USG Doppler żył / tętnic kończyn dolnych

badanie dopplerowskie tętnic / żył kończyn dolnych, badanie drożności żył / tętnic kończyn dolnych metodą Dopplera, badanie USG tętnic / żył kończyn dolnych więcej »

Wczytaj więcej wyników

USG Doppler żył / tętnic kończyn dolnych - informacje

Sala operacyjna w Formmed Centrum Leczenia Wad i Zaburzeń Rozwojowych Sala operacyjna w Formmed Centrum Leczenia Wad i Zaburzeń Rozwojowych

Dzięki metodzie dopplerowskiej możliwe jest wykrywania schorzeń tętnic i żył, które w konsekwencji mogą prowadzić do częściowego lub całkowitego zakłócenia pracy mózgu, zawału serca czy zatorowości płucnej. Współczesna ultrasonografia jest wykorzystywana rutynowo w przypadku wszystkich najnowocześniejszych metod leczenia niewydolności żylnej, co pozwala na wykrycie nawet najmniejszej nieprawidłowości w ich wczesnym stadium. 

Ocena przepływów i morfologii układu naczyniowego

Podczas każdego etapu leczenia chorób żylnych i tętniczych w Przychodni medycznej Polikliniki evi-MED w Gdyni, monitorowany jest stan żył pacjenta badaniem dopplerowskim. Dzięki specjalistycznej aparaturze oraz specyfice badania, USG Doppler możliwa jest ocena przepływu krwi w naczyniach krwionośnych i sercu. Ultrasonograf rejestruje zmiany częstotliwości fali i na tej podstawie lokalizuje zakrzepy m. in. tętnic i żył kończyn górnych i dolnych. Badania diagnostyki obrazowej wykonywane są w Poliklinice evi-MED nr 3.

Pełen zakres badań USG, a w szczególności badania z zakresu obrazowania dopplerowskiego, należą do oferty warszawskiej Przychodni Nasmed zarówno w zakresie układu żylnego, jak i tętniczego. Badanie stosowane jest w leczeniu niewydolności żylnej, a zaletą ultrasonografii jest obrazowanie w czasie rzeczywistym. W zakresie kończyn dolnych, cennik obejmuje USG Doppler tętnic (1 lub 2 kończyny), żył wraz z żyłą główną dolną oraz skrining naczyń tętniczych. Badania odbywają się podczas konsultacji flebologicznych lub radiologicznych.  

Sonomed to Prywatna Specjalistyczna Przychodnia Chirurgiczna w Grójcu, kóra swoją działalność rozpoczęła w 2007 r. z inicjatywy specjalistów chirurgii ogólnej: dr n. med. Tomasza Grodzińskiego oraz dr n. med. Jacka Jasiorowskiego. Placówka specjalizuje się w chirurgii ogólnej i flebologii, w proktologii i zabiegach endoskopowych, świadcząc również usługi z zakresu diagnostyki USG na ultrasonografach Toshiba Aplio MX. W zakresie USG Doppler kolor kończyn dolnych, oferta obejmuje zarówno tętnice, jak i żyły z możliwością konsultacji. Placówka jest m. in. partnerem grupy Lux Med.

Badanie przepływu krwi w naczyniach metodą ultrasonograficzną i monitoring prędkości jej przepływu wykonują również lekarze Centrum Medycznego Luxmed w Lublinie w ramach Poradni chirurgii naczyniowej.  Diagnozą zmian patologicznych tj. zwężenia lub niedrożność tętnic i żył zajmuje się w zespole dr n. med. Chrapko Marek, specjalista chirurgii naczyniowej, specjalista chirurgii ogólnej, który oprócz leczenia zachowawczego i operacyjnego chorób naczyń, wykonuje przetoki tętniczo-żylne do hemodializy i USG Doppler naczyń w zakresie 1 lub 2 układów żylnych bądź tętniczych.

Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca to ogólnopolska sieć ponad 20 wyspecjalizowanych oddziałów kardiologicznych, kardiochirurgicznych i chirurgii naczyniowej, jakie powstały w 2000 r. i wchodzą w skład Grupy American Heart of Poland, a swoim zasięgiem obejmuje także kompleks uzdrowiskowy w Ustroniu. W swoich placówkach świadczy również USG Doppler żył kończyn dolnych wraz z konsultacją chirurga naczyniowego, co stanowi pierwszy etap prawidłowego leczenia żylaków. Placówka swoje usługi realizuje zarówno w ramach kontraktów z NFZ, jak i komercyjnie.

W Centrum Diagnostyki Obrazowej MR, TK, RTG, USG, Mammografii w Sosnowcu, badanie dopplerowskie tętnic kończyn dolnych wykonuje się w pozycji leżącej, na odcinku od pachwin do kostek. Przez chwilę tylko lekarza zaleca przyjęcie pozycji leżącej na brzuchu lub w uzasadnionych przypadkach pozycji stojącej. Badanie, w zależności od warunków anatomicznych trwa 10-25 min i jest wykonywane w przypadku miażdżycy, dolegliwości bólowych kończyn dolnych czy w związku z niecharakterystycznymi dolegliwościami bólowymi, parestezjami i objawem „ciężkich nóg”.

USG Doppler duplex kolorowy tętnic i żył powierzchownych oraz głębokich obu nóg w Edynburgu – jakie koszty?

Sprzęt medyczny w Szpital św. Rafała Sprzęt medyczny w Szpital św. Rafała

Ceny są nieporównywalne w stosunku do ofert krajowej. W Midland Vein Centres and Midland Vascular Centres, za konsultacje początkowe wraz z diagnostyką w przypadku żylaków zapłacimy 349 £ (1,954 zł), w przypadku owrzodzenia podudzi – 399 £ (2,234 zł). 

USG Doppler żył / tętnic kończyn dolnych - ceny w różnych miastach

 • Żelice od 150 zł
 • Warszawa od 120 zł do 442 zł
 • Kraków od 100 zł do 320 zł
 • Łódź od 120 zł do 247 zł
 • Wrocław od 140 zł do 200 zł
 • Poznań od 100 zł do 247 zł
 • Częstochowa od 80 zł do 170 zł
 • Gdańsk od 130 zł do 247 zł
 • Białystok od 100 zł do 250 zł
 • Radom od 100 zł do 180 zł
 • Lublin od 100 zł do 200 zł
 • Gliwice od 150 zł
USG Doppler żył / tętnic kończyn dolnych cena »