USG ginekologiczne i położnicze

badania ultrasonograficzne ginekologiczne i położnicze, diagnostyka USG ginekologiczna, diagnostyka USG położnicza więcej »

Wczytaj więcej wyników

USG ginekologiczne i położnicze - informacje

Sala operacyjna w CDT MEDICUS Sala operacyjna w CDT MEDICUS

USG ginekologiczne i położnicze wykonywane jest przez lekarzy ginekologów. Badanie ultrasonograficzne może być wykonane w zależności od potrzeby przez powłoki brzuszne lub drogą transwaginalną. Pozwala ono wykryć torbiele na jajnikach, polipy w macicy i nowotwory układu rozrodczego kobiety. Dzięki USG w ciąży możliwa jest ocena dobrostanu płodu, jego rozwoju i wieku ciąży. Jest to podstawowe badanie obrazowe u kobiet ciężarnych. Kobiety powinny się poddawać USG ginekologicznemu profilaktycznie w regularnych odstępach czasu.

USG ginekologiczne i położnicze w polskich gabinetach

Badania ultrasonograficzne ginekologiczne i położnicze w Warszawie wykonywane są w prywatnym Centrum Medycznym dla kobiet Babka Medica, dysponującym ultrasonografem Voluson E8, a także Kolposkopem E100. Pracują tu ginekolodzy i położnicy dr Marcin Zioło i dr Grzegorz Szewczyk, którzy wykonują badanie USG uwidaczniające zagnieżdżone jajo płodowe, aby wykluczyć groźną dla życia ciążę pozamaciczną. W Babka Medica można też umówić się na USG genetyczne płodu z oceną kości nosowej i przezierności karkowej. W przypadku dużego ryzyka wystąpienia u dziecka wrodzonej wady serca istnieje możliwość wykonania zaawansowanego badania echo serca płodu.

Diagnostyka ultrasonograficzna USG położnicza dostępna jest też w Gdańsku w Gabinecie Ginekologicznym Hanna i Jarosław Olszewscy. Pracuje tu ginekolog i położnik dr Hanna Olszewska, która specjalizuje się również w endokrynologii. Lekarz jest uczestnikiem kursu Roztoczańskiej Szkoły Ultrasonografii pt. " Diagnostyka USG w ginekologii i położnictwie". W gabinecie zajmuje się takimi badaniami jak badanie ultrasonograficzne prenatalne, tzw. USG połówkowe w ciąży.

Ginekolog i położnik dr Agnieszka Nawara-Baran z krakowskiej kliniki Volumed, posiadająca certyfikat "Diagnostyka prenatalna z elementami echokardiografii płodu", przeprowadza USG położnicze 4D. Ginekolodzy z Volumed wykonują również USG ginekologiczne oceniające narząd rodny, jajniki i trzon macicy, co ważne, badanie jest wykonywane profilaktycznie. W Volumed prowadzona jest też terapia menopauzy.

W Poznaniu można umówić się na wizytę do dr n. med Karoliny Chmaj-Wierzchowskiej, która przyjmuje pacjentki w prywatnym gabinecie ginekologicznym. Lekarz uczestniczył w kursie pt. "Kolposkopia dla zaawansowanych". W gabinecie, oprócz USG ginekologicznego, zajmuje się pobieraniem cytologii oraz diagnostyką nietrzymania moczu u kobiet. Pacjentki w ciąży mogą zgłosić się do dr Wierzchowskiej na badanie KTG.

Lekarze z wrocławskiego Centrum Medycznego Ginemedica wykonują badania ultrasonograficzne zgodnie z zaleceniami Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego. Pracuje tu ginekolog i położnik dr Irena Jałocha, posiadająca certyfikat "Fetal Medicine Foundation UK". Lekarz wykonuje m.in. USG położnicze w ciąży mnogiej i USG ginekologiczne. W Ginemedica kobiety mogą też umówić się na założenie wkładki Mirena, a także na wymaz z szyjki macicy na HPV czy Chlamydia. Lekarze zalecają tu profilaktyczne USG piersi co roku w ramach ochrony przed rakiem sutka.

Przychodnia Salve w Łodzi oferuje USG ginekologiczne przy użyciu sondy dopochwowej. Lekarze zajmują się tu również leczeniem niepłodności i proponują pacjentkom USG owulacyjne, tzw. monitoring owulacji, mający na celu obserwację i wychwycenie zaburzeń w cyklu menstruacyjnym. W pracowni ultrasonografii możliwa jest także lokalizacja USG wkładki wewnątrzmacicznej. W poradni pracują ginekolodzy dr Ewelina Mielczarek i dr Krzysztof Ruta. Lekarze zajmują się diagnostyką USG ginekologiczną i położniczą.

Badanie ultrasonograficzne ginekologiczne i ciąży - cena w Polsce i w Wielkiej Brytanii

Sala operacyjna w CDT MEDICUS Sala operacyjna w CDT MEDICUS

Diagnostyka ultrasonograficzna USG położnicza w angielskiej klinice Concept Fertility Clinic kosztuje aż 1035 zł - jest to kilkukrotnie więcej niż w prywatnych gabinetach polskich ginekologów. Turystki medyczne, które chciałyby zaoszczędzić pieniądze, mogą poddać się takiemu badaniu w Polsce, zwłaszcza jeśli przebywają tu w celach turystycznych. Nasi ginekolodzy posługują się językami obcymi, a przeprowadzenie badania ultrasonograficznego w języku angielskim już dawno przestało być dla nich wyzwaniem. Przy okazji można wypocząć w polskich zakątkach, gdzie największą popularnością cieszą się kurorty letnie i zimowe. W Gdańsku można wypocząć latem nad Morzem Bałtyckim, natomiast na południu Polski zażyć ostrego, górskiego powietrza. Bliżej centrum Polski, np. w Warszawie, warto zwiedzić zabytki - Zamek Królewski, Starówka warszawska i Łazienki Królewskie.

USG ginekologiczne i położnicze - ceny w różnych miastach

 • Warszawa od 90 zł do 450 zł
 • Kraków od 85 zł do 400 zł
 • Łódź od 50 zł do 550 zł
 • Poznań od 100 zł do 300 zł
 • Wrocław od 50 zł do 500 zł
 • Radom od 80 zł do 250 zł
 • Katowice od 159 zł do 250 zł
 • Białystok od 120 zł do 250 zł
 • Gdynia od 100 zł do 300 zł
 • Gdańsk od 159 zł
 • Kielce od 100 zł do 280 zł
 • Częstochowa od 100 zł
USG ginekologiczne i położnicze cena »