USG Doppler żył / tętnic kończyn dolnych Szczecin

badanie dopplerowskie tętnic / żył kończyn dolnych, badanie drożności żył / tętnic kończyn dolnych metodą Dopplera, badanie USG tętnic / żył kończyn dolnych więcej »

USG Doppler żył / tętnic kończyn dolnych Szczecin - informacje

Dom Lekarski - rejestratorki Dom Lekarski - rejestratorki

Badanie USG Dopplera żył i tętnic kończyn dolnych wykonuje się w celu wykrycia zmian w żyłach i tętnicach, mogących doprowadzić do takich chorób jak zawał serca. Lekarz przeprowadzający badanie dopplerowskie określa wydolność żył i tętnic na podstawie przepływu krwi w ich poszczególnych odcinkach. Dzięki badaniu można również wykryć zakrzepicę. Jest ono bezbolesne, bezinwazyjne i może być cyklicznie powtarzane. Jedyny dyskomfort pacjent może odczuwać podczas nakładania specjalnego żelu, niezbędnego do przeprowadzenia badania.

Gdzie w Szczecinie umówić się na badanie USG Doppler żył / tętnic kończyn dolnych?

W Szczecinie USG Doppler żył / tętnic kończyn dolnych można przeprowadzić w klinice Aesthetic Med. Placówka medyczna specjalizuje się w leczeniu chorób żył. Badanie odbywa się przy wykorzystaniu ultrasonografów firmy Esaote z serii My Lab. Poza badaniem ultrasonograficznym klinika oferuje również zabiegi zamykania niewydolnych żył za pomocą lasera, energii fal radiowych (lekarze zatrudnieni w klinice specjalizują się w dwóch metodach: Endovenous Laser Therapy i radioablacji – VNUS Closure) oraz naświetlania.

Badanie ultrasonograficzneżył i tętnic w obrębie kończyn dolnych  może wykonać również  specjalista diagnostyki obrazowej i radiologii lek. med. Dominik Skupiński. W 2005 r. ukończył on Pomorską Akademię Medyczną w Szczecinie, a w 2008 r. rozpoczął specjalizację z diagnostyki obrazowej i radiologii w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 1 w Szczecinie, którą ukończył w 2014 r. Dr Skupiński zajmuje się głównie diagnostyką schorzeń układu ruchu. Poza USG Dopplera żył i tętnic kończyn dolnych wykonuje również badania RTG i PET.

W Szczecinie badanie USG Doppler żył i tętnic kończyn dolnych można wykonać także w przychodni medycznej Pramed. Powstała ona w 2010 r. i oferuje szeroki wachlarz badań ultrasonograficznych – poza USG żył i tętnic kończyn dolnych, pacjenci mogą wykonać również badanie narządów wewnętrznych, tarczycy, węzłów chłonnych czy układu moczowego. W przychodni przyjmują chirurdzy naczyniowi udzielający konsultacji z zakresu m.in. chorób żylakowatych.

USG Doppler żył/tętnic kończyn dolnych – koszt badania w Polsce i Stanach Zjednoczonych

Sprzęt medyczny w Dom Lekarski Centrum Medyczne Sprzęt medyczny w Dom Lekarski Centrum Medyczne

Za badanie USG Doppler żył i tętnic kończyn dolnych w szczecińskich klinikach trzeba zapłacić od 100 do 150 zł. Ostateczna cena zależy nie tylko od wybranej przez pacjenta przychodni, lecz także od tego, czy badaniu zostaną poddane żyły/ tętnice jednej nogi, czy dwóch. Za to samo badanie w klinice Bellin Health w Stanach Zjednoczonych trzeba zapłacić prawie 800 dolarów (ok. 3 100 zł).

USG Doppler żył / tętnic kończyn dolnych - ceny w Szczecinie na tle innych miast

 • Szczecin od 150 zł
 • Żelice od 150 zł
 • Warszawa od 120 zł do 400 zł
 • Kraków od 100 zł do 320 zł
 • Łódź od 120 zł do 247 zł
 • Wrocław od 140 zł do 300 zł
 • Poznań od 100 zł do 247 zł
 • Częstochowa od 80 zł do 170 zł
 • Białystok od 100 zł do 250 zł
 • Gdańsk od 130 zł do 247 zł
 • Radom od 100 zł do 180 zł
 • Lublin od 100 zł do 200 zł
 • Gliwice od 150 zł
USG Doppler żył / tętnic kończyn dolnych cena »

Pacjenci szukali zabiegu usg doppler żył / tętnic kończyn dolnych w pobliżu Szczecina, w miejscowościach: Goleniów oraz Stargard Szczeciński.