USG Doppler żył / tętnic kończyn dolnych Lublin

badanie dopplerowskie tętnic / żył kończyn dolnych, badanie drożności żył / tętnic kończyn dolnych metodą Dopplera, badanie USG tętnic / żył kończyn dolnych więcej »

Inne kliniki, które mogą być dla Ciebie interesujące

USG Doppler żył / tętnic kończyn dolnych Lublin - informacje

Gabinet zabiegowy w Żagiel Med Szpital Gabinet zabiegowy w Żagiel Med Szpital

USG Doppler żył / tętnic kończyn dolnych jest badaniem, które służy do jak najwcześniejszego wykrywania nawet drobnych schorzeń tętnic i żył, które w konsekwencji mogą prowadzić do poważnych schorzeń zdrowotnych (udaru mózgu, zawału serca czy zatorowości płucnej). Lekarzem wykonującym USG Doppler jest najczęściej specjalista radiolog lub chirurg naczyniowy. Lekarz w trakcie badania widzi, gdzie krew płynie wolniej, a w którym miejscu szybciej, gdzie może się cofać, bo np. nie domykają się zastawki żylne. Głowica dopplerowska do aparatu USG umożliwia zmierzenie przepływu krwi przez naczynia, dzięki czemu lekarz uzyskuje informacje o przekroju oraz wydolności badanych tętnic i żył. Badanie USG Doppler nie wymaga od pacjenta szczególnych przygotowań. Jest nieinwazyjne i bezbolesne, a jego wynik otrzymywany jest zaraz po skończeniu badania.

Gdzie w Lublinie przeprowadzić można badanie USG Doppler żył i tętnic kończyn dolnych?

Centrum Medyczne LUX MED w Lublinie jest wielospecjalistyczną placówką medyczną, w której ofercie znajduje się badanie USG Doppler. W ośrodku tym badanie USG Doppler wykonywane jest w obrębie jednego układu (żylnego lub tętniczego) na obu kończynach (zarówno dolnych jak i górnych). Badanie to może być powtarzane wielokrotnie bez narażania pacjenta na jakiekolwiek szkodliwe czynniki.

Centrum Medyczne Sanitas w Lublinie jest miejscem, do którego można udać się w celu przeprowadzenia badania USG Doppler. Jest to wielospecjalistyczna placówka medyczna, w której skorzystać z szerokiego zakresu badań ultrasonograficznych. Oprócz badania żył i tętnic kończyn dolnych w klinice tej można wykonać także badanie USG Doppler dotyczące tętnic szyjnych, aorty brzusznej, tętnic nerkowych, tętnic podobojczykowych oraz tętnic i żył kończyn górnych.  

Dr n. med. Jan Jakub Kęsik z Lublina to specjalista chirurgii naczyniowej, który w swojej praktyce zawodowej wykonuje m.in. badanie USG Doppler żył i tętnic (kończyn dolnych i górnych), tętnic szyjnych, aorty oraz tętnic nerkowych. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Naczyniowej, Polskiego Towarzystwa Angiologicznego, Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Naczyniowej (ESVS) oraz Polsko- Niemieckiego Towarzystwa Chirurgów Naczyniowych.

USG Doppler żył i tętnic dolnych – porównanie cen badania w Polsce i w Wielkiej Brytanii

Gabinet zabiegowy w Żagiel Med Szpital Gabinet zabiegowy w Żagiel Med Szpital

W Lublinie za badanie USG Doppler tętnic obu kończyn dolnych trzeba zapłacić ok. 180 zł. W Londynie w klinice Tooting Medical Centre za badanie USG Doppler jednej kończyny (żyły lub tętnice) zapłacić trzeba 150 funtów (ok. 825 zł).

USG Doppler żył / tętnic kończyn dolnych - ceny w Lublinie na tle innych miast

 • Lublin od 100 zł do 200 zł
 • Żelice od 150 zł
 • Warszawa od 120 zł do 400 zł
 • Kraków od 100 zł do 250 zł
 • Łódź od 120 zł do 220 zł
 • Częstochowa od 80 zł do 170 zł
 • Poznań od 100 zł do 200 zł
 • Wrocław od 140 zł do 300 zł
 • Gliwice od 80 zł do 150 zł
 • Radom od 100 zł do 180 zł
 • Gdańsk od 130 zł do 200 zł
 • Białystok od 100 zł do 250 zł
USG Doppler żył / tętnic kończyn dolnych cena »

Pacjenci szukali zabiegu usg doppler żył / tętnic kończyn dolnych w pobliżu Lublina, w miejscowościach: Nałęczów.

Autor: