USG Doppler żył / tętnic kończyn dolnych Białystok

badanie dopplerowskie tętnic / żył kończyn dolnych, badanie drożności żył / tętnic kończyn dolnych metodą Dopplera, badanie USG tętnic / żył kończyn dolnych więcej »

USG Doppler żył / tętnic kończyn dolnych Białystok - informacje

Gabinet zabiegowy w Revita Gabinet zabiegowy w Revita

Dopplerowskie badanie USG jest podstawowym badaniem, mającym na celu diagnostykę chorób układu żylnego, szczególnie w naczyniowych schorzeniach kończyn dolnych. Umożliwia ono ocenę przepływów krwi w żyłach i tętnicach, ewentualne uszkodzenia czy skrzepliny naczyń żylnych. Przeprowadza je specjalista radiologii i diagnostyki obrazowej. Wskazaniem do wykonania USG Doppler jest choroba zakrzepowa żył, żylaki głębokie i powierzchowne, bóle kończyn, a także zmiany skórne podudzi i pajączki na skórze. Badanie najczęściej wykonywane jest w pozycji stojącej, rzadziej w pozycji w leżącej. Specjalista diagnostyki obrazowej nakłada na kończynę żel, a następnie przy użyciu głowicy aparatu USG wykonuje badanie kończyn dolnych, którego wynik obserwuje na monitorze. Badanie jest całkowicie bezpieczne dla pacjenta i bezbolesne, nie wymaga znieczulenia.

Gdzie w Białymstoku można się umówić na dopplerowskie badanie kończyn dolnych

USG Doppler żył i tętnic kończyn dolnych znajduje się w ofercie Centrum Leczenia Chorób Kostno-Stawowych i Kręgosłupa ClinicMed. W placówce znajduje się Pracownia USG, Pracownia Ozonoterapii i Leczenia Ran, a także Pracownia Laseroterapii. Pracownia USG dysponuje aparatem USG Aplio MX Toshiba, które umożliwia wykonanie m.in. badań dopplerowskich tętnic i żył kończyn dolnych, szyjnych i kręgowych, jak również tętnic i żył podobojczykowych.

Dopplerowskie badanie USG w Białymstoku może przeprowadzić również lek. med. Paweł Michalak, specjalista radiologii i diagnostyki obrazowej. Jest absolwentem Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, a kwalifikacje zawodowe podnosił, uczestnicząc w polskich i zagranicznych szkoleniach naukowych, jak np. „Radiologia Interwencyjna” w Lizbonie. Był uczestnikiem Zjazdu Radiologii Zabiegowej, a doświadczenie zawodowe zdobywał pracując w Centrum Medicover, Zakładzie Radiologii USK i Zakładzie Radiologii Szpitala MSWiA w Białymstoku. Specjalizuje się w diagnostyce i przeprowadzaniu badań USG, USG Doppler oraz radiologii interwencyjnej.

Również w Centrum Medycznym DIAGMEDICA można się umówić na badanie dopplerowskie kończyn dolnych, kończyn górnych, aorty brzusznej czy tętnic kręgowych. W Centrum znajduje się Poradnia Chorób Naczyń, Poradnia Kardiologiczna oraz Pracownia USG, która dysponuje nowoczesnym aparatem USG Siemens Antares. Aparat umożliwia przeprowadzenie klasycznego badania ultrasonograficznego oraz USG doppler. 

Badanie ultrasonograficzne Doppler za granicą i w Polsce - porównanie cen

Gabinet zabiegowy w Dermedica Gabinet zabiegowy w Dermedica

Badanie USG kończyn dolnych metodą Doppler w Ultrasound Institute Medical Group w Phoenix w Stanach Zjednoczonych kosztuje 125 $ (ok.490 zł), podczas gdy w Białymstoku za takie badanie trzeba zapłacić 130 zł.

USG Doppler żył / tętnic kończyn dolnych - ceny w Białymstoku na tle innych miast

 • Białystok od 100 zł do 250 zł
 • Żelice od 150 zł
 • Warszawa od 120 zł do 400 zł
 • Kraków od 100 zł do 320 zł
 • Łódź od 120 zł do 247 zł
 • Wrocław od 140 zł do 300 zł
 • Poznań od 100 zł do 247 zł
 • Częstochowa od 80 zł do 170 zł
 • Gdańsk od 130 zł do 247 zł
 • Lublin od 100 zł do 200 zł
 • Radom od 100 zł do 180 zł
 • Katowice od 150 zł do 247 zł
USG Doppler żył / tętnic kończyn dolnych cena »