USG jamy brzusznej

badanie USG brzucha, badanie ultrasonograficzne jamy brzusznej, diagnostyka USG jamy brzusznej więcej »

Wczytaj więcej wyników

Badanie ultrasonograficzne brzucha - informacje

Gabinet zabiegowy w Poliklinika Doktora Bessera Gabinet zabiegowy w Poliklinika Doktora Bessera

W przypadku pojawienia się bólu brzucha, guza lub dyskomfortu, wykonuje się badanie ultrasonograficzne jamy brzusznej. Można je również przeprowadzić u osób, u których nie występują żadne dolegliwości, w celu przesiewowego badania w kierunku wystąpienia patologii. Jest to badanie bezbolesne oraz bezpieczne, ponieważ nie wymaga stosowania szkodliwego promieniowania jonizującego.

USG jamy brzusznej? Doradzimy, gdzie możesz je wykonać!

W Klinice Renesansowej w Warszawie, USG jamy brzusznej wykonuje specjalista medycyny nuklearnej, lek. med. Beata Szerstobitow. Jest Absolwentką Akademii Medycznej w Warszawie. Posiada certyfikat USG, potwierdzający jej wiedzę i zakres umiejętności w przeprowadzaniu tego badania. Jest wykładowcą w Roztoczańskiej Szkole Ultrasonografii w Zamościu oraz na Urologicznych Warsztatach Ultrasonograficznych organizowanych przez Polskie Towarzystwo Urologiczne. Jest autorem licznych prac naukowych o tematyce diagnostyki obrazowej i ultrasonografii. Wykonuje USG  wielu narządów, m.in. gruczołu krokowego, jamy brzusznej, piersi i węzłów chłonnych.

 W Tarnowie badania ultrasonograficzne jamy brzusznej wykonuje lek. med. Renata Tarchała- Domańska. Posiada tytuł specjalisty chorób wewnętrznych. Doświadczenie zdobywała pracując w Centralnej Pracowni USG w Szpitalu św. Łukasza w Tarnowie, gabinecie Wielkie Schody oraz Medicus w Tarnowie. Posiada certyfikat Polskiego Towarzystwa  Ultrasonograficznego. Jest członkiem Europejskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego. Dr Domańska przeprowadza USG m.in. jamy brzusznej, tarczycy, szyi, węzłów chłonnych i układu moczowego.

Będąc w Krakowie, można skorzystać z oferty pracowni USG Ultragen i wykonać USG brzucha u dr n. med. Krzysztofa Lorensa. Absolwent Akademii Medycznej w Krakowie, specjalista chorób wewnętrznych i gastroenterologii, zajmuje się diagnostyką i leczeniem schorzeń jamy brzusznej. Zawodowe doświadczenie zdobywał w Katedrze Fizjologii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, Specjalistycznym Gabinecie Gastroenterologicznym oraz w Katedrze Gastroenterologii i Chorób Zakaźnych Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jest autorem wielu prac naukowych oraz rozdziału amerykańskiego podręcznika do neurologii.

W Raciborzu można skorzystać z pomocy lek. med. Witolda Ostrowicza. Jest on Absolwentem Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej we Wrocławiu, posiada tytuł specjalisty w dziedzinie radiologii i diagnostyki obrazowej. Pełni funkcję zastępcy kierownika Zakładu Diagnostyki Przyrządowej i Terapii w Szpitalu Rejonowym w Raciborzu. Posiada szereg certyfikatów, które potwierdzają jego uczestnictwo w kursach i sympozjach o tematyce diagnostyki obrazowej, w tym ultrasonograficznej. W ofercie gabinetu znajduje się badanie USG jamy brzusznej, piersi, tarczycy, ślinianek. USG Doppler i USG ortopedyczne.

Certyfikowany Gabinet Medycyny Estetycznej Medicest w Poznaniu, oferuje swoim pacjentom wykonanie USG jamy brzusznej przez lek. med. Krzysztofa Koziełka. Ukończył Akademię Medyczną im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, posiada tytuł specjalisty radiologa. Jest asystentem w Pracowni Diagnostyki Obrazowej Piersi  Ośrodka Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów w Poznaniu oraz w Zakładzie Radiologii Klinicznej w Szpitalu Przemienienia Pańskiego w Poznaniu. Jest członkiem europejskich i amerykańskich towarzystw skupiających radiologów. Regularnie uczestniczy w kursach i warsztatach, dzięki czemu posiada aktualną wiedzę i umiejętności.

Diagnostykę ultrasonograficzną jamy brzusznej można wykonać również w Gdyni, w Gdyńskich Gabinetach USG. Badania wykonuje tutaj specjalista radiologii i diagnostyki obrazowej, lek. med. Beata Lalewicz. Absolwentka Akademii Medycznej w Gdańsku, doświadczenie w pracy radiologa zdobywała pracując w Szpitalu Miejskim w Gdyni, Szpitalu Morskim im. PCK w Gdyni, Szpitalu Wojewódzkim w Gdańsku oraz w Nadmorskim Centrum Medycznym w Gdańsku. Wykonuje badania USG jamy brzusznej, tarczycy, piersi, stawów oraz USG Doppler.

Ile kosztuje USG jamy brzusznej?

Sprzęt medyczny w Centrum Medyczne Alfamedica Silesia North Sprzęt medyczny w Centrum Medyczne Alfamedica Silesia North

W Klinice Renesansowej koszt badania USG jamy brzusznej wynosi 120 zł. Takie samo badanie w szpitalu London Medical w Londynie kosztuje 200£ (około 1100zł). Warto rozważyć weekendowy przylot do Polski i połączenie zwiedzania z wykonaniem badania. Zaoszczędzone pieniądze z pewnością uatrakcyjnią pobyt. Można wypocząć nad Morzem Bałtyckim, lub wybrać się do jednego z polskich miast: klimatyczny Rynek w Krakowie lub niepowtarzalna atmosfera Poznania sprawią, że pierwsza wizyta w Polsce z pewnością nie będzie ostatnia.

USG jamy brzusznej - ceny w różnych miastach

 • Żelice od 100 zł
 • Warszawa od 90 zł do 185 zł
 • Kraków od 100 zł do 220 zł
 • Wrocław od 110 zł do 185 zł
 • Łódź od 100 zł do 185 zł
 • Poznań od 80 zł do 185 zł
 • Lublin od 80 zł do 100 zł
 • Częstochowa od 100 zł do 150 zł
 • Białystok od 80 zł do 185 zł
 • Tychy od 100 zł do 200 zł
 • Gdynia od 150 zł do 185 zł
 • Katowice od 100 zł do 185 zł
USG jamy brzusznej cena »