USG Doppler żył / tętnic kończyn dolnych Gdańsk

badanie dopplerowskie tętnic / żył kończyn dolnych, badanie drożności żył / tętnic kończyn dolnych metodą Dopplera, badanie USG tętnic / żył kończyn dolnych więcej »

Inne kliniki, które mogą być dla Ciebie interesujące

USG Doppler żył / tętnic kończyn dolnych Gdańsk - informacje

Gabinet zabiegowy w Sim-Med Gabinet zabiegowy w Sim-Med

USG Doppler to nieinwazyjna metoda badania naczyń krwionośnych. Badanie rejestruje przepływ krwi w tętnicach i pozwala wykryć różne zmiany w naczyniach krwionośnych. Dzięki badaniu można wykryć zakrzepicę układu żylnego oraz określić przyczynę i zaawansowanie choroby żylnej. Badanie USG Doppler żył kończyn dolnych wykonuje się w przypadku podejrzenia chorób naczyń krwionośnych. Badanie, które wykonuje zazwyczaj chirurg naczyniowy lub radiolog, pozwala zlokalizować skrzepy, zwężenia żył oraz tętnic, a także sprawdzić pracę zastawek żylnych funkcjonujących w organizmie. Badanie jest bezbolesne i nie wymaga znieczulenia - wystarczy, że lekarz nałoży na skórę specjalny żel, który pomaga przewodzić ultradźwięki. Na podstawie zmian prędkości przepływu krwi lekarz analizuje stan naczyń pacjenta.

Gdzie w Gdańsku można przeprowadzić badanie USG Doppler żył / tętnic kończyn dolnych

USG Doppler żył / tętnic kończyn dolnych można w Gdańsku wykonać u dr n. med. Marii Ziegert. Jest ona absolwentką Gdańskiej Akademii Medycznej, oraz specjalistą I i II stopnia w zakresie radiologii i diagnostyki obrazowej. Doświadczenie zawodowe zdobywała, pracując w Zakładzie Diagnostyki Obrazowej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Gdańsku. Od roku 2002 prowadzi prywatną praktykę lekarską, w ramach której wykonuje m.in. badania dopplerowskie naczyń, pracując na nowoczesnym aparacie USG Siemens X300, dzięki któremu zyskuje pełny obraz przepływu krwi w naczyniach tętniczych i żylnych.

Doppler kończyn dolnych można wykonać także u dr n. med. Hanny Podgórczyk, która jest specjalistą w zakresie radiodiagnostyki. Ukończyła Akademię Medyczną w Gdańsku i uzyskała tytuł specjalisty I oraz II stopnia radiologii i diagnostyki obrazowej. Od roku 2000 prowadzi Specjalistyczny Gabinet Ultrasonograficzny, przeprowadzając badania jamy brzusznej, mięśni, stawów, a także - od 2010 roku  - badania USG Doppler.  Badania przeprowadza na nowoczesnym aparacie Toshiba Xiario XG model SSA -680.

Wielospecjalistyczny Szpital Swissmed to kolejna placówka na terenie Gdańska, gdzie można wykonać badanie USG Doppler żył kończyn dolnych. Placówka oferuje szeroki zakres badań diagnostyki obrazowej, w tym USG, RTG i tomografię komputerową. Wyposażona jest w nowoczesny ultrasonograf Siemens G60S, który umożliwia przeprowadzenie USG Dopplera również w prezentacji kolorowej.

Porównanie cen badania USG Doppler żył / tętnic kończyn dolnych w Gdańsku i w Beverly Hills

Gabinet zabiegowy w Poradnia Flebologiczna dr Joanna Borecka-Sobczak Gabinet zabiegowy w Poradnia Flebologiczna dr Joanna Borecka-Sobczak

Za badanie USG Doppler żył kończyn dolnych w Gdańsku trzeba zapłacić od 100 do 150 zł. Takie samo badanie w Ultrasouund Institute Medical Group w Beverly Hils to wydatek rzędu 12 5$ (ok. 500 zł).

USG Doppler żył / tętnic kończyn dolnych - ceny w Gdańsku na tle innych miast

 • Gdańsk od 130 zł do 247 zł
 • Żelice od 150 zł
 • Warszawa od 120 zł do 400 zł
 • Kraków od 100 zł do 320 zł
 • Łódź od 120 zł do 247 zł
 • Wrocław od 140 zł do 300 zł
 • Poznań od 100 zł do 247 zł
 • Częstochowa od 80 zł do 170 zł
 • Białystok od 100 zł do 250 zł
 • Lublin od 100 zł do 200 zł
 • Radom od 100 zł do 180 zł
 • Katowice od 150 zł do 247 zł
USG Doppler żył / tętnic kończyn dolnych cena »

Pacjenci szukali zabiegu usg doppler żył / tętnic kończyn dolnych w pobliżu Gdańska, w miejscowościach: Sopot oraz Starogard Gdański.