddać się w Centrum Medycznym Stanley. Z innych badań dopplerowskich dostępne jest tutaj również: USG naczyń żylnych kończyn dolnych, USG naczyń tętniczych kończyn dolnych, USG aorty i tętnic biodrowych oraz naczyń jamy brzusznej. Ponadto diagnostyka ultrasonograficzna w placówce obejmuje również USG narządu ruchu i gruczołów piersiowych.

Kolejnym lekarzem, wykonującym na terenie Poznania badania ultrasonograficzne dopplerowskie tętnic szyjnych i kręgowych jest dr n. med. Wojciech Kasprzak, specjalista chorób wewnętrznych (II stopnia od 1977 roku) oraz fizjoterapii i balneoklimatologii (II stopnia od 1983 roku), który zajmuje się diagnostyką z zakresu ultrasonografii  (USG poszczególnych narządów) oraz ultrasonografii dopplerowskiej czy elektrokardiografii.

Badanie dopplerowskie tętnic szyjnych i kręgowych - cena w Poznaniu i za granicą

Gabinet zabiegowy w MP-MEDICAL Specjalistyczne Gabinety Lekarskie Gabinet zabiegowy w MP-MEDICAL Specjalistyczne Gabinety Lekarskie

Za badanie USG Doppler tętnic szyjnych i kręgowych w poznańskich placówkach medycznych należy zapłacić około 100 zł, natomiast 170 funtów (1 000 zł) trzeba wydać w Manchesterze (Wielka Brytania), udając się na to samo badanie do Medical & Dental Care Green Surgery. 

USG Doppler tętnic szyjnych / kręgowych - ceny w Poznaniu na tle innych miast

 • Poznań od 150 zł
 • Żelice od 150 zł
 • Warszawa od 120 zł do 230 zł
 • Kraków od 120 zł do 225 zł
 • Łódź od 100 zł do 190 zł
 • Częstochowa od 120 zł do 220 zł
 • Radom od 110 zł do 140 zł
 • Gliwice od 100 zł do 150 zł
 • Wrocław od 150 zł
 • Białystok od 150 zł
 • Szczecin od 180 zł
 • Tychy od 100 zł
USG Doppler tętnic szyjnych / kręgowych cena »

Pacjenci szukali zabiegu usg doppler tętnic szyjnych / kręgowych w pobliżu Poznania, w miejscowościach: Luboń.

Autor: