USG ginekologiczne i położnicze Gdynia

badania ultrasonograficzne ginekologiczne i położnicze, diagnostyka USG ginekologiczna, diagnostyka USG położnicza więcej »

Filtruj wyniki:

USG ginekologiczne i położnicze Gdynia - informacje

Gabinet zabiegowy w Nowe Orłowo Centrum Medyczne Gabinet zabiegowy w Nowe Orłowo Centrum Medyczne

USG w ginekologii pozwala na kompleksową diagnostykę narządów płciowych, piersi oraz kontrolę rozwoju płodu. USG transwaginalne (przezpochwowe) wykonuje się przy użyciu sondy, która każdorazowo jest zabezpieczana osłonką lateksową, pokrytą żelem. Badanie pozwala ocenić kształt, wielkość i położenie narządów miednicy mniejszej, w tym trzonu macicy, szyjkę macicy, jajników oraz zatoki Douglasa. Badanie to, w zależności od wskazań, może być rutynowo wykonane podczas wizyty ginekologicznej. USG położnicze natomiast wykonuje się trzykrotnie na przestrzeni 11-32 tygodnia ciąży i służy ono do obrazowania płodu oraz ewentualnego wykrywania wczesnych wad genetycznych

Ultrasonografia ginekologiczna w Gdyni

Pracownia ginekologiczno-położnicza Polikliniki evi-MED wyposażona jest w aparat USG do obrazowania w technologii 4D z możliwością obrazowania anatomicznych szczegółów płodu w czasie rzeczywistym, jego stanu zdrowia oraz rozwoju. Szeroka oferta badań placówki obejmuje również USG ginekologiczne i diagnostykę narządów miednicy mniejszej w rozpoznaniu torbieli jajników, mięśniaków macicy oraz innych nieprawidłowości.

USG ginekologiczne i położnicze należy do świadczeń, które w ramach Specjalistycznego Gabinetu Ginekologiczno-Położniczego świadczy lek. med. Wiesław Bednarz, specjalista ginekolog-położnik, członek Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego. Certyfikowany m.in. przez Polskie Towarzystwo Ultrasonograficzne w zakresie podstaw diagnostyki ultrasonograficznej, posiada kwalifikacje w zakresie badań ultrasonograficznych w ginekologii oraz w diagnostyce prenatalnej (11 tydzień ciąży) z elementami echokardiografii płodu. Zakres świadczeń specjalisty obejmuje USG przezpochwowe i przezbrzuszne, USG piersi, cytologię i badania kolposkopowe oraz diagnostykę i leczenie stanów zapalnych narządu rodnego.

USG ginekologiczne – transwaginalne oraz ciążowe należą również do oferty Starmedica Gdynia. Do dyspozycji przyszłych rodziców jest nowoczesny aparat VOLUSON E8 EXPERT BT09 firmy GE, który umożliwia rekonstrukcję obrazów 4D, a ponadto posiada funkcję Power Doppler, co pozwala na analizę krążenia krwi w naczyniach dziecka. Badanie jest przeprowadzane przed 12 tygodniem oraz pomiędzy 18 a 22 tygodniem ciąży. W ramach diagnostyki, ofertę placówki stanowi ponadto USG genetyczne oraz cytologia.  

USG ginekologiczne w Gdyni i w Dublinie (Irlandia) – cena badania

Gabinet zabiegowy w Sim-Med Gabinet zabiegowy w Sim-Med

W przypadku samego badania USG ginekologicznego, jego cena w Gdyni wynosi 100 zł, z konsultacją – 150 zł. O wiele droższą ofertę posiada Medical & Pregnancy Scan Centre w Dublinie, gdzie za transwaginalną diagnostykę trzeba zapłacić 140 € (588 zł).

USG ginekologiczne i położnicze - ceny w Gdyni na tle innych miast

 • Gdynia od 100 zł do 300 zł
 • Warszawa od 90 zł do 450 zł
 • Kraków od 80 zł do 400 zł
 • Łódź od 50 zł do 400 zł
 • Poznań od 100 zł do 300 zł
 • Wrocław od 50 zł do 500 zł
 • Radom od 80 zł do 400 zł
 • Częstochowa od 100 zł
 • Szczecin od 150 zł do 200 zł
 • Katowice od 220 zł do 250 zł
 • Tychy od 80 zł do 260 zł
 • Lublin od 80 zł do 120 zł
 • Lubin od 120 zł do 300 zł
USG ginekologiczne i położnicze cena »

Pacjenci szukali zabiegu usg ginekologiczne i położnicze w pobliżu Gdyni, w miejscowościach: Sopot oraz Gdańsk.

Autor: