USG ginekologiczne dopochwowe

Synonimy: badanie USG ginekologiczne przezpochwowe, badanie USG ginekologiczne (EV), badanie USG ginekologiczne dopochwowe więcej »

Filtruj wyniki
Wczytaj więcej wyników

USG dopochwowe - informacje

Kadra w Ośrodek Medyczny Osteomed Kadra w Ośrodek Medyczny Osteomed

USG ginekologiczne transwaginalne, czyli dopochwowe, wykonuje się u pacjentek, które rozpoczęły współżycie. W trakcie badania można ocenić narządy miednicy mniejszej, czyli narząd rodny i błonę śluzową jamy macicy, szyjkę macicy, trzon macicy, jajniki oraz zatokę Douglasa. Na USG ginekologiczne przeprowadzane za pomocą głowicy dopochwowej udać się należy z opróżnionym pęcherzem moczowym.

Badanie ultrasonograficzne ginekologiczne przezpochwowe w Polsce

W Mińsku Mazowieckim badanie ultrasonograficzne ginekologiczne przezpochwowe wykonać może dr n. med. Marcin Woźniewicz, specjalistka ginekolog i położnik, który doświadczenie zawodowe zdobywał na Oddziale Klinicznym Ginekologii i Położnictwa Szpitala Bielańskiego im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Warszawie. USG ginekologiczne wykonuje zarówno drogą przezpochwową, jak i przezbrzuszną. Udać się do niego można również na USG 3D i 4D oraz USG piersi. Do badań wykorzystuje nowoczesny aparat Medison Sonoace 8000 Live. Jego oferta obejmuje ponadto nieinwazyjną diagnostykę prenatalną (test PAPP-A, badanie płodowego DNA we krwi matki - test NIFTY), zakładanie wkładek antykoncepcyjnych (Mirena, Jaydess, wkładki miedziowe), diagnostykę i leczenie niepłodności oraz leczenie stanów zapalanych pochwy i przydatków.

Na badanie USG ginekologiczne endowaginalne w Białymstoku udać się można do lek. med. Artura Nowaka, specjalisty ginekologii i położnictwa. Posiada liczne certyfikaty ze szkoleń z zakresu ultrasonografii położniczo-ginekologicznej, w tym m.in. certyfikat „Diagnostyka USG w Położnictwie i Ginekologii dla zaawansowanych”, wydany przez Mazurską Szkołę Ultrasonografii w Ginekologii. USG ginekologiczne przeprowadza metodą transwaginalną, przybrzuszną oraz doodbytniczą. Wykorzystuje do nich zarówno aparat USG Voluson E8 Expert BT’12 oraz aparat USG Voluson 730 Expert firmy General Electric.

W Łodzi USG ginekologiczne transwaginalne przeprowadzić może prof. dr hab. n. med. Dorota Nowakowska, specjalistka z ginekolog i położnik. Posiada certyfikat ukończenia kursu „Standardy ultrasonograficzne ISUOG w położnictwie i w ginekologii” , przyznane przez Sekcję Ultrasonografii Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego, do której należy. Do badań wykorzystuje nowoczesny aparat ultrasonograficzny Voluson E6 firmy General Electric, którego prędkość obrazowania w trybie 4D wynosi do 40 skanów przestrzennych na sekundę, co zapewnia uzyskanie płynnego obrazowania. USG ginekologiczne wykonuje drogą dopochwową, przezbrzuszną lub doodbytniczą. Jej oferta z zakresu diagnostyki ultrasonograficznej położniczej obejmuje m.in. USG wczesnej ciąży, USG genetyczne i szyjki macicy oraz USG I, II, III trymestru ciąży.

Cena USG ginekologicznego przezpochwowego w Polsce i w Madrycie

Gabinet zabiegowy w CDT MEDICUS Gabinet zabiegowy w CDT MEDICUS

W Polsce za USG ginekologiczne transwaginalne zapłacić trzeba około 100 złotych. Za granicą cena takiej procedury jest znacznie wyższa: przykładowo, w Clínica DAM w Madrycie wynosi ona 90 euro, czyli około 400 złotych.

USG ginekologiczne transwaginalne - ceny w różnych miastach

 • Warszawa od 120 zł do 200 zł
 • Kraków od 150 zł
 • Łódź od 110 zł
 • Poznań od 180 zł do 200 zł
 • Wrocław od 100 zł do 250 zł
 • Szczecin od 100 zł
 • Radom od 80 zł
 • Kielce od 100 zł
 • Częstochowa od 100 zł
 • Tychy od 80 zł
 • Lubin od 120 zł
Pokaż więcej »
Autor:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska